Zašto mi je uplata "On Hold" na PayPalu?

Poštovani,

Odavno koristim ovaj forum ali nikad da se registrujem hehe.
Imam jedno pitanje u vezi paypal-a. Ja se inaće bavim kao freelancer na freelancer.com i kada radim povlaćenje novca meni freelancer uplati novac na paypal i odmah nakon uplate meni je novac na raspolaganju. Međutim sada sam dobio uplatu od poslodavca koji nema veze sa freelancer.com stranicom i njegova uplata mi stoji “ON HOLd” zašto ?

da li neko od vas zna i voljan da mi pomogne oko ovoga kako da se riješim statusa na čekanju…

Lijep pozdrav

Normalno je da bude 30 dana na čekanju. Nakon 30 dana će biti dostupan za povlačenje (uz proviziju) ili ako čekaš prvi sljedećeg mjeseca ode automatski na tvoj račun.

Hvala ti na odgovoru, meni nije jasno samo kad freelancer mi uplaćuje novac je dostupan bez čekanja, a ovako moram čekati kad mi neko sa strane uplati! Jel ima nešto da onaj ko šalje novac potvrdi uplatu da odmah bude dostupno bez statusa “on hold” ? Novac je uplaćen 29.4 i danas se nije prebacio jer je ušao u novi mjesec.

Kako ti nije jasno. Freelance je već naplatio svoju umiješanost u vaše poslovanje i uradio tu sigurnosnu provjeru. Kupac potvrdi da je dobio što je platio i gotovo. Ovako kada privatno ide PayPal je prva linija obrane

Da li si iz BiH?

negdje sam vidio da kada primis vise od 10-15k $ ukupno onda će odmah iz holda prelaziti u dozvoljeni balans?

da ja sam ih zvao,kad predje 10k$ skidaju taj hold

1 Like

Meni nije jasno onda kad mi uplati freelancer.com novac mi bude dostupan odmah, ne čekam na “on hold”

Meni nije jasno čime se točno baviš i zarađuješ na freelance a ne možeš skužiti logiku koju sam ti već objasnio.

2 Likeova

bavim se programiranjem i web dizajnom. Nebitno sačekaću 30 dana. Hvala vam

i meni isto kad uplate recimo popads, popmyads ili popcash onda pare odmah prelaze u dozvoljeni balans

a recimo kada mi uplati poptm, adnow, mgid ili neko drugi onda mi ide u pending, sta ces tako je kako je

prije je bilo dugme confirm receipt ti im kazes da kliknu na to i pare odmah predju u dozvoljeno ali vise toga nema

Znam to sam trazio ali nema vise te opcije :frowning: nema veze fali mi jos malo do 10.000$

Postoji taj confirm receipt, danas sam klikao na to dugme. Na mobu ga nije bilo, kad se ulogujem iz browsera tu je.

Edit, to ovako izgleda iz ugla onoga ko prima novac:

We want to make the payment available to you as soon as possible. Here’s how you can help to speed up the process:

After you ship the item, mark it as shipped on the Transaction Details page. You can also provide the tracking number if available. The funds should be available within 7 days of the shipping date (14 days if you're shipping to an international location).
For a service or an intangible item that doesn't require shipping (e-book, piano lessons, etc.), mark the order as processed and provide details. The funds should be available within 7 days after you mark as processed (14 days if your buyer is based internationally).

Dakle, morate vi kao neko ko je plaćen za svoj freelance rad da označi item kao ‘shipped’ da bi primaoc mogao da klikne na ‘Confirm Receipt’.

Evo gde se nalazi dugme ‘Confirm Receipt’ u novom PayPal interfejsu
U vašem PayPal nalogu na adresi https://www.paypal.com/myaccount/home kliknete na transakciju koja vam je zanimljiva.

Tamo imate detalje transakcije poput ‘Shipped to’, ‘Sent to’, ‘Details’, i onda imate opcije ‘Track your shipment’ i ‘Transaction ID’… sada sam već uradio ‘Confrim Receipt’ pa ne vredi raditi screenshot… no dugme je bilo ili ispod ‘Track your Shipment’ ili ispod ‘Transaction ID’.

Moram dodati da je klik na confirm receipt u mom slučaju smanjio period čekanja značajno, ali novac nije došao instant na nalog.

gdje se nalazi ? možeš nam dati par slika plz…hvala ti puno

ahaaaa dakle sad onaj koji prima mora da klikne … prije je to dugme bilo kod onog koji pošalje pare

npr. mgid meni pošalje 100$ i ja njima kažem da kliknu na confirm a receipt na njihovom nalogu, kada kliknu na mom nalogu pare nestanu iz pendinga i odmah su dostupne

Da, samo izgleda da ti moraš da ‘mark item as shipped on the Transaction Details page’, i tada će oni moći da pritisnu Confirm.

da ne otvaram novu temu, ima li neko sličnih problemčića kao ja

od kad sam ubacio novu visa karticu, withdraw transakcije mi budu u pendingu 24h, tek onda stižu na karticu

povukao sam prije par dana pare i takva situacija je bila, danas automatski withdraw ista situacija, na staroj kartici godinu dana nisam imao problema, čim zatražim withdraw u roku od pola sata pare budu dostupne

poslao sam im poruku i ovo mi stiže:

"There is not need to worry, to provide one of the safest online payment methods PayPal reviews every withdrawal before it is approved.

Occasionally, we may hold a withdrawal if there may be a higher-than-normal level of risk associated with the transaction.

When a withdrawal is held, this is not a reflection of you or your account activities. Our internal security system is an automated system which reviews all of the details of every withdrawal that is made through PayPal. This is similar to the way your bank or credit card issuer approves transactions.

For fraud prevention reasons, I cannot see what aspect of this withdrawal has caused our internal security system to intervene. Neither can I override or manually change the security settings to allow your withdrawal to go through immediately."

ne bih trebao da brinem jer je sve legalno, ali me interesuje zbog čega prije nisu pregledali transakcije, već skoro počeli to raditi, jedino što me brine je da im ne padne na pamet da slučajno ne blokiraju paypal, karticu ili neke transakcije :S

Kod mene isto. Kako sam stavio novu karticu čekam malo da se transakcija provede. Valjda security feature

dobro je ako je zbog toga … i jesam negdje pročitao da to zadržavanje može biti iz tri razloga:

  1. nagli povećani prihodi (recimo dobijao si isplate od po 100$ i sad odjednom 1000$)

  2. “sporan” nalog sa koga su došle pare

  3. nedavne izmjene u “Settings” ili “Wallet”

tako da će biti ovo treće

Prilikom ubacivanja nove kartice, a brisanja stare, Paypal je automatski uključio security check i prilikom prvih 10 transakcija ka novoj kartici, withdraw ostaje u Pendingu od 72h do 24h, nakon tih nekoliko transakcija dobijate status cleared i isplate vam idu kao i pre, instantly.

Edit: što se tiče confirm receipt i dalje ne pistoji kod mene i nakon što primalac označi kao shipped.

1 Like