YouTube skidanje zarade zbog "invalid traffic"-a

Da li je neko imao problema sa skidanjem zarade na YTu zbog “invalid” traffica koji zapravo nije invalid traffic jer je kanal organski i sva poseta je sa YT sugestija (Browse, suggested itd). Ono sto je interesantno, zarada je skinuta, ali ne i pregledi. Imao sam upozorenje na invalid traffic pre par dana, ali sam ga ignorisao jer znam da nista ne radim sto nije dozvoljeno…


Pregledi kao sto vidite su tu.
Screenshot_28
Evo i izvora pregleda, znaci bez ikakvih nepravilnosti…

“invalid” traffic to je malo globalizovana reč googla.
Pod “invalid” traffic se podtrazumevaju nevažeći klikovi …to su oni slučajni klikovi na reklame.Na primer klikovi gde se stranice jako brzo zatvaraju gde korisnik provede manje od 30 sec. Pa…saobraćaj to jest linkovi preko kojeg se dolazi na video (mogući bot saobraćaj pogledaj gde god imaš minutaže POSETA od 00:00 sec to su ti botovi-bot saobraćaj.)

Takođe “invalid” traffic može biti i sa neki stranica sajtova koje je google označio kao spam sajtovi.
A nekada zna i sam google adsense robot da zabrljavi -pogreši u proceni

Tako je meni na sajtu jednu retku vrstu ovaca - članak o njima, označio kao seksualni sadržaj :rofl: tako da…te to ne buni previše

Na poslednjoj slici se vidi da nema 00:00 sabracaja, svi su validni. Invalid klikovi pa i ok, da jedan odredjeni procenat klikne na reklame slucajno, ali sa npr za ta dva dana je bilo po 17$ i 18$ padne na 1.2 i 0.9$ je malo nerealna prica.

Pazi meni se desilo na sajtu jedne nedelje sam imao (znači po adsense analitici i nalogu) dajem primer; cifru od 100€ i tako je pokazivalo celu nedelju dana da bi sledeće nedelje, u ponedeljak gotovo svu zaradu adsense skinuo! :hushed: meni je to bilo jako čudno, Onda sam predpostavio da adsense sistem je zaribao 100%
Tako da je moguće i u tvom slučaju, kažem …moguće a ne mora da znači.
evo šta ti može sve biti “invalid” traffic ili aktivnost
https://www.google.com/ads/adtrafficquality/invalid-activity/#invalid-user-activity

Citao sam sa sta pise na linku. Stvari koje nemaju veze samnom, kao sto sam napisao iznad.
Nemam invalid traffic, sve je apsolutno legitimno na kanalu.

Možda po tebi po njima nije …Na kraju nemaš nikome ni da se žališ niti da pišeš. Što narod kaže :“s rogati m se ne valja bosti” Gazda google tako rekao i tu je što je! Tako da teraj dalje…

Kako znas da je sve legitimno? Sta ako sam ja otvorio tvoj kanal i klikao namjerno?

Gde si procitao da je sajt u pitanju?

Nisam nigdje, ali kako ti znas da ja ne zna koji je sajt? Poenta je da ne mozes biti siguran da zaista jesu legitimni klikovi.

Prema tome, vrlo je moguce da je neko namjerno, ili da je neki problem na sajtu. Komentarisao sam tvoju uvjereneost da ne moze biti nelegitimni klik.

U putanju je YT, znaci ne pije vodu bas tvoja teorija. Drugo, da bi skinuli 17-18$ sa domaceg kanala, neko bas bas treba da klikce, jer je rpm za domaci kanal 0.25-0.3.
Teorija ti nije bas realna.