Za sve direktore, majstori su opet smislili nebulozu

Zato što bi riskirali momentalni gubitak vlasti ili možda čak i da ih neki penzić pobije jer ne bi imali za isplatit mirovine već idući mjesec.

Ne bi riskirali gubitak vlasti… cak stavise, osigurali bi vladavinu sve do trenutka kad ovi stranci prestanu posudjivat pare… Do tad, zivili bi ko carevi idalje

Nije dovoljno imati dogovoren posao od 15000 kn mjesecno (netto) da bi si mogao priustiti isplatu predlozene bruto2 place jer sto god da radis imas mjesecne troskove poslovanja.
Od komora, racunovodstva, rezija, prostora, raznoraznih naknada, opreme, fininih izvjestaja i ostalih bakaraca od kojih je malom poduzetniku raspolozenje svaki mjesec odlicno.

Svi oni koji kazu da je problem sto si netko kupi novu stolicu za dnevni boravak i opravda si pdv, prvo neka to napravi pa ce skuziti da je to novac koji bas legalno kola i pokrece sustav. Nema fora tipa “pa uzmi to na r1” to ne znaci da je besplatno, besplatan je rucak drzavnim sluzbenicima koji uzimaju r1 za svakojake pizdarije a pa dobe povrat tog cijelog iznosa na placu jer se koristi za firmu, a od tuda se i stvara averzija prema poduzetnicima uz ne razumijevanje samog poduzetnistva i poreznog sustava. Neka ukinu ove sve agencije i ostale pizdarije koje se financiraju iz toga i bit ce dosta para za zdravstvo, pa i ja bi rade placao mjesecno lijecenje nekog nego sto moram dati losem gospodaru na raspolaganje pa se ima za aute, a nema za zdravstvo.

Nikako ne razumijem ljude koji su u stanju braniti drzavu sa opravdanjem da ih poduzetnici kradu takvim stvarim, razumijem gnjev ne izdavanjem racuna. Pa saborski zastupnici bez dana radnog staza u realnom sektoru imaju vise prijavljenih vrijednosti od velike vecine tih mikro poduzetnika.

Svaki ovakav dodatan namet ce otjerati “postene” poduzetnike da odu raditi u uredenije zemlje, a ovdje ce ostaviti one koji ce imati poslove sa rodjacima, na crno raditi sve i svasta, i uzivat ce sami sa sobom.

Sto se tice kapitalizma, treba biti nekih pravila minimuma zbog drustva, pa ce se to dovesti na razumnu razinu, jer poduzetnici nisu smeca nego su kljucan kotacic sustava koji je generatori napretka, jer ne zaboravimo niti jedna firma nije krenula nikako drugacije nego kao mala, ali kada je ruka ■■■■■■ vidljiva i samo dijeli samare onda dobijemo ovo sto imamo.

3 Likeova

Ljudi koji su bliski vrhu su otvarali firme prije promjene poreznog zakona u turizmu, znaci prije nego sto je donesen, pa su imali zalihu tih par godina. Sad kad je prosjecni Jura skuzio da bi i on mogao tako u najavi je da se sada kao dobar gospodar drzava sjetila da se odreduje kvartalno. Znaci ako kvartalno predes projicirani godisnji iznos od sljedeceg kvartala si obevznik pdv-a. Ceka se sto je rijesenje za one bliske vrhu, neki kazu sporazumi sa drugim drzavama koji se potpisuju i potpuno oslobadanje *edit -razlike- pdva preko sezonskog poslovanja, ali jos nitko ne zna tocno.

1 Like

Ne znam za vas ali ja se razivciram kad se sjetim koji kreteni su na vlasti. Jednostavno ne vjerujem da u zadnjih 28 godina nije bio na vlasti ni 1 posten i normalan covijek. Zlo mi dode kad se sjetim di zivimo i na granici sam da se odselim i nikad ne vratim makar solidno zivim. Sestra(19 god) neki dan otisla u Irsku, 1700 eura pocetna placa 400 eura su joj mjesecni troskovi (svi) a ovdje bi imala 400 eura placu i nista joj nebi ostalo.

1 Like

Zadnjih 10 godina vise uopce nejdem na izbore jer mi je sve jedno ko ce pobjediti. Zlo.

Procitah sve , i hvala bogu većinom pametni komentari :slight_smile: … Koja je uloga u svemu ovome HGK-a (novac u vjetar svaki mjesec) i HUP-a zar ne bi oni trebali štititi interese poduzetnika? I nisu li svi skupa nedavno sa vladom bili na neki pregovorima, pa nije ovaj zakon napisan jučer…

ma to su sve uhljebi, hebe se njima za realne probleme… kad se sjetim onog Popijaca, bio ministar gospodarstva(?), kao ministar s iskustvom iz poduzetnistva… a iskustvo mu takvo da je napravio neki vocnjak i za to digao kredit u svicarskim francima - bravo majstore, sad ga tako iskusnog poslali u Petrokemiju gdje je do sada u par godina spalio valjda milijardu kuna (bez pretjerivanja). A to je jedan od onih s iskustom “privatnog poduzetnistva”.

Kakvi su tek onda oni koji veze s vezom nemaju (a to je debela vecina), nemaju iskustva ni kako raditi u privatnm sektoru, a gdje sta drugo? I onda ti oni donose zakone ili kao tebe predstavljaju (a usput se moras obavezno uclanit i svaki mjesec davat lovu inace bi tako sposobni odma propali) i kao rade u tvom interesu itd.

5 Likeova

Ovo ti nije tocno da banke stvaraju novac iz nicega.

Pogledaj plasman kredita bilo koje banke uvecaj cifru 1.5 i podijeli sa 10 i reci da li bilo koja banka ima takve prihode na god. razini.

Jer da je to tako ukupni prihodi banaka u hr bi bili 25 milijardi kn godisnje, jer bi to znacilo da magicni novac koji je kao stvoren(glavnica) , on isto ulazi u prihod i dobit, ali to nije tako.

A realno banke uprihode manje od 7 milijardi kn godisnje otprilike.

Na svijetu postoje i investicijske banke, to su banke koje daju kredite drugim bankama sa manjomkamatom, dakle , ako banka nema dovoljno love za plasman kredita zaduzuje se kod investicijske banke.

Da se vratim na temu, kad se ide u bussiness, onda dajes 100 % od sebe.

Da odgovorim na pitanje, da li podrzavam zakon ili ne.
Podrzavam i ne podrzavam.

Kad se docekivala repka, 500 tisuca ljudi, kad se prosvjedovalo jer je covjek poginuo u zapresicu jer u hitnim kolima nije bilo lijecnika,na prosvjedu 10 ljudi.

2 Likeova

Je, točno je 100% :wink:

Nisam neki stručnjak za knjigovodstvo, ali taj novac koji banka stvori ulazi u bilancu, ali ne odmah kao prihod ili profit jer to naravno još nije.

Ja ga nikako ne podržavam jer je to katastrofalan potez i ide na ruku samo velikima radi više razloga.

1 Like

Da se još nadovežem…ovo je jedna od strogo čuvanih “tajni”. Ne, ne radi se o teoriji zavjere nego se radi o čistoj zavjeri. Nisam čuo niti riječi o tome niti u ekonomskoj školi niti na ekonomskom faksu. Slučajno?

Ne znam da li se do danas nešto promijenilo, ali sumnjam i prilično sam siguran da niti danas na ekonomiji ne podučavaju kako nastaje glavnina novca.

Ta glavnina je cca 97% prema nekim podacima, a tek 3% otpada na kako većina misli da nastaje novac. Ti postoci su neki koje mislim da sam negdje pročitao, ali ako i nisu točni 100% je točno da veliku većinu novca kreiraju banke doslovno iz ničega osim na temelju potražnje korisnika kredita i njihove kreditne sposobnosti. Zato se i kaže da novac u startu ulazi u opticaj kao dug jer nečija želja za kreditom i kreditna sposobnost se temelji tek na vjeri da će taj netko u budućnosti zaraditi novac kojim će moći vratiti krediti.

Već sam napisao da proučiš stopu jamstvenog kapitala i onda pogledaj što to omogućava bankama.

Znam da je ovo većini šok ili čak totalno nevjerojatno, ali to je 100% točna činjenica i to se treba znati.

Što se tiče Marića…

Ovo je njegova izjava:

"Osim poduzetništva, imamo i nešto što neki smatraju poduzetništvom, a seže u sferu zlouporaba. Konkretnom promjenom je bila intencija dirati i tangirati zlouporabe koje smo uočili proteklih godina. Danas imamo oko 175 tisuća članova uprava, od njih svega 460 je prijavljeno kao član uprave, a da nije bilo u radnom odnosu s tim poduzećem. Imamo 65 tisuća članova uprave koji su i članovi uprave i u radnom odnosu s tim trgovačkim društvom… A preko sto tisuća članova uprava, koji su članovi uprave i direktori, koji su osigurani po nekoj drugoj osnovi, bilo zaposleni negdje drugdje, bilo da su osnovali svoj OPG, bilo da su obrtnici,… .

Kao što vidite, imamo vrlo kompleksnu situaciju, moram opet jasno ponoviti, za one članove uprave, odnosno direktore, koji su prijavljeni na puno radno vrijeme, ove zakonske izmjene zapravo nisu predviđene. Na njih se to ne bi trebalo niti odnositi. Dakle, ono na što ciljamo su pojavni oblici koje smo vidjeli, to je bila npr. ona situacija da se dobar dio njih prijavljivao na minimalne plaće, a ono što smo vidjeli u proteklom razdoblju je da su bili prijavljivani na nepuno radno vrijeme. Vi danas u RH za 12 minuta prijave u trgovačkom društvu, odnosno 48 kuna mjesečno, imate pravo na puno zdravstveno osiguranje i na mirovinski staž. To je taj element na koji smo ciljali. Jer imate vrlo neravnopravan položaj obrtnika u odnosu na trgovačka društva"

Mene vrijeđa da netko na ovaj način pokušava raditi budalu od mene. Mogao je reći da će se mijenjati definicija člana uprave i da će vlasnici/pokretači novih firmi biti samo vlasnik/direktor, a ne i član uprave, pa više neće biti “apsurda” da imamo 175,000 članova uprave što po njemu predstavlja problem.

Smeta im što netko tko je puno riskirao i krenuo u poduzetničke vode otvaranjem firmice prima minimalac kao plaću, a podiže dobit od par tisuća kuna i plaća na to “samo” 12% poreza. Prvo, zašto se ne pitaju što je uopće država napravila da bi dobila i tih 12%, osim što stalno odmaže i komplicira. Drugo, zašto im nije problem da velike korporacije podižu multimilijunsku dobit uz 12%, umjesto da njihovim predsjednicima uprava plaća bude par milijuna mjesečno pa da im tako uzimaju skoro 50% od plaće.

Ovaj prijedlog zakona je stvarno apsurd koji zapravo nisam očekivao čak niti od ovih govnara.

Opa raspričalo se.
Moj dodatak da ako navučeš ekipu da se otvori firma za soma kuna, svako tko ide sada u to, mora pripremiti 10 tisuća + love svaki mjesec. To je apsurd.

E sada, ako se prijavi i dalje na 1h, da li se plaća puni doprinosi?
E to je za dosta ključ u bravu, i otovori van HR firmu.
Sramota sramota!

Ako se bude ekipa skupljala, ovo je meni kap koja je prelila sve.

Upravo zbog ovih kaj ne idu na izbore nam je tako kako je… svi na vlasti imaju svoju mašineriju za glasanje i zbog toga pobijede. Ovi koji ne izađu samo im pomognu. Je da nisu zadovoljni s ponuđenim ali daj zaokruži nekog drugog a ne hdz/sdp/hns…

Koliki su mjesečni troškovi poslovanja ako se tvrtka otvori u UK+LeuPay? a koliko to iznosi u HR?

Kako se firma stavlja u mirovanje i koliko to košta?

Otvoris novu firmu i u njoj prijavis sebe i radnike. Pozeljno da u drugoj firmi nisi ti direktor, prepusti mjesto nekom drugom. I prvu firmu pusti na miru. Troskovi su minimalni…vidi sa knjigovodom.
Ovo nije nista novo i to prolazi jer koriste isto ljudi koji vode lijepu nasu. Mozda se sa vremenom nesto promjeni, vjerojatno kad ce sve vise firmi poceti to koristit…