ZAMP želi zabraniti emdeanje youtube videa

Ne znam što da kažem osim sramota. Kao prvo, ti videi se nalaze na youtubu, otkud im ideja da naplaćuju portalima koji ih samo linkaju. Očito znaju da bi ih google isprašio i tražio odštetu još da im se pojave s takvom smijurijom od zakona pa pokušavaju na prevaru i uz novčane kazne izvući lovu od običnih naivnih webmajstora.
A pogledaj tek cifre:

Za webcast, simulcasting i live casting do 7500 jedinstvenih posjetitelja mjesečno naknada je 300 kuna, zatim se do 15.000 posjetitelja penje na 500 kuna, a zatim na 700 kuna. Za interactive webcast i branded webcast ona iznosi 400 kuna, 700 kuna i tisuću kuna. U slučaju streaminga on demand paušal počinje od 500 kuna, 850 kuna i najviši je 1100 kuna, dok se za pozadinskih deset pjesama plaća naknada od 150 kuna, 200 kuna i 250 kuna.

Zar portal koji ima do 15 000 posjeta mječeno može uopće zaraditit 500 kn čistoga.

Sramota od države. Mislim da ovo nikome u svijetu nije palo napamet. Nebih se čudio da im sljedeće padne na pamet da prvo moramo uplatiti naknadu ZMPU da bi dobili lozinku za pristup youtubu.

Preselio sam 2 postova u već postojeću temu: Usađeni glazbeni video s YouTubea, Vimea i sl. podliježe naknadi ZAMP-a

Tema je sada zatvorena. Novi odgovori više nisu mogući.