YouTube partnership

Pozdrav svima
Ja sam se davno pribiljezio na taj youtube “program za partnere”…
svako malo mi posalju za poneki video (moj uradak) sljedecu poruku na mail:

[i]Estimado/a xxxxxxx:

Tu vídeo xxxxxxx puede participar en el Programa para partners de YouTube, que permite obtener ingresos con las reproducciones del mismo.

Puedes obtener ingresos con tu vídeo fácilmente. A continuación se indica cómo hacerlo. En primer lugar, accede a tu cuenta de YouTube y, a continuación, consulta y realiza los pasos que se describen en la página
http://www.youtube.com/xxxxxxx

Si tu vídeo se aprueba, empezaremos a colocar anuncios junto a él y obtendrás una parte de los ingresos que generen siempre que cumplas los requisitos del programa.

Esperamos poder incluir tu vídeo en el Programa para partners de YouTube. Gracias y ¡buena suerte!

El equipo de YouTube[/i]

U prijevodu:
Postovani youtubeuseru taj i taj
Vas video “tajitaj” moze ucestvovati u programu “youtubepartnera” koji omogucuje zaradu po gledanju.
Sa svojim videom mozes lako zaraditi. U nastavku ti saljemo upute kako to napraviti.
Prvo se morate ulogirati u Vas youtube account i zatim slijediti upute sa ove web stranice:
xxxx (kada kliknete ne tu stranicu, otvori se youtube prozorcic sa svojevrsnom anketom u kojom ispituju dali Vas video, npr “pojeo vuk magare” sadrzi muziku, fotografije, graficke elemente, rijeci nekih pjesama…bla,bla…milion stvari…odgovorim da je video moj uradak (snimio ga svojom kamerom i u podlozi nema nikakve “gansendrouzes” muzike)…
Ukoliko prodje nasu provjeru, mozete sudjelovati u nasem partner programu i poceti zaradjivati…

To su mi poslali za jedno 5-6 video uratka…lijepo sam im odgovorio da je sve moje…ali mi nikada nisu potvrdili “clanstvo” u tom njihovom programu (vjerovatno zato jer svaki od tih videa ima po 5-10 tisuca gledanja u zadnje 3 godine…

U svakom slucaju…citao sam da su lopine i da ako ti i odobre “clanstvo”…na milijune gledanja…lova je bizarna…

Mislim da je jos najbolje uploadati video na metacafe…oni na 20 tisuca gledanja placaju 100 dolara…
Cim, pak s druge strane, ako i uploadate neki dobar video na metacafe, postane gledan…i odmah ga netko skine i publicira na youtube-u.
Ali, opet gnjavim, uvijek mozete poslati na youtube “prijavu” pa ako dokazete da se radi o vasem video uratku (znaci, bilo kaj da publicirate…stavite neki “credits” u ugao video clipa), youtube ce ga skinuti u roku od 48 sati.

Pa je tako jedan moj frend prije godinu dana postavio uradak na vimeo:

Poslao mi je link pa sam mu savjetovao da ga skine s vime-a (ne placaju nista) i postavi na metacafe. Nije me poslusao i desilo se to da je neki opaki web “embedao” njegov video i u zadnjih mjesec-dva pogledalo ga je 4,8 milijuna ljudi (24 soma dolara na metacafe-u)

Pa je napravio novi video…koji su, naravno skinuli…pa ga je neki papak postavio na svoj youtube account i natukao 100 soma gledanja u mjesec dana:

a znancu…opet nista :wink:

To sa videom, ako imate nesto interesantno i zelite zaraditi neku lovu…treba jako dobro isplanirati…

Ček, ček, ček! Metacafe plaća $100 na 20K gledanja?
Čega i pod kojim uvijetima?
Jel se broji embedani video?
Mogu li uploadati nečiji tuđi video (viralni, ne spotove i isječke iz filmova)?
Trebam li neke preduvijete da se joinam u program?

Jer baš razmišljam o lansiranju jednog sitea koji bi kao jedan od temelja imao puštanje videa, a ne da mi se svaki dan pušiti vrijeme na tom siteu ako nemam barem troznamenkastu dolarsku cifru na kraju mjeseca. Ovo bi mi savršeno došlo, ali bi htio biti siguran da sve radi…

BTW: Nije da se preseravam, ali ja sam uspio natući 200K regionalnih pogleda na youtubeu u samo tjedan dana, kasnije je posjeta pala pa će uskoro biti 400K ukupno. Evo, napisao sam statistike tako da ako nekoga zanima nek ih pogleda

http://www.webasticno.com/case-work/analiza-videa-koji-je-pogledan-200-tisuca-puta-u-tjedan-dana/

[quote="’[NEMESIS"]]Ček, ček, ček! Metacafe plaća $100 na 20K gledanja?
Čega i pod kojim uvijetima?
Jel se broji embedani video?
[/quote]

Ja sam im poslao email posto imam sajt sa 15000 pregleda video zapisa dnevno…
Kad bi placali po 1$ na 1000 pregleda bio bih zadovoljan :slight_smile:

Pa malo sam googlao i raspitivao se, radi se o tome da dobivaš 5$ svaki put kad skupiš 1000 viewa, ali moraš imati origigi content, taj content mora biti odobren od strane metacafea i moraš imati rating iznad 3 od strane communityja. Dobra stvar je to što je zarada po 1000 viewa u svakom slučaju bolja od youtubea (jer youtube ima mizeran eCPM) i u tome što ne moraš imati hrpu suscribera kako bi krenuo s programom, ali s druge strane moraš shvatiti da je Metacafe mali community i da će ti netko prebaciti video na youtube prije ili kasnije i tako pobrati hrpu viewa. Najbolje se baciti u oboje, ali se ne isplati ako ne radiš kvalitetan i originalan online sadržaj za stranu publiku…

Jasno, dobar video ce se kopirati na sve strane, pa je zato najbolje imati neki web sa google ili nekim drugim adsima sa kvalitetnim sadrzajem, pa na video koji postavljas postavi i url svog weba. Takodjer dodati url u “description” videa. Tako ces preusmjeriti neki broj posjetitelja na svoj web gdje ces pak moci uzeti neku lovu od adsa. U tom slucaju ti ide u prilog to sto tvoj video kopiraju na sve strane. Web stranica bi morala imati sadrzaj vezan uz video tako da se posjetitelji sto duze zadrze na tvom webu i prosurfaju po stranicama kako bi skupio sto vise klikova na adse postavljene na svom webu.

Kad uđemo u EU moći ćemo biti i u partnership programu.
Hrvatska ulazi oko 2013. Zato ima još vremena.