Youtube, snimanje u PS clubu; reakcija

Zdravo raja , kako ide .

Prvo da cestitam onima koji slave Pravoslavnu Novu godinu, sve najbolje da im pozelim i puno $ i € …

Ovako, drzim PS club, dobra raja dolazi tu i razne igre se igraju a najvise PES ( soker ) , reakcija ima na pretek, nerviranja, hvaljenja, psovki od a do ž pa sam dosao na ideju da tokom igranja, snimam igrace i njihove reakcije, pravim od toga YT video klipove i kacim naravno na YT, raja je sva sto kazu iz mahale, tako da bi pristala … ( volio bi cuti vase misljenje o ovome )

Drugo sto mi treba, da li ima neki program preko kojeg mogu snimati deskop ili kako da nazovem, direktno ono sto se desava na TV-u ili mi treba jedna kamera za to posebno fokusirana na TV samo, drugo treba mi jedna kamera sto bi snimala reakcije onih koji igraju, prepororuke, cijene , da li bi bilo neophodno mikforon da kupim i ostalo , naravno i na ovome bi volio cuti vase misljenje

i eto ako imate sugestija , savjeta i sta bilo, dobrih losih, sve je dobrodoslo :slight_smile:

Jel moguce da niko uopste nema komentara , savjeta ili kritike ?

Zvuci mi zanimljivo i mislim da bi’ to prošlo na balkanu :smiley:

2 Likeova

Slažem se na balkanu i nema baš puno ovakvog sadržaja samo nezaboravi da ti treba kontinuitet i nije bas tako jednostavno izbacivati 2-3 videa tjedno :slight_smile:

1 Like

Samo negdje napisi da snimas da nemas poslije pravne probleme

1 Like

Snimaj za sebe, nabavi dobar software i onda napravi video. ovako direkt live mislim da nema smisla jer tko ce to gledat kada se nista nebude desavalo. ovako ako sam izrezes najbolje isjecke onda bi bilo zanimljivije.

Znaci kupi neku kameru koja ih snima. A raju mozes snimat i sa skrivenom kamerom tipa: www.spygismo.com
Tu imas razne skrivene kamere pa nece ni znati da ih snimas. Ovako ako uperis objektiv u njih mozda ljudi prestanu igrat od srama.

1 Like

Stvarno se nemoj zahebavat sa tim spy kamerama, stavljat ces klipove javno i zamisli da ti samo 1 sazna onda ce svi znat da ih tajno snimas onda te mogu i tuzit i jako moguce prestati dolaziti u igraonicu, jos kada mlada generacija sazna pa onda ti sigurno nece doci nitko. Sama ta ideja je dobra, ali s njihovim pristankom, cak i ako prihvate mi je nezamislivo jer dodu u igraonicu zabavit se jos ti i placaju vrijeme, a zavrse na youtubeu. Na kraju ispada da ti oni placaju da ih snimas i da sva zarada ide tebi i jos ti placaju vrijeme u igraonici :slight_smile:

2 Likeova

Dosta je da stavi naljepnicu “Prostor je pod video nadzorom” i s pravne strane nema problema cak i kad se kamera ne vidi.

A kaj se tice nerviranja i psovanja, tko to radi, svejedo mu je jel kamera tam ili nije.

1 Like

Vidim da ovo ide dalje pa krenimo.

Znaci tebi nebi smetalo da kad ides u postu, kafic, restoran, banku, trgovinu itd da oni grade youtube kanal tj objavljuju javno video gdje si ti? Meni bi jako smetalo te ne bi isao na ta mjesta. Sama ta tvoja ideja meni zvuci kao plan kako upropastiti unosan posao u ovom slucaju igraonicu jer da nije unosan covjek se time nebi bavio.

Jos bi nesto dodao na ovaj moj gornji post, a to je cak i ako netko rece da pristaje, zamisli sto se kasnije moze dogoditi? Moze taj covjek reci da ne zeli vise viditi svoje lice na youtubeu i sto onda? Skinut video, izbrisat ga, zamutit mu lice i uplodat novi video? Ili da pak rece rekao si da pristajes videa ce ostati na youtubeu, a ubuduce necu te snimat. On samo tebe prijavi i rece da je tek saznao da ga stavljas na youtube, a kako to biva povuce i ostale ljude sa sobom da ima vise svjedoka pa onda dokazuj da si imao usmeni dogovor.

