Zamjena kartice

Pitanje jedno… Kada istekne kreditna kartica da li banka salje sama novu na adresu ili moram ja opet novi zahtjev za karticu slat i ici u njihovu poslovnicu?

Jos pitanje za PayPal, pise mi da je istekla kartica i jel se moze ovaj mjesec koristit jos il nema vise?

99% je da moras otici do banke, barem ja takva iskustva imam, posto teorijski mogu i da te odbiju za vadjenje nove kartice, u zavisnosti od toga kakav si klijent bio, bla bla,…
Mozda ti posalju obavestenje samo postom da ti je kartica istekla, sto ti vec znas, ali samu karticu ne verujem.
Sta npr. da ti ne treba nova, ni kao obaveza ni kao trosak, a oni ti posalju po defaultu?

Sto se tice PayPal-a.
Iz licnog iskustva znam da sam koristio ranije jedan PayPal racun na kojem je bilo novca a sama kartica je istekla, to znam da je uspelo i da je moguce, a da li je legalno, tj. po njihovim pravilima ne znam.
Jer sam PP racun, ako ima kesha na njemu radi nezavisno od kartice, opet oni kao sigurnost traze da imas neku bankovnu karticu uz njega ali meni je to proslo i nakon njenog isteka, tj taj racun je i dalje aktivan.
Dolazi s vremena na vreme neko obavestenje od PP-a da je kartica istekla, ja ga ignorisem i tako ukrug.
Male su pare bile u pitanju pa sam rizikovao, a od tada taj PP racun nisam punio sa te kartice nego sa drugih ako i uopste.

u mom slučaju kad je kartica istekla banka (raiffaisen) mi je na kućnu adresu poslala novu karticu, nova kartica je imala isti broj računa kao i stara samo je CVV code bio drugačiji, pretpostavljam da i druge banke isto rade tako da ne trebaš slati zahtjev za novu karticu

Ja po nove kartice idem u banku. Nazovem prije da vidim u kojoj je poslovnici da ne tražim po gradu.

Kad ti kartica istekne, šalju novu, i to prije isticanja stare…barem kod mene…

Moja banka (OTP) šalje obavijest da mi ističe kartica i u kojoj poslovnici mogu podignuti novu.
Nazovi banku pa pitaj.

Nazvat cu, PayPal evo ne mogu koristit. Sad krenuo platit domen i nece da povuce novac sa nje. A novca na racunu ima.

Ako ti je istekla kartica, a nova nije spojena na paypal, normalno da ne možeš skinuti nista. Račun u banci je jedno, a kartica je nešto drugo.