Zasto se ne baviti legalnim poslom

Popup se otvara samo publici koja dolazi sa fb i instagrama, dok direkt i sa drugih nema ga ni p od popup, vjerovao ili ne kako sam ga stavio ništa. Profil gdje sam radio razmjene sam pao, imam crontab i mijenja mi header od teme, gdje je kod od popup-a i mijenja broj reklame, reklame su veličine 336x280. Lijepo se pokažu na mobitelu.

Zaboravio sam navesti osim erotskih priča i toga, da profit pored tih vijesti dolazi i od streama utakmica, koji ide preko fb. Samo kod dodam na stranicu, te varam ljude sa tekskom da je snimak hd, a vodim ih na moju drugi sajt i račun koji je povezan sa njim.

Sve sam testirao, čak isplaćujem na isto ime i isti račun i banku od ovog banovanog računa, u početku sam padao. VPN I lažna trafika su prvi za pasti na adsensu vjeruj mi. Samo balansiram RPM, CTR i CPC, dan zna biti 200e, rpm 5 i manji, cpc bude ispod 0,20. CTR 1-2,5.

1 Like

Sistem koji je evoluirao iz “prve čestice života” u ovo što sve gledamo danas, je postavljen puno poštenije nego što možemo i apstraktirati. Doduše, ako na riječ “pošteno” gledaš iz ograničene perspektive pojedinca, onda se možda i neće činiti da je pošten.
Ali zato “apsolutna” poštenost bi tu značila da je sistem pošten sam prema sebi…a s obzirom da je vidljiv njegov nezaustavljiv napredak, očito je da je pošten sam prema sebi i dobro organiziran. I ovo nije upitno…na nama je samo da dokučimo od kuda tolika organiziranost.

Bogatsvo je jedan od autoriteta. A pošten sistem pazi tko ima koliki autoritet i prema tome mu dodjeluje i njegovu moć. Veći autoritet zaslužuje veću moć.
Bogatsvo nije jedini kriterij autoriteta, i onaj tko izgubi pravo za svojim autoritetom…brzo će nestati “s vlasti”. Ako pogledaš u prošlosti, sva velika carstva su se raspala. No ima puno više faktora koji određuju nečiji autoritet…

To je u jednu ruku i zamjena oca i sina. Kada je sin mali, otac ga uči kako funkcionira svijet. Zatim sin odrasta, svijet se mijenja kroz taj proces odrastanja sina, i onda jednog dana sin tumači ocu kako funkcionira svijet.

Stvari se recikliraju i svi dobivaju prililku. Kako reče Ivan Gundulić:

tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje

Prilika za čim? S čime mjeriš priliku? Novčanim uspjehom ili možda količinom sreće?
Što misliš da li statistički postoji pokazatelj da su bogati ljudi sretniji od siromašnijih?
Stopa samoubojstava prije pokazuje obrnuto…

Čarolija je u tome da svaki pojedinac ima jednaku priliku biti sretan. Na pojedincu je kako će to iskoristiti.

Sreća je derivacija osobnog stanja.
Ako je kut derivacije pozitivan, znači napreduješ. Ako je negativan, nazaduješ.
Bilo gdje da se nalaziš na novčanoj skali, ili ljubavnoj…ili nekoj trećoj …možeš nazadovati ili napredovati.
Potreba da budeš sretan je ono što nas tjera da napredujemo…isto tako tjera cijeli sistem da napreduje, tj. evoluira…

I svi ti detaljčići su dio onoga što čini sistem poštenim.
Ja stajem u obranu sistema, a vi ga slobodno hejtajte :stuck_out_tongue:

Veoma pametan nacin, svaka cast. Ja sam na jednom adsense nalogu imao CTR izmedju 15% i 30% i tako godinu dana. Dok nije dosao ban :smiley:
Uglavnom treba drzati sto nizi CTR, oko 2-3% i ne prelaziti 5000e mesecno po nalogu.

Vidim da je to novi ocito nacin samo preko fb, ali mi i dalje zvuci nevjerovatno da prolazis godinu i po dana, ali sve je moguce…

Jos pored toga da imas content poput erotskih prica, pa jos manje vjerovatno da za to vrijeme nisi dobio ban.

Mislim da nece popit ban ako su lakse erotske price. Glavno da nema slike golisave…

prije 5 godina je bio popup da se vidi samo za one sa fejsbuka, sta pricate da je novi način :smiley:

zapanjujuće je da to još uvijek prolazi

1 Like

Vjerovatno…ali nisam obracao paznju, nego mi je stvarno nevjerovatno da uspjevaju, i to ovaj sto govori sa jednim racunom.

