Zarada preko youtube slideshowa

Jel moguće zarađivati od slikovnih video klipova na youtube, znači 6-7 slika i listanje minut klip traje, nemam prava na slike, odma da se zna.

Mene općenito zanimaju fotke koje se vode pod free dawnlode ,dali se mora navesti mjesto odakle su skinute sa linkom ili su slobodne za korištenje.Jer se sada po netu svašta piše o tom zakonu i kaznama ,koliko sam ja shvatio još kratko vrjeme smo u sivoj zoni.! Onda kreću sa udaranjem po đepu navodno od 3,000-do10,000kn ovisno o fizičkoj ili pravnoj osobi.

Odma’ da se zna; to je, naravno, protiv pravila jer se ne smije koristiti ništa što nije tvoje, pa ni slike na taj način. :frowning:
No, tako ćeš ipak “zamaskirati” stvar i vrlo vjerojatno, ustvari gotovo sigurno proći kroz radar dosta dugo… :sunny:

Ono što je ironija je da će te banovati - kada postaneš uspješan, odnosno kada te primijete autori slika ili YT admini. A dok počinješ, dok si neuspješan, nisi ni sebi interesatan. :blush:

Druze ovo je BALKAN kakva autorska prava na fotografijama ?
Brijem da anja1 misli na smijesne slike u slideshow da ubacuje i fejlove, al ne znam niti jednu osobu na balkanu da je radi toga bila banovana…
Naravno to u svijetu je zabranjeno krsenje autorskih prava al ovo je balkan…

Ali Youtube srećom nije na Balkanu. :slight_smile:

Ali gledaju ljudi sa balkana :smiley:

uopšte jed dopušten adsens na slajdshow videima?

jel može se s ovim probat preko neke partnerske mreže pošto ne bi povezivao moj adsens sa ovim.

krši li ovaj klip kakva pravila biće da krši al svi ovakvi klipovi imaju adsens koliko bi bilo otprilike zarade na 38k pregleda na ovakav klip juče ga objavih čisto radi zajebancije https://youtu.be/6yuhNcX9IMY

ima li ikog ovdje da se bavi zaradom preko youtube?

Idi na Internet zarada forum tamo ćeš naći odgovor prije

znam ali ja nekako volim wm pa valjda ima i ovdje neko, mada vidi se razlika već u odnosu na iz forum, što mi nikako nije drago, sve manje odgovora ovdje se moze naći

Ono što sam ti ja odgovorio nije ti dovoljno dobro? :frowning:

nije mi dovoljno dobro, iskreno. ti govoris sa realne strane sta može šta ne. meni trebaju ljudi sa iskustvom u toj zaradi. ti ništa konkretno nisi rekao, neki primjer iznjeo.

ja ne spamujem. i prvi put poslije sto godina postujem na iz forum. ja pitam i učim. ako nisam zadovoljan odgovorom opet pitam. ako imaš neki problem sa tim ne znam sta bih ti rekao… npr


jel ima prava ovaj lik ko god da je na crtić nema pa zarađuje.

učlanio sam se u freedom mrezu za zaradu preko youtube, nemam pojma iskreno sta radim, eto nešta čačkam pa da vidim kako ide, može li mi ko reć ovo sivo paid content trebam li ispravljat? vidim reklame na mojim videima iako stoji ovo sivo

Allow advertisements to be displayed alongside my videos

trebam li ovo štiklirat

Stvarno kako prolaze takve stvari, a masa ih prolazi? da li bi ga suspendovali kad bi bio prijavljen? pretpostavljam da ne bi jer uvek ima likova koji idu okolo i prijavljuju sve zivo? da li mora autora da ga prijavi ili sta vec? Očito on nije autor pomenutog dečijeg programa…

Pitanje je da li on zarađuje od tih reklama? Koliko ja znam Youtube može prikazivati reklame od kojih autor ne zarađuje?
Što se tiče tvog pitanja @anja1, koliko ja znam oni neće prihvatiti tvoj kanal da objavljuješ svoje reklame, jer to nije tvoj autorski sadržaj.

Napravio sam youtube filmic sa tutorijalom kako popraviti neki dio na laptopu… Na taj film sam stavio reklame… i to prije par godina… Reklame se normalno vrte ali zarade nigdje nema…

Frend mi je klikno na reklamu da vidim dal ce se negdje isplatit ali nista… Gdje uopce youtube to isplacuje? Preko Adsensa ili? Mozda sam miljunas a neznam :wink:

Nedavno sam i ja počeo malo s YouTube-om nešto, pa tako pazim da ne kršim ničija autorska prava iz više razloga. Na jedan video sam tako stavio pjesmu (podlogu) od prijatelja koju je snimio dok je bio pod ugovorom s jednom izdavačkom kućom.

Nije nešto popularna pjesma, a i stara je. On mi je poslao podlogu u kojoj samo refren pjeva da ju koristim i dao mi odobrenje za korištenje (usmeno). Stavio sam ju na jedan video, video nema niti 10 pregleda a oni me “uhvate”, označe samo refren i kažu: “Vlasnik autorskih prava unovčava videozapis”

Što bi značilo, oni uzmiaju pare od tog videa. To je možda slučaj i s onim primjerom koji si naveo. Mogao sam se žalit ali neću (budem kad i ako video postane hit, al neće), ionako ne očekujem od toga neku zaradu čisto sam htio vidjet jel se može nešto i od toga uzet.

Svakako, ne isplati se riskirat jer vjerujem da ako i prođe koji video, prije isplate će te provjerit i ako “padneš” na kopirajtu zaradu zaboravi.

Ako vam treba audio podloga za video, ima opcija da se ubaci muzika koja je free. Naravno, izbor je (mozda malo) ogranicen. Ovo naravno sve na Youtubu.

Da ne otvaram novu temu pitaću ovdje, koji softver koristite za pravljenje slideshowa?

Tamo ga sigurno neče nači, taj forum je na odumiranju…