Zarada unošenjem podataka tj. raditi ko bušačica

http://www.my-data-team.com/

Ima li ko informacija o ovima? Zarađuje se bušenjem podataka ali za članstvo traže 50 $. Bilo kakva informacija je dobrodošla.

[quote=“Gigolo”]
http://www.my-data-team.com/

Ima li ko informacija o ovima? Zarađuje se bušenjem podataka ali za članstvo traže 50 $. Bilo kakva informacija je dobrodošla.[/quote]

Neodoljivo podsjeća na http://www.google.hr/search?hl=&q=punjenje+kuverti

Imaš stvarno dosta indikatora koji bi ti trebali pomoći da shvatiš da je ovo scam, između ostalog:

  1. Traže da im platiš da ti daju posao te kategorije (iako je taj model najčešće nelegitiman u svim
    slučajevima), što je u velikoj većini slučajeva dovodilo samo do prijevara.
  2. Navode da su certificirani od strane BBB-a (imaju simbol koji se stavlja kod prolaska kroz
    njihov program legitimizacije i certifikacije), iako nisu prošli traženi proces za dobivanje istog,
    što je i potvrđeno jednom prilikom od strane Better Business Bureau (US&CA).
  3. Iako ne mora bit indikator prijevare sam po sebi, dovoljna indikacija bilo kome bi trebao bit
    i sam sales copy, u kojem navode zaradu od $300 i više dnevno od navedenog posla, kulminirajući
    sa jednim primjerom gdje navode zaradu od $42k kao neki sasvim mogući rezultat tog posla.
    Iako je nepotrebno, može se i izvest pokoji proračun koji će ih još jednom automatski diskreditirat,
    i još jednom dokazat nelegitimnost i prijevaru u svemu ovome, jedan primjer bio bi i standardni
    proračun cijene navedenih radove preko neke outsourcing agencije, ili jednostavnije, primjer
    raspona cijene radova kod samo jednog tipičnog radnika iz neke zemlje koje se inače uzimaju
    za to (legitimno), uzet ćemo indiju za primjer…

Prosječna bruto plaća na godišnjoj razini se kreće oko $~1000 dolara, ali s obzirom na određeni
stupanj informatičke pismenosti koji je potreban za ovo, i relativno viši prosjek plaće kojim
treba kompenzirat za to, uzet ćemo da je nekih $150-$250 i više nego dovoljno za ovu vrstu
posla (u urbanim dijelovima centralne i južne indije, mumbai i okolica bi bili posebna priča), a
ako bi išao na neke ruralne dijelove i kada bi uspio naći radnu snagu tamo, imao bi kvalificiranog
radnika i za manje od $100 na mjesec (za što imam i potvrde od par ljudi koji žive u različitim
regijama indije).

I za te novce, oni rade 8-10h dnevno, a i kada bi zamislili jednu čisto hipotetsku situaciju gdje
bi ta brojka bila ekvivalentna maksimalnom broju sati u mjesecu, i kada bi imao visoko efikasnu
radnu snagu, ti brojevi koji se tamo spominju su daleko iznad bilo kojeg realnog nivoa, jer ovo
bi bila puno isplativija opcija, a ionako je nešto što svaki ozbiljniji poduzetnik koji treba sličnu
uslugu koristi.

Al da skratim priču, ovo je scam, i pod #4 bih stavio još da ubuduće i googlaš malo sa upitom
"%name% + scam", što će ti dat dovoljno materijala, koji sam i ja proučio prije nego što napišem
da je program scam samo na temelju ovih indicija i na jedan način dokaza (koji bi ionako trebali
bit dovoljni da se formira ovaj zaključak, što i jesu, na kraju krajeva), a i na temelju ove logike
gore, može se i vidjet da nećeš baš lako dobit takav posao osim ako ćeš prihvatit satnicu jednog
kineza, indijca, filipinca (koji opet malo odskaču od ove 2 skupine) ili nekog drugog pripadnika
zemlje sličnih standarda.

Isplativije bi ti bilo uspostavit jedan outsourcing arbitražni sistem gdje bi posredovanjem došao
do nekih sigurnih prihoda, pod uvjetom da bi efektivno provodio management i znao doći do
klijenata za ovo.

Hvala na komentarima. I ja sam sumnjičav, ali uvik triba pitati pametne ljude.