Youtube pregledi

Pozdrav ljudi!
Nedavno sam napravila kanal na youtubeu vezan uz muziku (konkretno techno,edm,trap…).
Slike za videe uredujem u photoshopu (po potrebi) i skinem sa pexelsa. Videe uredujem u adobe after effectu gdje stavim audio visualizer i sve sredim:) Cak imam visualizer koji sam napravila u obliku nekih kao vatrometa koji pucaju na odredenu “frekvenciju” i to do sad nisam vidjela na drugim kanalima.
Cak sam i na prva dva videa dobila komentare od vecih kanala :“awesome job” i sl.
Samo na prvom videu sam skupila oko 140 pregleda,a na drugom oko 50+ u 2 tjedna i zadovoljna sam prilicno:)
Mene sad zanima postoji li neki nacin kako se mogu “reklamirati” tj dobiti vise pregleda?
Stvarno sam pocetnik sto se tice youtube kanala pa mi nemojte zamjeriti:)

Možeš se reklamirati po društvenim mrežama i sličnim siteovima tako da stavljaš linkove, ali najefektnije ćeš napraviti ako redovito dodaješ videe na svoj kanal.
A kakva je to muzika? Jeli to tvoja autorska glazba?
Ovo zadnje pitanje je daleko najvažnije. :blush:

Hvala na savjetu!
Nije moja autorska muzika vec remixovi “poznatih” pjesama koji rade drugi ljudi (producenti,dj-ovi…) te od njih dobivam dopustenje da njihov sadrzaj objavim:)
I uz to u pjesmama nema copyrighta tako da i mogu zaradivati od toga kad skupim odreden broj pregleda.

Sve da je to i istina u što osobno, uz ispriku, sumnjam; :smile: odabrala si “najopasniji” YT niche jer neke će te (glazbene) teme automatski kazniti, u ostatku će to napraviti njihovi autori kada kanal postane uspješniji.
Po meni jedino je moguće da radiš svoje mixeve i tada se pozoveš na Fair Use. Za ovo je nužno napraviti ili umnogome doraditi audio ali i video dio kompletnog filea, i niti to ne garatnira ništa. :blush:

1 Like

Razumijem,hvala na savjetu opet:D
Budem onda tako nesto pokusala,tko zna mozda i uspijem nesto napraviti hahah!

2 Likeova