YouTube Live Stream - Kako funkcionira?

Da li je neko probao Live Stream na YouTube, kako to radi, koji encoder je najbolji… ako može kratak tutorial, bila bih zahvalna :slight_smile:
Imam kanal sa više od 10K domaćih subs. pa bih htjela da testiram kako radi, i istražim mogućnosti. Javim utiske! :slight_smile:

Pozdrav,

https://support.google.com/youtube/answer/2907883?hl=en – Odgovor na prvo pitanje ( yt je postavio 10 " najbolji encodera")

https://support.google.com/youtube/answer/2474026?hl=en - Odgovor na drugo pitanje ( Tu imaš info za početnike).

Video za početnike:

1 Like

Hvala mnogo @Antun
Da li si sam probao, koliki je odaziv ljudi, tj. koliko njih prisustvuje…?

Bok

Ja često strimam na youtube sa OBS Studio, odličan alat za streamovanje.

Što se tiče odaziva ljudi, ovisi šta strimaš… i koliko imaš pretplatnika.

1 Like

A može li se napraviti da strimaš neki video sa webstranice… ili uživo stream sa FB? :smiley:
Mislim, ideš live preko FB a strimaš istovremeno na YT… to bi bilo idealno da se spoje pretplatnici na obje društvene mreže :slight_smile:

Može se sve preko OBS Studio alata… a i besplatan je.

1 Like

Pozdrav,

facebook je uveo i opciju da direktno tokom emitiranja videa pozovete nove gledatelje tj. prijatelje (odnosi se na Vaš youtube kanal) da Vam se pridruže koristeći gumb za dodavanje prijatelja, on se nalazi u “bazi gledatelja” videa emitiranog uživo (fb).
Facebook je omogućio korisnicima koji kreiraju ili su početi stvarati video sadržaj da lakše i bez potrebe za petljanjem kroz više aplikacija dođu do potencijalno mnogo veće baze gledatelja nego što im to nudi FB.(yt)… i OSB Studio je jedan od najbolji.

1 Like

Ok, ali ja nisam nigdje vidjela takvu opciju. Mogu se pozvati samo svoji prijatelji na FB… :open_mouth:
Testirala sam OSB Studio i čini se da ću se snaći :slight_smile:

OBS je jedan od jednostavnijih za korištenje :wink:

Meni ovaj OBS uzasno steka, jel zbog loseg laptopa ili konekcije? :smiley:

Za stream trebas super procesor i upload brzinu, kod nas je vise problem upload brzina nego procesor^^

1 Like

Sigurno je do lošeg laptopa :grin: , upload brzina je jako bitana.

1 Like

Di nije smece od hp-a :smiley: