YouTube - S koliko zarade sa YT-a ste zadovoljni?

Pozdrav drustvo, imam prijateljicu koja ubacuje na youtube neke kratke filmove, nakon 4-5 dana joj izbrisu te filmove niko je ne tuzi za copyright ali joj izbrisu a razlog je to sto kopira tudji sadrzaj, ona za 4-5 dana zaradi oko 150$ nakon toga stavi iste te filmove i tako u krug oni joj obrisu ona stavi obrisu stavi i tako u krug a ima zaradu, sad interesuje me kako je to moguce?

Pitaj prijateljicu :slight_smile:

Pa ni njoj nije jasno:) Krenula je to pre nekih 20 dana. :slight_smile: Zato i pitam ovde a ti se ne pravi pametan :wink: Ako vec nemas sta pametno da kazes onda bolje cuti…

Sumnjam da joj obrišu filmove, jer kada youtube obriše filmove, onda se obično dobije strike i onemogućena je monetizacija. Osim ako filmove ne postavlja na različite kanale pa onda zarađuje preko adsensa.

Ja kad nemam što pametno reći onda trollam :slight_smile:

Pa fora je sto ne dobija nikakav strike vec su joj izbrisali 5-6 puta za ovih 20-ak dana, kanal joj je cist kao suza a monetizacija funkcionise i dalje kao od prvog dana, cim okaci ponovo klipove krene zarada. doduse te filmove sto ona kaci postoje jos nas 7-8 kanala. :slight_smile: Pritom kad joj izbrisu klip izbrisu za sve drzave dok za Irsku ostanu znaci da ljudi u Irskoj mogu da gledaju a za sve ostale drzave izbrisu. :slight_smile:

Pa onda nije obrisan video nego je samo blokiran u svim državama osim Irske :slight_smile: u tom slučaju može tako raditi samo je opet pitanje vremena kad će dobiti strike nakon svih tih opomena :grinning:

1 Like

Neka te prijateljica vodi na piće kad dobije tu zaradu sa YT-a. (“Krenula je to pre nekih 20 dana”)
Samo, po meni, pit’ ćete jedino na veresiju. :smile:

Lik je legenda!

11 minuta video da bi se cijeli video vrtio oko 1 recenice “10+ minuta video je bolji za poziciju nego -10 minuta video”.

Pa nije samo taj tip dao u videu :slight_smile: Koliko se secam ima ih 3 ili 4, pre mesec dana sam gledao, pa sam zaboravio a ne gleda mi se ponovo :slight_smile:

Naravno da nije samo to. Svaki njegov video je koristan i interesantan i dobro je što si ga predložio gore. :slight_smile:

Lik jeste legenda, to je Brian Dean, nikad nije kasno čuti za njega. :blush:
Pogledaj samo, uz to što govori; kako su po svemu profi njegovi videi.

Sve jednostavno objasni, u 10tak minuta sve sto treba da znas dobijes servirano. Prosto je treba da budes zestok “kanal” da ne znas da primenis :smiley:

Ne znam zasto mislis da nece dobiti isplatu kad nema ni jedan strike, ali javljam za mesec dana sta je bilo.

YT ako obrise video zbog copyrighta ide i strike a vrlo vjerovatno i suspenzija kanala ako se to ponavlja. Ta mi situacija da joj brisu video pa da ona opet postavlja opet isti pa oni opet brisu nema logike nikako.

Pa izbrisu video za sve drzave osim Irske… Ne znam videcemo javljam ako bude isplate.

Već je gore netko napisao - nemoj pisati ‘‘obrisan je za sve držabe osim za Irsku’’ - to ne postoji! Video je BLOKIRAN (ne obrisan) u svim ržavama osim Irske…

A kao drugo - zaradu od Adsensa će dobiti ako izdrzi da joj prođe 1. ožujak… zaradu bude dobila iz 15. ožujka… ali isto se slažem da je pitanje dana kada će joj maknuti kanal, a zaradu teško da će vidjeti…moguće da se provuče jedan mjesec, ali jaaaako teško… kao što smo utvrdili već u nekim temama… Google je takav da skuži da radiš nešto nedopušteno - i onda te pusti da mu zaradiš malo love, i onda taman pred isplatu te makne i ostane mu sva lova :slight_smile: … sad će netko reći ali što će njima tih par dolara, ali nije riječ o par dolara - riječ je o milijunima kanala svaki mjesec koji ostave po par dolara googlu… Znači rušenje takvih kanala kreće taman pred isplatu :slight_smile:

Lova se obično vraća oglašivačima.

Čekaj ti to stvarno??? Imaš neke konkretne informacije ili nagađaš? Ja prosto ne vjerujem u to… (iako kažem nisam upućen, ali onako - ne mogu baš vjerovati u to)…

Što točno ne vjeruješ?

Google kada penalizira račun pošalje i poruku da će novci biti refundani oglašivačima… Jeli vrati ili ne, to je drugi par opanaka