Zašto mi je uplata "On Hold" na PayPalu?

Pozdrav,

znam da uplate na Paypal trebaju biti jedno vrijeme “On Hold”, no da li je ovo sa slike u redu ili je neki problem?ccccccccccccccccccccccccccccc

U vas je to dobro kod mene na On Hold po 20-30dana, bolje mi primat preko WIRE al et

Pa zašto ne primaš, ako je bolje?

1 Like

Cim WIRE primim odmah daj porez plati tako ti je u BIH.
Bolje mi paypal i onda pare online trosim.

kako trošiš online kada sa bh nalogom ne možeš plaćati sa balancea već moraš povući na karticu? što je opet transakcija kao i svaki drugi wire …

kod mene hold bude 30 dana

Hold se u BiH može skinuti na zahtjev tek kada pređeš 10000$ u komercijalnim uplatama (goods and services i mass pay uplate) i bez nekih mrlja na računu(disputes, chargebacks etc…). Ja više nemam hold-a od 30 dana nakon što sam ispunio te uvjete. Sve uplate idu mi direktno u available balance. Nema više pending balanca.

Isto i kod mene… davno probio al nisam trazio na vrijeme… cim sam prvi put zatrazio da da ne ide vise na hold isti dan su odobrili.

Post prije pišeš wire bolji, sada PayPal bolji… Nisi se ti sam sa sobom dogovorio…

Poz ja sam upravo dns presao tu sumu, da li trebam kontaktirat paypal da mi rjese da ne dobijam taj hold vise, sta treba konkretno uraditi? Uglavnom mi je placano sa biznis paypal accounta i uvjek sam instant pare dobijao od njih al od privatnih sam uvjek imao hold pa hocu sad to nekako da rjesim konacno…

Samo ih kontaktiraj ili na twitteru ili putem emaila i objasni situaciju. Nakon provjere oni će ti javit da li može ili ne može.

Ja sam davno prešao taj limit, tražio od njih da mi odobre, rekli da će pogledati, i nikad ništa… Al’ mi nije neka žurba za novcem tako da nema veze…

Ljudi, pomagajte ako neko zna.
PayPal mi je odjednom kao grom iz vedra neba stavio Pending ON HOLD na sve uplate koje sam dobijao od juce i koje dobijam danas.

Inace, imam oko 5-10 uplata dnevno i tako godinu dana unazad. Imao sam problema sa PayPalom, ali nista sto se nije moglo resiti.

Inace radim dropshipping, al to me pitajte kasnije :smiley:

Dakle PayPal trazi sledece u oblacicu ispod uplate pise GET YOUR FUNDS SOONER
kad kliknem na to, sledeca opcija je da odaberem PRODUCT ili SERVIS VIRTUAL PRODUCT.
Dakle Product, onda treba da unesem tracking number paketa koji saljem… Sve bi to bilo u redu da se ne dogadja da posiljke putuju ponekad i vise od 30 dana, a kupci nisu bas fleksibilni, ako mogu bez bilo kakvog dogovora samo da kliknu da odbijaju da plate jer nisu primili paket…

Sad ne znam da li paypal ima obzira prema prodavcima, kako sta!?

Primera radi dispute za Aliexpress je moguce otvoriti tek nakon 180 dana, ako posiljka nije poslata. Dispute preko PayPala mislim, a ne na Aliexpressu samom.

A kupci sto od mene uzimaju mogu nako 30 dana koliko sam ja skontao, sad kakav li je proces kad otvore dispute. Ako im je broj za pracenje aktivan, ako je na dobrom putu da stigne na adresu, valjda je paypal fleksibilan i ne odbija tu mogucnost ili cu ostati bez uplate…

Da ne pricam o nekim drugim proisteklim komplikacijama koje ce svakako nastati zbog tog jebenog pending holda!

:sunglasses:

koliko je meni poznato, paypal ne voli kada se dropshipping radi preko ličnog naloga, za to služi biznis nalog … možda griješim, nisam u tome ali sam takav dojam stekao čitajući strane forume

ja da imam 5-10 uplata dnevno, razmislio bih o otvaranju preduzetničke radnje (u bih je to s. p., samostalni preduzetnik), otvoriš biznis nalog i sva su ti vrata otvorena

Pa nije bas tako, svaki nalog se kroz klik prebaci na biznis. Evo recimo kod mene je na biznisu i retardi mi uopste nisu napravili da primam novac, znaci slao im 10 mailove gdje odgovore sve je uredu vas nalog moze primati novac. A ne moze uopste…

1 Like

Tako je i s Ebayom, većina uplata ide na on hold. Nakon 21 dan otpušta novac. :slight_smile:

Ma nije to. :slight_smile:
Videli su da mi sve cesce lezu uplate i zato su mi stavili PANDING ON HOLD, kapiram da ce biti u redu kad se uvere da je sve ledgit, traze mi tracking number, kapiram da kad stavim svaki tracking na svoje mesto, da ce manje drzati novac na HOLDu.
Uglavnom ne moze se nista tu sad, ko ce ga znati

Nekako cu hendlovati, al dosta su mi zakomplikovali svasta nesto.

Prvo, navikao sam da mi novac leze automatski svaki mesec u banku sa PP. I onda mi je Balans 0 na PP, a masu stvari placam preko PP balansa do 15-og u mesecu, a do tada napucam balans i imam dovoljno za sve da platim…

■■■■ se njima sto mi menjaju koncepciju! :hot_face:

Druga, stvar, vezana za ovu prvu je to sto novac ako prebacujem manuelno koliko ja hocu sa PP u banku, onda je fee 9km na bilo koji izos, prebacio ja 20 ili 500!
I to nije sve, lopovi ne daju vise od 500 da prebacim…
Primera radi, ako prebacujem 4k, manuelno ce mi skinuti 36km! Lopovcine

Ne isplati mi se da vracam na manuel, a realno uvek mozes sjebati nesto sa PP-om ako cackas

Videcemo. Ne znam stvarno. Znam samo da je mala verovatnoca da musteriji stigne paket za 21 dan :slightly_smiling_face:

Ako je do PP, onda ok, 21 dan i otpusta, al sta ako se dodvorava kupcu i govori mu kako mu je napravio sjajnu zastitu!?

Da kupac mora sam da odobri da PP otpusti novac?

Sta treba sve za biznis acc, mora firma i to sve ili :sweat_smile:

Ja kad saljem stigne nekad u 30 dana, nekad tracking ni ne radi od HR poste u kanadi i australiji, svejedno za 21 dan pustaju

Samo prebacis u postavkama…