Youtube problem sa monetizacijom (AdSense)

Pozdrav svima,

Jesu li se nekom dešavale ovakve stvari. Prvo su mi zabranili oglase na Youtube, i kad je sve isteklo nešto je ispao problem sa AdSensom što na početku nisam imao njemu pristup jer sam pisao ranije i nije se ništa promijenilo. Ono u čemu je problem vidi se jasno na slici ispod.

Sam si kliktao na reklame jbg, to ti je to.

meni je ovo malo zbrkano :thinking: naročito stavka 3 ako je po redosledu stavki onda ti pregledaju YT kanal a a ako nije, neće ti ni odobriti reklame na kanalu …Možda da pričekaš par dana ?

Zar se to moze na yt raditi?

Od petka čekam, pa vidjet cemo, ne znam kome da se obratim, slao sam mailove i sve al niko ništa

Oni uglavnom automatski šalju mejlove i gotovo nikome ne odgovaraju …ustvari 99.99 % nikome Znam da u Zagrebu (tako sam čuo) imaju ekipu zaduženu za nas Balkance za pregledanje YT kanala što se tiče monetizacije i li ostalih restrikcija u vezi YT kanala

1 Like

najvise mi je krivo jer imam video koji nenormalno raste, bio je monetizovan, strana publika sve, to me najvise boli hahahaha

1 Like

Pazi znam kako ti je jel…otprilike…Ja sam imao pre par godina jedan noviji monetizovan video na svom starom YT kanalu (iz 2010.god). koji je imao preko 400.000 pregleda za 15-ak dana i PUFFFF ukinu mi monetizovan kanal star 7 godina zajedno sa nekim domaćim pesmama za koje sam dobio autorska prava Razlog mislili su da botovi kupe preglede za taj video

Sad imam kanal sa 4300 subscribera ali mi nedaju unovčavanje mene mrzi da se smaram oko njega jer nemam opreme

Ovo je kod mene kao funny compilation, ja sam ga napravio, ali zbog tamnejla ulaze svi, amerika prva po gledanosti, raste svaki dan a monetizacije nema, pa da ga što prije unovčim ako bude moguće.

1 Like

Tvoj video, ti si snimao? Ili si otkupio prava?

stavi affiliate linkove u opis i u komentar, pinuj komentar sa affiliate linkom … ili napravi landing stranicu sa affiliate linkom pa tu landing stranicu stavi u komentar i opis

ako misliš na mene, da ja sam napravio video ono…u fazonu slajd slika i titla Ne nisam otkupio, nego jednostavno pitao ih tada 2010.god za autorska prava od tadašnjeg jugotona današnje croatia records za jednu pesmu harija

Ne mislio sam na ovog sto kuka oko monetizacije a kaci kompilacije tudjih videa.

1 Like

Ja skakao sa balkona i snimao se, logicno da sam uzimao klip po klip sa instagram stranica i napravio sve ostalo. Izmedju ostalog, nije tema je li moj video ili ne, nego problem cjelokupne monetizacije na kanalu, poz.

Pa upravu je u tome problem, ukrao si video snimke i cudis se sto ti nedozvoljavaju da monetizujes, kapiras?

Šta ti piše u e-mailu, koji je razlog zašto su ti ukinuli? Možda si dobio copyright ili su oni utvrdili da ti sadržaj nije originalan. Ima još puno razloga zbog koji možeš izgubiti, ne moraju to samo biti ne važeći klikovi.