Zarada na 100k preuzimanja na Play Store (AdMob)

Pozdrav svima, trazila sam po Forumu i nisam nasla ni jednu jedinu temu o tome, koliko ljudi zaradjuju novac preko svojih Android aplikacija (AdMob). Dakle ono sto mene zanima jeste, ako je moj App skinulo 100k ljudi, koliko mogu ja ocekivati zaradu preko AdMob?

Vidim da Srpske poznate novine kao sto su Kurir ili Blic imaju po cak 1 000 000 preuzimanja.
Sto je moramo priznati puno, pa me bas zanima koliko oni zaradjuju od tih 1 000 000 preuzimanja.

Da se razumemo, niko ne moze znati tacno koliko oni zaradjuju ali okvirno. Takodje me zanima na 100k preuzimanja, koliko mogu ocekivati zaradu od AdMob? :slight_smile:

Zanima me iskljucivo koliko se zaradjuje za nase trziste na Balkanu i ukljucujuci bar 3 AdMob reklame: Banner, Interstitial, Native advanced

1 Like

pozz, ja korisitm samo banner u aplikacija (kviz igre) i u prosjeku zaradim 20,30 centi na 1000 pojavljivanja reklama, znači nebitno vam je kolko je put aplikacija skinuta nego kolko put je netko kliknul na reklamu, naravno da je i raznolikost broja ljudi i Ip adresa važna, al ne najvažnija. ovisi kakvu app mislite napravit, dal ce to biti aplikacija ili igra koju budu ljudi cesto koristili npr. (igra, kviz, news, oglasnik) il ibude to aplikacija koja bude samo stajala na mobitelu poput bljeskalice ili QR skenera, primjera radi. Sve u svemu na 100 skidanja zaradim oko 2 eura. Možda bi mi više pomoglo da kažete više o vašoj aplikaciji pa bi vam bolje odgovoril
Po ovoj računici, moja igra bi recimo na 100k skidanja imala u prosjeku nekih 15.000 eura

3 Likeova

Pozz, ja sam svoj news sajt prebacila u Webviev app i za nepunih 24h imam 500+ preuzimanja. Nije lose krenulo pa sam se zaniteresovala koliko bih zaradjivala dnevno od svoje aplikacije ako bi ona imala vec 100k preuzimnja. :slight_smile:

Takodje me zanima, da li dobra ocena od korisnika na Play Store utice na to da se sama aplikacija bolje rangira na Play Store, i da je samim tim vide vise ljudi ili ne? :slight_smile:

1 Like

jeste li ubacili kakve reklame ili iamte vec na sajtu reklame?
Što se tiče reklama, mislim da se admob i adsense nesmiju mješat al nisam siguran

Takodje me zanima, da li dobra ocena od korisnika na Play Store utice na to da se sama aplikacija bolje rangira na Play Store, i da je samim tim vide vise ljudi ili ne? :slight_smile:

Naravno da utječe, ali nemojte forsati korisnike da daju 5 zvijezdica, to odma pada u očima googlu jer zna o čem je riječ.

2 Likeova

Na sajtu vec imam reklame, a na aplikaciji jos nemam. Tek planiram da ubacim AdMob. :slight_smile:

Nemam adsense na sajtu vec Propellers i Native Media…

Ima li jos neko da radi sa android aplikacijama ovde, da mogu cuti savete sa vise strana. Okej, koja bi zarada bila smo definisali na nekih 20 do 30 centi na 1000 prikaza, no sta mozemo uciniti da poboljsamo tu zaradu i ranking na Play Store? :confused:

1 Like

ali 20,30 centi je samo na banner, da stavim mežuprostorne i video reklame + bonus reklame to bi bilo puno puno više…,ali sa međuprostornim reklama gubite korisnike, barem u kviz app…

Sto više reklama to veći gubitak korisnika ja npr. ne stavljam za sada reklame u svoje igre i aplikacije.

1 Like