Zaključana tabela - pogreška pri brisanju iz phpMyAdmina

Pozdrav.

Jedan prijatelj mi se javio sa ovakvim problemom:
Hteo je da izbriše jednu tabelu u bazi koja je bila teška oko 1gb, i pošto se konsultovao sa podrškom servera oko nečega oni su mu izbrisali tabelu, ali zapravo je došlo do problema i ta tabela se na neki način zaključala. Sada to ovako izgleda u phpMyAdminu: (piše “in use” pored tabele)

Problem je što sada tu tabelu ne može ni da izbriše, ni da menja, ništa.
Probao sa repairom baze, restartovanjem servera, ali ništa.

Kako otključati ovu tabelu ili je izbrisati potpuno iz baze?

Error prilikom brisanja:

Greška čak i prilikom pregleda strukture:

Da ti pravo kažem, nemam pojma kako otključati tablicu u ovom slučaju. Nemam pojma ni o MySQL.

Znam da bi ja napravio novu bazu, prebacio korisne podatke u novu bazu i staru bazu bi dropnuo.
Nakon toga bi kreirao još jednu bazu koja bi imala isto ime kao i dropnuta i opet prebacio sve podatke.

Druga solucija je da se proba napraviti restore baze jer pretpostavljam da ste napravili backup prije dropanja tablice.

Pogreška bi indicirala da je datoteka s tom tablicom oštećena.

Teoretski bi datoteku mogao obrisati ručno, kroz datotečni sustav kao i svaku drugu, ali ne znam u kakvom bi to stanju ostavilo bazu i kako bi poslije bazu popravio.

Googlanje ne daje nikakve pametne savjete - problem se može desiti, ali nema nekakvog jedinstvenog rješenja.

U krajnjem slučaju možeš napraviti što trnac savjetuje, tj. backupirati ili eksportirati sve podatke iz baze, osim te tablice, te ih pretočiti u novo kreiranu instanciju baze.

meni se često desi da zablokira veća tablica kod brisanja, odblokirat je nisam uspio, jedino izbrisat
probaj prvo ispraznit sadržaj tablice, to bi trebalo uspjet makar je blokirana sa: TRUNCATE naziv_tablice;

Hvala vam na odgovorima.
Pokušavao sam i ja da guglam, ali nisam uspeo da nadjem korisne savete koji bi mki pomogli.
Tabela je već prazna, a njenu strukturu ne mogu da vidim niti bilo šta sa njom da uradim.
probaću sa truncate. :slight_smile:

I mislio sam da je najbolje da se prebace sve tabele u novu bazu pa ovu da izbrišem, ali sam se nadao da postoji neko racionalnije rešenje :slight_smile:

Hvala na odgovorima još jednom.

Imaš i opciju Repair table, ako ti je tablica još uvijek “in use” nisam siguran da će pomoći, al nemaš što izgubit

Ne, ipak ništa nije pomglo, uradićemo export tablica i import u novu bazu, a ovu ćemo dropovati :slight_smile:
Hvala vam svima na savetima. :slight_smile: