Youtube Video Syndicate - Na što pripaziti i koliko naplatiti

Pozdrav,

imam ponudu da jedan drugi youtube kanal uzme moj video te ga stavi na svoj youtube kanal na način da:

  • obradi video na način da ubaci svoj intro i outro

  • stavi link prema moje youtube kanalu u opisu

  • da napiše tko je autor tog videa i da ako netko želi više saznati da pogleda na moj youtube kanal

Platili bi cijenu po videu od $75.

Do sada nisam imao ovakvih ponuda pa ne znam na što sve pripaziti i što staviti kao uvjet ako ima smisla ulaziti u ovakav dogovor.
Čitao sam po internetu slične primjere pa vidim da je nužno da stave link prema mojem youtube kanalu.

Ima li netko iskustva s ovime i što predlaže na što pripaziti, što tražiti te koju cijenu prihvatiti.
Ako imate linkove gdje ima primjera i koji opisuje malo detaljnije što sve tražiti/pripaziti bio bih zahvalan.

Tema je: Forex tržište, analiza za sljedeći tjedan, recimo Euro/Dollar valute.

Pomalo čudan zahtev. Čudno je da ne stave tvoj orginalni video nego oni dodaju intro i kraj. Ako taj kanal može unovčavati svoje video snimke onda im se isplati tebi da plate jednokratno za video (sad ispao sam iz tih YT “voda” ne znam dal na taj način mogu unovčavati tvoj video) Što ako je tako, im se itekako isplati

1 Like

Kao glavni cilj navode da zele dobiti autoritet u podrucju u kojem rae i pruzaju usluge.

A to podrucje kojim se bave je online skolovanje za trgovanje valutama gdje imaju ucitelje.

Ti neki od ucitelja imaju svoj youtube kanal, kao sto je moj, pa uz taj video zele pokazati da ti ucitelji su autoritet u svojem podrucju.

Ne zele staviti cisti moj intro i outro jer zele brandirati video sa svojim logom jer cudno je da stave tudji video na svoj kanal i cisto reklamiraju nekog drugog. Stoga su se okrenuli takvom nacinu koristenja videa.

Ja isto nisam cuo do sada ovakav zahtjev pa sam stoga ovdje pitao jer mozda netko to vec koristi.

1 Like

gledajući na ovo što si napisao, po mom mišljenju ispade kao na “legalan” način da ti kradu to jest, uzimaju video kao “svoje autorsko delo” u jednu ruku

75$ po videu mi se ne čini neka lova. Teško mi je procjeniti.
Ne znam koliko ti zaradiš po jednom videu? Koliko vremena potrošiš za jedan video? Koliko dugo ti jedan video donosi zaradu?
Stavi na papir i procjeni.

Osobno, ne bih prodavao svoje video uratke.

Gledajući na taj način je točno što si napisao.
Međutim navode da se radi o toj i toj osobi koja je napravila video, da se video nalazi na youtube lokaciji i da ako netko želi znati više može otići i pogledati taj video na moj youtube kanal.

Hvala na komentaru svakako

1 Like

Ja sam tražio $150, no pošto se radi o uratku koju već radim za sebe ne ispada kao dodatni rad koji bih morao uložiti nego ispada da oni reklamiraju moj uradak, a uz to me i plate.

Nemam zarade po videu jer nemam uvjeta za monetizaciju još. Kanal nije star dovoljno dugo.
Vremena mi treba 1h-2h ovisno o kompleksnosti, ali kroz vrijeme ga napravim puno brže jer sam iskusan i ide iz ruke kao što bi se reklo.

Pošto nemam nikakve zarade teško mi je procijeniti koliko bi taj iznos bio dovoljan.

Hvala na komentaru :).

1 Like

A gledaj ovako, nemas uslova za monetizaciju zat sto nemas dovoljno pregleda i sati gledanja? A ovamo ces dobit novac za video (nece tvoj biti uklonjen, znaci tebi ostaje to isto) + ces dobit reklamu u vidu linka u opisu… samo bih ja inzistirao da je taj link na vrhu opisa

1 Like

Da, nema dovoljno sati gledanja da bi se pokrenula zarada na kanalu.

Ima koristi od prijedloga koji sam dobio zbog navedenog linka, zbog izloženosti novim gledateljima što može dugoročno donijeti koristi.

Budem još istražio pa ću vidjeti ili u krajnju ruku probati pa barem imati iskustva u tome da znam što ne raditi ukoliko bude sličnih ponuda ili što tražiti u uvjetima dogovora.

Naravno, treba probati. Nemoj se zalijetati.

1 Like