Zarada

Prosto, kakvu god ideju da imas, domenu i stranicu mozes da napravis za manje od pola sata. Prosto su takva vremena, da nemas potrebu da bilo kome ista dokazujes. Samo štancas stranice i osvajas trziste. Ja sam poceo prije nekih godinu i pol, i zadnjih 7 mjeseci prehranjujem svoju porodicu dobrim dijelom. Gdje god da zapnes, na ovom forumu je ta tema vec bila i sve je detaljno objasnjeno. Ako i ne bude, a ti pitaj.

I dodao bih jos nesto. Ubijedjen sam da si ti neki bogatun, koji je vjerovatno profesionalac, a nas ovdje šprdaš. Jer je prosto nemoguće da se neko tako tvrdoglavo ponaša, i da nista nije naučio za ovoliko godina. Nek ovo bude moje opažanje, a buducnost ce pokazati.

Iako je svašta moguće u današnje vrijeme pa i to da bi Gigolo mogao biti u biti neka prištava tinejđerka koja je maznula identitet nekom penziću dalmošu ja ipak mislim da je njegov problem isti kao i kod mnogih drugih koji se zanimaju za ovaj posao: to im jednostavno nije u krvi. Nisu rođeni za to.

Bez obzira kako tko gledao na to osobno smatram da ovaj posao ne može raditi svatko kao što svatko ne može biti poduzetnik. I to je u biti ono što je mene uvijek sprečavalo da na neki način podučavam druge poslu. Možeš ljudima koji nisu rođeni za ovaj posao sve nacrtati i opet ih nećeš pokrenuti a s druge strane oni koji su rođeni za ovaj posao više-manje sve nauče samostalno proučavajući materiju pa i na forumima.

Ponavljam pitanje.

Ne znam zašto ali i ja imam isti osjećaj. Nemoguće da je neko od 2004 godine na forumu koji se bazira na webmajstorluku a da nije naučio skoro ništa…

Nekako se ne slaže…

Takve stranice su u biti ponajbolje ali najteže za pokrenuti. Ako se malo osvrneš po netu najveći uspjesi su upravo stranice koje posjetioci sami održavaju dodajući razni sadržaj:digg,youtube,twitter,facebook…Naravno,neki od tih sajtova služe i za druge svrhe no svejedno postoje jedino i isključivo zbog radnji koje na njima vrše posjetioci a ne vlasnici.

Jako teško je privući zainteresirane posjetioce koji bi izabrali baš tvoj sajt da dodaju neki sadržaj a s druge strane jako teško je kontrolirati što sve posjetioci dodaju od sadržaja pa to može biti škakljivo i sa zakonske strane.

Ako se ja u uvjetima ogradim i napišem da uploader samim dizanjem teksta ili čega drugog izjavljuje da je vlasnik autorskih prava ili ovlašten da njima raspolaže?

[quote=“iggysick”]
Bez obzira kako tko gledao na to osobno smatram da ovaj posao ne može raditi svatko kao što svatko ne može biti poduzetnik. I to je u biti ono što je mene uvijek sprečavalo da na neki način podučavam druge poslu. Možeš ljudima koji nisu rođeni za ovaj posao sve nacrtati i opet ih nećeš pokrenuti a s druge strane oni koji su rođeni za ovaj posao više-manje sve nauče samostalno proučavajući materiju pa i na forumima.[/quote]

Apsolutno si u pravu. Ovo je divna profesija u kojoj sve kvalitete dolaze do izražaja. Sposobnost da stalno učiš, kreativnost, neizmišljanje tople vode, bar malo truda i discipline. Niko ovde nije uspio sa pametovanjem, nekom perfekcijom i pogotovo ne sa tvrdoglavošću ali su mnogi lijeni ali kreativni ljudi uspjeli. Sve što imaš je tvoja firma, i samo je do tebe koliko si dobar poduzetnik. Ne moras da uloziš hiljade, i 100 eura je dovoljno za server i par domena. To nije mnogo, a mogucnosti su neograničene i niko mi nije konkurencija, jer svijet je nase tržište, osim igrica, to je sebi Bugi privatizirao :stuck_out_tongue:

Ponavljam pitanje i dodajem: Mora li stranica biti w3c validna, jer nijedna moja to nije.

Ma ok ali svejedno bi morao voditi računa o takvom sadržaju pa odvajati vrijeme za uklanjanje istog. Kad bi tvoj zamišljeni sajt dobio široku publiku to ne bi bio zanemariv posao. A da ne spominjem spamere koji bi na sve moguće načine tražili rupe u tvom sajtu da iskoriste tolike posjetioce za svoju korist. :slight_smile:

Mora li stranica biti w3c validna, jer nijedna moja to nije.

Ne znam da li ikad ijedna moja bila niti me je to nešto posebno zanimalo da budem iskren :smiley:

Hvala svima. Kad dobijem penziju i pod uvjetom da mi ne nestane plina, nešto ću pokušati.

Još mi recite zašto ova stranica nema posjeta. Napominjem da marketing nije odrađen. Dalmatinski Glazbenici

Glede ideja o identitetu, na avataru sam stvarno ja.

Zato jer to nije ribanje. Pa niti na ribama nećeš baciti udicu negdje s nekog kamena bogu iza nogu, a da će se ribe same vješati o nju. Možda uhvatiš jednog glavoča, a niti to bez mamca.

Mislim da bi se trebao vratiti na Bugijev post, jer s ovom svojojom idejom da bi ti bacio mrežu, a da će ti je drugi puniti nisu razumio najbolje što on radi. On, naime, radi.

Kliknem na glazbenici, dobijem poruku

Nema glazbenika!

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

[quote=“Gigolo”]Hvala svima. Kad dobijem penziju i pod uvjetom da mi ne nestane plina, nešto ću pokušati.

Još mi recite zašto ova stranica nema posjeta. Napominjem da marketing nije odrađen. Dalmatinski Glazbenici

Glede ideja o identitetu, na avataru sam stvarno ja.[/quote]

Riječ “glazbenici” je na guglu tražena točno 36 puta mjesečno a riječ “dalmatinski glazbenici” ni toliko da ga google keyword tool spominje. E sad, nikakvog sadržaja na sajtu niti nemaš pa ne vidim što bi to netko tu i tražio.

A ako si zamislio to kao neki katalog gdje bi se glazbenici trebali upisati ne vidim kako očekuješ posjete bez da si kontaktirao glazbenike da se upišu u katalog.

Pa i ja bi radija, al bi bila sekcija koju bi uređivali posjetioci. Nemoj misliti da ja na ursulatolj.com i chopin-ri.hr ne radim. Uvik ima posla. I to jebenog!! Nemogu toliko siditi na katridi koliko ima raditi. Al priznam da u zadnje vrime zabušavam na tim stranicama. Ne mogu se skoncetrirati. Imam i drugih obveza.

[quote=“iggysick”]Riječ “glazbenici” je na guglu tražena točno 36 puta mjesečno a riječ “dalmatinski glazbenici” ni toliko da ga google keyword tool spominje. E sad, nikakvog sadržaja na sajtu niti nemaš pa ne vidim što bi to netko tu i tražio.

A ako si zamislio to kao neki katalog gdje bi se glazbenici trebali upisati ne vidim kako očekuješ posjete bez da si kontaktirao glazbenike da se upišu u katalog.[/quote]

Šta je najgore kontaktira san, al ni lipe nije išlo na marketing. Posla san svojevremeno dosta mewjlova.

[quote=“Gigolo”]Hvala svima. Kad dobijem penziju i pod uvjetom da mi ne nestane plina, nešto ću pokušati.

Još mi recite zašto ova stranica nema posjeta. Napominjem da marketing nije odrađen. Dalmatinski Glazbenici

Glede ideja o identitetu, na avataru sam stvarno ja.[/quote]
Domena je loša, dizajn je loš, sadržaj ne postoji, funkcija ne postoji.

I da je sve to za pet opet je ciljano tržište teško ciglih 36 pretraga mjesečno. Možda bi se i podiglo s pretragama za pojedine glazbenike no opet je to full neisplativo. Čisti gubitak vremena.

Slažem se, pri izradi web stranice, osim ako nije nešto originalno, obavezno provjeriti Google keywords tool da se unaprijed procijeni isplativost izrade same stranice.