2 Likeova

Na skoro svim mjestima koje si nabrojio imaju nadzorne kamere, po zagrebu ih je bilo 300tinjak (mozda sad i vise) na ulici i mislis da nikad nista nije zavrsilo javno? Dok ti znas da te se snima, sa zakonom nema problema. Dosta je staviti znak.

1 Like

Ovako da pojasnim, raja sto je tu, svi se znamo , 30-tak rednovnih sto dolaze , nikome ne bi smetalo, s tim da naravno svako bi bio obavijesten da se snima i koja je svrha, ako odbije , nece se snimati, (mada imal ista slađe kada izdominiras kolegu i podjebajes ga kako prima golove i sl :smiley: ) s tim da bi stavio ciji video bude imao najvise pregleda za 7 dana ili nesto kao u fazonu najbolje reakcije bi dobile neke nagrade kao free cupon za igranje x sati , da ne bude samo dzaba, nas mentalitet :smiley: Ugl oko snimanja nije stvarno problem, vec sam pitao dosta ljudi sto dolaze, cak sto vise oni su za to bili i prije …

Opet mozda neko zna, treba mi neki program ili nesto tako, da snimam sta se desava na TV-u, da li postoji nesto takvo i treba mi kamera KOJA CE BITI VIDLJIVA i koja ce biljeziti reakcije,grimase, zafrkavanje kolege i sl onih sto igraju, preporuke , koji modeli i sl, gopro mi je prevelika investicija , ali ukoliko bude dobar odaziv sto da ne…

I sama ideja kafica je takva da se osjecas kao kod kuce, opusteno , udobno, raznik drugih kartaskih igara se tu igra, ponekad i pokera, nemas danas sutra ces donijet novac, mozes zvati konobara ili mozes se sam posluziti picem iz frizdera, ugl kafic je jedna dobra prica i mislim da bi ovo bas moglo dobro proci jer opet napominjem snimanje nece uopste predstavljati problem :slight_smile:

@CroLog odi na livecamcroatia i pogledaj koliko ima live kamera na ulicama, kaj misliš da neko ko je postavio te kamere hoda ulicom i ispituje ljude jel ih smije snimiti? Ili ovaj video

Misliš da su ovi iz tokića, a zatim redom iz neta, 24sata, rtla i svih mogućih portala pitali čovjeka za dozvolu snimanja i objavljivanja videa? Ne treba jer je javno mjesto, a na javnom mjestu je dozvoljeno snimanje. Isto tak i ako staviš naljepnicu da je prostor pod video nadzorom ti niko niš ne može.

Na to snima li me se u gradu nažalost ne mogu utjecati… ali da me netko (potajno) snima dok igram PES sa ekipom u igraoni, definitivno se u nju više ne bi vratio, jer mogu birati :slight_smile:

@Seler Pokušaj pa ćeš saznati :slight_smile:

Zato na vrata “prostor je pod video nadzorom” i ne možeš reći da te potajno snima

Na livecamcroatia nema nijedne kamere gdje se izbliza vidi lice. Barem ja nisam vidio a kliknuo sam na sve kamere i listao gdje su ljudi. Meni vjeruj mi nebi bilo svejedno da kada sam isao u igraonicu da platim sat vremena igre i da mi kamera visi povise glave, glave koja ce kasnije zavrsiti na jubitu. Kada vidis znak SNIMA SE, nitko ne razmislja jer vec mu je u glavi da se to snima iz sigurnosnih razloga i da ta snimka nece zavrsiti na internetu. Samo zamisli da netko u kafic stavi kameru i radi livestream cijeli dan, mislim da bi u roku mjesec dana vlasnik zatvorio taj kafic. Drukcije je kad se znate pa boli te briga ono iz zajebancije, ali otici negdje na miru platit racun, popit kavu, pogledat film u kinu, a sve to zavrsava na netu sumnjam da bi se ljudi vracali na to mjesto.

2 Likeova

Bezveze ti priča. Kamere stavljaju ovlaštene agencije, a ne svaki đikan kako mu volja. To što ti predlažeš je protiv zakona i ne može se riješiti tek postavljanjem znaka …

3 Likeova

Ti u svojoj radnji mozes sto hoces, ali ne mozes koristiti na sudu ako ti nije postavljala ovlastena firma. Prijatelj u kaficu ima kamere u skladistu, iznad sanka i na ulazu, sve je legalno, ima samo malu naljepnicu “Prostor je pod video nadzorom”.

Da moze imati iz raznih razloga ali nesmije stavljati druge ljude bez njihova pristanka na internet i u komercijalne svrhe… Da ga netko tuzi morao bi odmah ukloniti video

2 Likeova