Zasto se ne baviti legalnim poslom

Ja ako kontam dobro ove termine cpa cpc i sl. onda i npr Booking aff spada u CPA đe ti dobiješ pare kad neko preko tvog linka rezerviše hotel. I imaš masu takvih primjera koje veze nemaju sa black hatom pa čak i sve ostale gluposti što se lažno reklamiraju i obećavaju spadaju u lažno reklamiranje prije nego u black hat.

Booking affiliate je isto sto i Amazon affiliate. On je rezervisao hotel zato sto je hteo da rezervise hotel, a ne da dobije 1000 coina za neku igricu :smiley:

brate prvo definiši šta je blackhat … blackhat ti je zaobilaženje procedura, dakle igranje mimo pravila

to što ti pričaš, moglo je prolaziti prije 5 godina

da uvaljuješ ljudima antivirus u telefon jer je zaražen virusom i hitno se mora skenirati

polahko su počeli zabranjivati fake antiviruse pa su onda počeli izlaziti “android boosteri”

pa je i to postalo previše ofirno sada su aktuelni “android optimizeri”

dakle ti kupuješ legalno saobraćaj sa neke pop/banner mreže, kao što su popads, trafficjunky, juicyads, exoclick

i tu plasiraš adult bannere cam offera koji si našao na cpa/affiliate mrežama kao što su adcombo, crakrevenue

tvoja je razlika onoga što ti platiš mreži sa koje kupuješ saobraćaj i onoga što tebi mreža čije offere promovišeš plati

tvoje je da optimizuješ kampanju, da izbaciš elemente koji ti ne donose konverzije, da maksimalno usko targetiraš tip posjetioca koji ti donosi najviše konverzija

ispoštovao si posjetioca (platio je registraciju na nekoj cam stranici), ispoštovao si mrežu čije offere promovišeš (promovišeš na legit mreži koja radi sa legit stranicama), promovišeš mrežu na čijim stranicama promovišeš offer (promovišeš legit offer legit cam stranice) i ja zaista ne znam šta je ovdje blackhat

naveo sam primjer

uostalom, sve i da je sve blackhat … kakve veze ima?

prije 5 godina mogao se raditi seo blackhat, da li bi radio da si znao kako se radi? kladim se da bi radio

Nisam bio siguran na sta mislis, hvala sto si pojasnio. To onda ne spada u black hat.

Jos uvek se radi blackhat seo :slight_smile: Problem kod svih blackhat metoda, pa i kod bh seo jeste to sto imaju kratak rok trajanja. I ne bi trebao da se oslanjas na to kao glavni izvor prihoda.
Kao sto sam rekao bolje je pokrenuti neki biznis(e) online/offline i bilo sta blackhat raditi i smatrati kao dodatan izvor prihoda.

ti izgleda ne kontaš da ne određuje content da li je nešto blackhat … metoda određuje da li je nešto blackhat

Gde sam rekao da content odredjuje da li je nesto blackhat?

Ama ljudi…

Black hat je prevara. Kad zaradjujes nelegalno… Krasti kartice je black hat.

Gray hat je ono sto vecina ovdje radi. Znaci stvari koji zaobilaze pravila i nalaze se u medjuzoni… Npr koristenje botova na instagram u sl.

White hat- sve sto je u potpunosti legano

Brate nisi glup uopste. Takav ti je ovaj svet. Ako hoces ozbiljno da zaradis moras “mimo pravila”.

Ja dok se nisam posvetio blackhat marketingu zaradjivao sam qrac. Godinama se cimao dok nisam dogurao jedva do $100 mesecno, pa mi i to puklo, a bilo je sve legalno i po pravilima. A kad sam krenuo sa BH, za manje od 6 meseci bolja kola, zenske, markirana garderoba, egzoticna putovanja…

Treba samo da igras pametno da te ne provale.

Za neupucene: Blackhat je daleko vise od niskih prevara i kradja. Pravi blekheteri znaju ovo. Ja se bavim najcrnjim BH marketingom i do sad nikog nisam zajeb’o, osim Googla, Facebook-a, Instagrama, ostalih “authority” sajtova i njihovih “pravila”. Svako od korisnika je dobio ono sto je bilo nudjeno. “Greyhat” je sviranje qrtzu moralno nesigurnih osoba koje su kao zenske koje bi se ‘ebale, al’ da im ne udje.

4 Likeova

de mi onda bgti reci okvirno čime se baviš

1 Like

Ja licno bih najvise volio imati sajt od kojeg mogu imati normalnu platu, platiti porez, sve da je legalno. Uopste me ne zanimaju “avioni kamioni” samo prosjecan zivot ali to nije moguce, mislim moguce je ali meni ne ide.
Sa filmovima to mogu jer nekako sam u tome pa valjda znam kako sta odraditi da to postane posjeceno.

Sigurno nema sajt sa filmovima, meni je trebalo da prebacim preko 1000$ vise od godinu

to stoji, ali internet zarada je more gdje moraš hvatati talase … nešto što radi ovaj mjesec ne znači da će raditi sljedeći, uhvatiš se za jedan talas kada prođe ganjaš drugi i to ti je to, stalno tražiš nove twistove

ali me zanima čime se on okvirno bavi, ne tražim da mi otkriva metodu već da napiše u kojoj se oblasti internet marketinga može za manje od 6 mjeseci doći do egzotičnog putovanja i dobrog auta

1 Like

“okvirno” za nekog je golf 2 dobro auto (jos ako je crveni) a otici na cevape kod zelja je itekako egzoticno

3 Likeova

Hahahahah… 20 znakova

Ne znam cime se gospodin bavi, ali sigurno sa bh adsense moze.

+1 (Post must be at least 20 characters)

Za prosječnog balkanca “egzotično” putovanje ~1.000 EUR, “dobro” auto ~7-8k EUR, tako da to i nisu neke pare…

U zadnjih 20 godina u BiH u 98% saobracajnih nesreca “Golf 2” je uvijek bio “prisutan”

a kad ih ima na sve strane :sweat_smile:

Mislim da vecina ljudi na forumu gleda zaradu iskljucivo kroz AdSense. Dobar traffic na stranici otvara i druge mogucnosti zarade. Postoji onda i drugi problem sto se ovdje vecina plasi platiti porez. Za neki web shop i prodaju banera i slicno, potrebna je firma ili obrt, vjerujem da cete imati vecu zaradu od ads. Za neki balkanski traffic od 4k mislim da nema straha za otvorit firmu i odjebat google oglase. Zamisli kak je otvorit birc i na pocetku ti dnevno uđe par ljudi…ne usporedivo.

Možda nekada dok nije bilo fejsbuka i dr. načina oglašavanja, ali sada… jako teško nekome iznajmiti oglasni prostor…