YouTube - S koliko zarade sa YT-a ste zadovoljni?

Pa da, imas opciju da reklamiras svaki video (isto kao sto tebi iskacu reklame u vidu videozapisa umetnutih ispred videa koji zelis da gledas ili u samom videu, zatim mozes gadjati kljucne rijeci pa da tvoje videe izbacuje samo za te rijeci, kao prijwdloge i sl.), targetiras ga kako zelis i to je to.
To se zove TrueView, reklamiranje videozapisa na YT-u, nesto slicno kao na Facebooku Ads Manager i Power Editor za jos detaljniji targeting.

Kakva su ti iskustva oko tog reklamiranja… kakav je učinak… i jel se isplati uspješne video zapise ili samo u startu kada ga želiš pogurati… Može i neki omjer koliko pogleda se dobije za koliko dolara?

Jasno je da ti apsolutno ništa ne razumiješ što čitaš. :blush: Kako si to zaključio da ja zamućujem logoe, to je apsolutno suprotno od onog što i kako radim, ali znao bih i to naravno, radim sa 4 programa za video editiranje.
A ja sam čekao da se javi naš Tomo, on je odgovorio, ali onaj u kupe, a ovaj u špade. :smile:
Odgovori ti Jeronimo, ti si također wannabe editor. :smile:

P.S, A što te to “slatko nasmije”?

Ma Edisu sam odgovarao…tj njega sam pitao…

Pa to možeš s bilo kojim video editorom…i onim najjednostavnijima… Ali neće ti zamućivanje loga nešto previše pomoći… i ako imaš autorsko prava na tom video klipu i par sekundi da staviš ti ide Strike ili nemogućnost monetizacije… nema neke koristi od tv sadržaja… ako je popularan onda je i zaštićen…a ako je nezaštićen autorskim pravima onda vjerojatno s razlogom - nikoga ni ne zanima niti ikome donosi lovu… tv sadržaj u pravilu izbjegavati osim ako nema neku posebnu svrhu u tvojim video zapisima…

Edisu si odgovarao a citirao Colu (za prijatelje Coca Cola :slight_smile: ) ?
U tom slučaju kad postaš možeš kliknuti i onaj donji modri “botun” (u dnu stranice) :blush:

Najčešće su baš takvi gorespominjani videi pod etiketom creative commons. :blush:

Ma znam, samo u brzini kliknem… [quote=“c3po, post:105, topic:34919”]
Najčešće su baš takvi gorespominjani videi pod etiketom creative commons. :blush:
[/quote]

Apsolutno istina… najčešće… ne uvijek… cilj je od tih videa koji nikog pojedinačno ne zanimaju (odnosno ne mogu doći do publike) naporaviti nešto što će pokupiti 10k+ pregleda…

Recimo da se radi o funny failowima koji se prikazuju na nekoj određenoj emisiji na rtl-u, al ne radi se, njih je svakako mogće več nać na yt.

Ma nema nista od moje youtube karijere sa sada, slabo mi ide “zamucivanje logoa”. Inace je je bilo sarkasticno da ti znas da zamucujes ili mozda i ti to radis?:joy:
A sto se tice “slatko nasmeje”, tvoji odgovori drugu Tomi mi bas popravljaju raspolozenje :slight_smile:

Ako ih već ima na YT vidi pod kojim uvjetima su tamo…ako nema tv loga nemaš onda ni taj problem sa zamućivanjem… samo provjeri si autorska prava… za dugoročno…da ne trudis se mjesec dva i onda ti padne kanal…onda uzaludnog posla…

Lijepo da se zabavljate… :slight_smile: :slight_smile: moram priznati da i mene polako zabavlja sve ovo… samo polako…

Naravno, oprosti Jeronimo molim te, ono je bilo rano jutros, oko podne, :blush: nisam još sve žice (3po modul) bio posložio kako treba… :smile:

Trebam pojašnjenje, kako na kraju ta Youtube zarada funkcionira, dali Youtube plaća po tisuću pregleda ili samo ako sam kliknuo monetize i ostavio one sve tri vrste reklama uključene?

Za sad na statistikama samo vidim da od reklama kapa lova…

Moras ukljuciti reklame i povezati YT racun sa adsensom ili nekom od mreza. Pretpostavljam da si vec povezao?

da, sve riješeno, zato sam sad i postavio ovo pitanje…

Zaradjujes od klikova na reklame a ne od samih pregleda a onda je logicno sto vise pregleda tako ce biti vise i klikova na reklame i vise ce se zaraditi.

Jedan primjer sta custom thumbnail radi

Na thumbnailu se vidi pravo dobra koka sa tvrdim bradavicama. Ko ne bi klikno?!? Sta mislite o cemu je video? Boli vas o cemu je samo da je vidite, jel tako? Mislim mora nesto da bude kad je ovakav thumbnail? Jel tako? Naravno da nije!
Video traje 20 i nesto minuta, neko sranje oko odnosa, iskreno nisam gledao pazljivo, nisam slusao pazljivo jer sam cekao da vidim ovu koku! Pojavi se u 22. minuti na 3 sekunde. Uloga? Zenska samo prodje kroz hodnik. Nema teksta. Samo proseta. E to je custom thumbnail!

1 Like

Daj nam reci nešto što ne znamo, clickbait je stara vijest :smiley:

1 Like

Ma samo pricamo… :slight_smile:

Amerikanac je bog sto se tice zarade od reklama, napokon me krenulo :slight_smile:

Amerikanac, skandinavac i ostala banda… ja ću isto probati raditi u dogledno vrijeme neke klipove za to tržište… zasad se zadovoljavam sa klikovima naših koji žive vani :slight_smile: ima dosta klikova izvana na naše klipove (Njemačka, skandinavija.)

Ja samo u Amerikanca vjerujem, daleko vise zaradjujem na 1000 pregleda u odnosu na Australiju, Kanadu i UK.