Zarada preko YouTube-a

Jel tko probao zarađivati preko YouTubea? Da je napravio neki video uplodao? Isplati li se to?
Koliko plačaju po prikazu? Ili plačaju dio od reklama recimo kad netko gleda Vaš video i pritom klikne na reklamu Vi dobijete postotak zarade…!?

Jel postoji način zarade s embedanjem videa? Recimo na stranici/blogu se postavlja embed video i oni da plačaju po pogledu…??

Mislim da rijetki imaju mogućnost da zarađuju preko YT-a i adsensa, jer koliko mi je poznato imaju dosta visoke zahtjeve da bi ti odobrili oglašavanje…

Moraš imati unikatan sadržaj za to (dakle zaboravi na spotove, serije itd) a i dosta rijetko čujem da netko od balkanaca ima takav račun. Zato ljudi koriste YouTube preko proxy-ja (većinom USA) da bi lakše upali u taj program. Al opet, treba biti maštovit :slight_smile:

Ne isplati ti se to, CTR ti je upola manji od onog na siteu, moraš konzistentno stavljati video koji je gledan (stotine tisuća gledatelja, bez zajebancije) i pritom neuvredljiv, jednostavno za regionalno tržište preslab biznis. Ako radiš za vanjsko tržište onda ti treba ekipa koja zna engleski i dobar kapital, ali ne znam koliko ti to ima smisla…

Meni pali na pamet crtići. Neki tip (Englez) napravio kanal za svoju djecu, u mjesec-dva imao preko 300.000 pogleda.

1 Like

Možda sam ja jedini na svijetu koji zna kako dobiti jako brzo youtube partnera bez pomoći nekakvih stranica i tu sam jakoooo ponosan :stuck_out_tongue: Ali kad je u pitanju zarada, tu se uopče ne trudim, na 1 kanalu u 6 mjeseci 1$ :slight_smile:

Večinom snimam gameplay, međutim star komp, jako teško za snimati nove igre, neznanje oko editiranja videa u sony vegasu te mala upload brzina me ograničavaju da snimam i uploadam više videa.

Youtube partnera? Treba ti partner za tako što?

1 Like

Treba ti partner da bi mogao povezati adsense s youtubeom. Ta “poveznica” je jedini način zarade preko jubita.

Ha.
Mislio sam da je jednostavnije. :confused:

i partner je? ne kuzim za sto ti treba partner?

partner treba da bi imao neke prednosti, a najveca je od njih zarada. Kontam uzeti usb stick, otići pored jedne tvrtke probit wifi i dobit 10mb upload^^ Popijem kafu i uplodam 10 puta brže video nego doma :frowning:

pa ok, al ne kuzim sta ti partner moze odradit, a da sam nemozes…
ali ok, to je neka tvoja shema…

Mislim da si ti skroz u drugom svijetu. Kad napraviš youtube account onda si normalan korisnik, a kad postaneš youtube partner onda imaš razne prednosti od kojih je i zarađivanje.

zaboravi da sam ista pitao…
jasno mi je sto je partner na youtube-u, ali mi nije jasno zasto bi se netko ponosio time sto moze doci do jednog od njih, a ne s tim da bude jedan od njih, ali ne zanima me to sve toliko, tako da nemoras vise odgovarat
thx na odgovoru, though

Youtube je odlican za zaradu, ako imate kameru i spremni ste raditi. Ako niste, batalite. Istrazivanje kvalitetnih nichea je vrlo lako, pocnete od onoga sto znate ili sto mozete da radite u epizodama. Od milijardu ljudi koji su na Youtube, definitivno mora biti ljudi koje interesuju iste stvari koje i vas. Youtube mozete isto tako koristiti i kao ‘radio’ show, znaci, zalepite neku non-copyright sliku i serete u mikrofon o tracevima, pljujete po ovom i onom, i posto je vecina uglavnom nezadovoljna, vecinu cete i privuci, zato sto ce se vasi stavovi slagati sa njihovima. Sve to mozete podrzati nekim sajticem, sajtom, ili sajtcinom, sa dodatkom adsense-a i razbiti lovu.

Inace, dodje se jako lako do youtube partnera sa jednim videom. Upravo sam suprugi otvorio nov youtube account sa 7 sekundi dugackim videom, da postanem partner trajalo je tacno 30 sekundi.

Kada otvorite akaunt, i uploadujete prvi video, moguce da necete imati monetization tab uopste.

http://www.youtube.com/account_monetization?feature=iepae

Ovaj link ce vas odvesti na monetization page. Promenite Vasu zemlju na USA, zatim idite na link i prijavite se, i zatim vratite zemlju na vasu.

Pozdrav,
Stavio sam video na YouTube, stavio sam i reklamu.
Ali još nigdje ne vidim neku uplatu od Youtuba na AdSense…
Vidio sam kad je jedan poznanik kliknuo na reklamu, ali nigdje uplate… Dali netko zna gdje se registrira ta uplata? u AdSensu ili? Taj Youtube je nesto cudan :slight_smile:

Zanimljiv video o ovoj vrsti zarade, tip igra igrice i snima se. Od zarade preko youtuba vozi Lamborghini i kupio kat zgrade. A ovo za esport je brutalno, 2 tima igraju igrice i napune najveće stadione u kini. Ti klinci su veće zvijezde nego bilo koji sportaši u zemlji.

Opet o zaradi na YT.

Ne znam da li iko od vas gledamo WatchMojo.com na YT? Ljudi imaju video sadrzaje tipa 5 najstrasnijih horora i tako dalje. Evo primjera.

E sad, posto ljudi imaju milionske preglede a imaju u reklame na pocetku videa a sadrzaji koji su prikazani ocigledno nisu njihovi, jel ovo onda krsenje prava ili ne? Pored svakog isjecka je naglaseno odakle je. Jel to onda OK da se prikazuje ili ne?

Iko? Jesu li svi na moru?

Nismo bas svi na moru jos. Ne znam tacno kako oni rade, ali oni imaju milione pregleda I subscribera tako da im se moze, mada mislim da za neke stvari pitaju tj. traze dozvolu. Gotovo sigurno bi ti dobio prijavu… :relaxed: