Zamjena google adsense adsa sa adsom drugog oglasivaca

Jucer sam, nakon vise godina, zamjenio google adsense banner, koji je bio postavljen u headeru, sa bannerom tradedoublera…danas gledam statistike i primjetim da mi je posjet stranici pao nekih 20%…
Slucajnost ili google politika?

Prekratak rok da bi mogao raditi neke usporedbe.

monopol…

(samo se salim)

Ali sam cuo price koje govore da ce te google bolje rangirati ako imas adsense na stranici. Koliko su istinite, neznam.

Koliko god ljudi govorili da je crowler od adsensa odvojen od onog za listanje rezultata na tražilici, ja ne vjerujem u to. Jel jednostavno crawler dolazi puno češće i brže indexira novi sadržaj ukoliko imate adsense na stranici, na vlastitom primjeru vidio.

banner koji sam postavio je affiliate…znaci, ne placaju me po kliku nego po prodaji i to mi se isplati jedno 5 puta vise nego google banner. Ostavio sam google adse su u sadrzaju stranice. U google analitics-u ne pronalazim gdje mi je nestalo tih 20% posjetitelja (main keyword i ostale kljucne rijeci jos uvijek “drze vodu”)…mozda se radi o nedostatku interesa…u svakom slucaju…kako kaze trnac…pricekat’ cu jos par dana da vidim kako se ce se razvijati situacija…
Moderator…sorry…ali nikako da “geneririam” dobar post naslov…

Naslov je prihvatljiv. Međutim - kako ja mogu pogledati sadržaj posta i u sekundi napisati odličan naslov:

  • Promet pao 20 % nakon promjene Googleovog bannera s Tradedoublerovim?

Doslovno to piše u sadržaju. Svaki tekst posta sadrži i naslov u sebi.