Zastita javascript koda s php i javascript

cini mi se da san nasa nacin kako zastiti js kod, pa vas molin da testirate…

file index
[HTML]

js test js test [/HTML]

file js.php

ili ja nesto ne vidin, ili ovo stvarno radi… :neznam:

Da radi … testirao sam ga i sa includovanjem iz js.php drugih skripti i igranjem sa jquery-em… radi brez problema :slight_smile:

Edit: ako includujes druge skripte preko js.php vide se i mozes doci do njih. Jedino da trpas sve u php fileove a to mi i nesto nema smisla. Onda mi vise ima smisla koristiti Javascript Obfuscatore …

moze primjer


Tu sam include napravio lala.js i kad inspectujem vidim njega ucitanog i mogu mu pristupiti. Sad rjesenje je opet sa php cakom al dokle ?:)

Tu sam include napravio lala.js i kad inspectujem vidim njega ucitanog i mogu mu pristupiti. Sad rjesenje je opet sa php cakom al dokle ?:slight_smile:

@djomla

sta mislis o ovome…

napraviti folder u kojem ce biti js fajlovi, zastititi ga sa .htaccess
te ih pozivati ovako load(‘js.php?load=file1,file2,file3’);

js.php provjerava da li postoje fajlovi i ucitava ih

npr.

What’s the point?
Ionako JS kod nije nešto što netko može iskoristiti protiv tebe (ako dobro radiš).

Javascript je client side, ne možeš ga zaštiti jer bi to značilo da ga štitiš i od browsera :wink:

mogao bi … moram sjest i testirat to. Sutra taman na poslu plus neki benchamrking napraviti da vidimo koliko to “kosta” :slight_smile:

Nisam siguran da razumijem što pokušavate ovdje, ali pretpostavljam da ne pokušavate zaštiti JS kod od toga da se vidi u pregledniku?

da, bas to

Nemoguće
Nepotrebno

JS je client side - naravno da se mora moći pročitati sa klijentske strane!

Pa ako uspiju, bit će to prvi Nobel u računarstvu.

moguce je vidjeti source sa firebug-om, ali evo rjesenje i za to… :slight_smile:

if(!('console' in window) || !('firebug' in console)){
    $.get('js.php?load=file1,file2,file3',function(js){
        $('head').append(js);
    })
}

A jel možete napisati da sa desnim klikom miša nemože se vidjeti code ? Ili je to to što si napiso ? I još bolje kad želi netko vidjeti neki code da mu izbaci nekakvu poruku ? :o

A da ti pogledas google za to?

A dobro, nemoj se ljutiti pliz