YouTube partnership

Evo jučer sam čuo i za ovaj način zarade…

Pročitao sam na par sajtova da ima ljudi iz HR koji zarađuju a prilikom prijave priznaju samo 5-6 zemalja među kojima nas nema

jel se itko susreo s ovim načinom i zaradio nešto? dobar je za ljude koji objavljuju dosta videa a kako sam među tom ekipom rado bih uvalio u džep koju kunu :slight_smile: hehe

Za ovo još nisam čuo.

[quote=“pegolino”]Evo jučer sam čuo i za ovaj način zarade…

Pročitao sam na par sajtova da ima ljudi iz HR koji zarađuju a prilikom prijave priznaju samo 5-6 zemalja među kojima nas nema

jel se itko susreo s ovim načinom i zaradio nešto? dobar je za ljude koji objavljuju dosta videa a kako sam među tom ekipom rado bih uvalio u džep koju kunu :slight_smile: hehe[/quote]

Sacekaj pa vidi sta ce odgovoriti… znam da je dug proces :slight_smile:

Obavezno nas obavijesti kad dobijes odgovor, jer i mene zanima kako google/Youtube gleda na nas.
Imam portal sa puno pregleda Youtube snimaka pa bi ovo moglo biti interesantno :slight_smile:

Takodje me zanima, nisam čuo za ovo do sada…

U svakom slucaju zanimljivo…

ja sam se svejedno prijavio i kad mi odgovore javit ću rez…u međuvremenu ako ima neki koji ubire lovicu nek nam pojasni malo više

inače evo malo više o temi:

http://www.tportal.hr/tehno/internet/33249/Objavite-video-na-YouTubeu-i-zaradite.html

http://www.savjeti-hr.com/index.php/Posao-i-karijera-Savjeti/Zarada-preko-YouTube-a

Nisam puno proučavao i moguće da se varam, ali

  • treba imati vlastite snimke, bez, recimo, tuđe glazbe u pozadini
  • treba imati veliki broj videa (stotine ili tisuće) na YouTubeu
  • svaki video mora imati veliki broj gledatelja (tisuće dnevno)
  • treba biti Amerikanac (ovo se možda u međuvremenu promijenilo)

u međuvremenu se promijenilo ovo zadnje al mislim da hr nije među novim članicama…muči me onda spika kako neki u hr već zarađuju, zato i pitam…

ja koliko sam skužio moraš imat samo velik broj posjeta na videa a ne da moraš imat velik broj videa…

p.s. kako će oni znat ako ti staviš neku “ilegalnu” stvar…osim ako te neko ne ocinka…baš neko s jutuba zna npr. za đibonija :smiley:

ali postoji tipka prijavi video, a sumnjam da se nekome nećeš prije il poslije nekom zamjerit pa te prijavi…
Ja ne bi varao, pogotovo ne google, znaju oni i ko je gibboni, a i sve ostale izvođače :slight_smile:

pa dobro…ja npr. imam dosta videa s pokusima iz fizike koje smo radili u školi i nema nitko autorska prava na njih…ima videa koja možeš snimit i postavit na net a da dobiju dosta posjeta…ja i frend smo bzvz snimili pjesmu i postavili je u 12. mjesecu 2006. na jutub i do danas iimamo skoro 400 000 posjeta…nemam pojma kako al imamo :slight_smile:

tako da mislim da bi se i moglo zaradit. napraviš neki tutorial i ne kršiš autorska prava :slight_smile:
a posjeta će sigurno bit…najveći problem je jeli ovo funkcionira za HR hehe…ja sam se prijavio al sad moram čekat isto ko za adsense od 2 dana do 2 mjeseca…ko zna kad će se oni javit…

ima li iko broj od google-a hrvatska :slight_smile:

jel YT partnership dostupan u HR?

jeli to uopće valja više jer kad odem na partnership na youtube vrati me ne index, uopće ne mogu pristupit tome :S

Ovo su YouTubeovi partneri
http://www.youtube.com/t/partnerships_showcase

Kao što vidiš, jedna vrlo elitna 36-orka u koju definitivno ne ulazi nitko iz Hrvatske :wink:

To sam ja gledao prije par mjeseci, ali moraš imati kontinuirano kvalitetne videe i zarada ti je puno manja nego na web stranicama, no vrijedi pokušati, pogotovo ako već uploadaš video pa ti je to nekakav novac sa strane. Ako ćeš raditi videe samo radi zarade, onda ti se ne isplati…
A najbolje ti je probati pa javi rezultate…

[quote="’[NEMESIS"]]To sam ja gledao prije par mjeseci, ali moraš imati kontinuirano kvalitetne videe i zarada ti je puno manja nego na web stranicama, no vrijedi pokušati, pogotovo ako već uploadaš video pa ti je to nekakav novac sa strane. Ako ćeš raditi videe samo radi zarade, onda ti se ne isplati…
A najbolje ti je probati pa javi rezultate…[/quote]

Ne baš. Ja to pratim od samog starta.

sxephil je živio u malom stancicu kad je poceo, kasnije se preselio u LA, ima svoju kucu na plaži i žensku “way out of his league”, sportski auto itd.

Za Michael Buckleya se sjecam da je New Yourk Times došao ispratit ga s posla kada je dao otkaz da bi se posvetio iskljucivo YouTube-u jer je zarađivao oko 100 000 dolara mjesecno.

Fred je 2009. zaradio briblizno milion dolara od YouTubea.

Za ostale partnere ne znam podatke.

Ali to je ekipa koja ima na tisuće subscribera pa se podrazumjeva da su uspješni. Ja samo želim reći da je eCPM i CTR manji na videu nego na stranicama. Barem tako tvrdi ekipa s WickedFirea

Ovaj simonov mačak ima ogroman uspjeh, nevjerojatno koliko je popularan taj crtić.

OMG, na stotine tisuće dolara mjesečno. to je ■■■■■■. mene samo zanima kako dopuštaju davedays-u da bude partner a inače ne daju tako nekome tko koristi tuđe pjesme i instrumentale

DaveDays radi parodije. To je sasvim legalno.

Mislim da to ne moze na nasim prostorima. Toliko.