Mozda nije u pitanju “još”, nego “opet”.

“Zapanjujuće da to opet prolazi.”

Moguce su u medjuvremenu izgubili kontrolu toga, kako su ljudi prestali to masivno pokusavati. Ili je samo frekvencija provjere puno rijeđa…

biće da je to u pitanju, google se bavi drugim problemima :smiley:

Meni daju upozorenja na stranici di spominjem u tekstu dildo 3 puta. Tako da ne znam ko mene ■■■■. :smiley:

1 Like

Probaj sa umjetno spolovilo :grin:

1 Like

Kako me nerviraju ovi sto kadu. Realno, klik iz Bosne bi trebao biti duplo veci nego trenutno, al ko ce platit reklamu kad imas ove prevarante koji kradu od onih koji placaju reklame- ne od gugla (ovo cak i odgovara googlu, jer oni uzmu svojih 30% boli njih kita).

Da je normalne drzave, za ovakve stvari bi se trebalo krivicno odgovarat… Samo u SRebreniku su u zadnjih 5 godina pokrali preko 5 miliona $ sigurno

Da stvar bude gora, sigurno su uticali i na to da gugle postrozi pravila, i onda je problem i kad radis posteno- pregledavaju svaku sitnicu i onda odbiju sajt

3 Likeova

Preduzetništvo je uvijek hodanje po ivici zakona, ako imaš načina da opstaneš samo goni. Bez obzira ako te nekad uklone ostaje ti znanje sa kojim češ uvijek moći da započneš nešto novo.

Ja stajem u obranu sistema, a vi ga slobodno hejtajte :stuck_out_tongue:

Brate sve je to ok, veruj ti u sistem. Mnogi ljudi veruju i zato su tu gde i jesu. I ja sam nekad verovao u sistem, ali mojoj sreći nema kraja od kad sam prestao… :wink:

1 Like

Znas kako jedan pametan covjek rece- svi smo mi “self made”, samo sto to bogati i uspjesni javno i govore, dok oni neuspjesni uvijek nalaze razlog da odgovornost prebace na nekog drugog.

1 Like

Dok god sam bio “■■■■■” sam zaradjivao par puta manje nego danas… radim uvijek na nekoj imaginarnoj granici, al kad sam ju popustio prolazi puno toga. BTW prvi put mi je adsnese blokiran prije 10 plus godina, od tad mi vracali oduzimali 3 puta, zadnji put oni slali zamolbu da je vracen da ga nastavim koristiti. Stvar je bila da sam uvijek neke exploite iskoristavao, od rangiranja u search do images, di se i danas da uzet lova. Samo to je igra lovice, dvaput te ulove dvaput ne, pitanje je ko je jaci u tom periodu bio.
Nateglio sam se danas alkohole jer mi proslo crypto od 20 posto u 2 dana pa me boli kifla. al legalno bi uvijek potpisao prije ovog na granici jer oduzima puno vise energije nego bi neko priznao… istu kolicinu energije u legalno bi proslo puno bolje, i jednpostavnije, i dugotrajnije.makar i manji prihodi bili.
al ■■■■■ ga udri di ide :smiley:

@b3ade Znaš kako… ne znam da li si gledao Karate Kid filmove, ja sam odrastao uz njih. E pa ima jedna scena u prvom filmu gde Mr Mijagi kaže Danijelu za karate, da ti je treniranje karatea kao da hodaš po ulici - ili ideš jednom stranom, ili drugom, jer ako ideš po sredini zgaziće te. Znači ili treniraš karate, ili ne. Ako treniraš onako zgaziće te kao bubu…

Tako da kakva bre granica čoveče?! Ili si blekheter, ili nisi!

“Greyhat” je sviranje qrtzu…

Toliko od mene u svakom slučaju. Srećno svima sa WH marketingom! :smiley:

1 Like

Nije bas neka usporedba sto se mene tice, ja sam uvijek gledao da ne predjem previse granicu. Opekao sam se par puta dobro i zato sam sad malo suzdrzaniji. Nisam cisti bh, al za one koji se kuze u to sto rade svaka cast. Hebeno nemam rijeci samo udarajte… ja isto jos radim neke stvari uz cpa, al to je sitno nasprem ukopnog prihoda… prebacio sam se na all legal, “maznu mi” cca 35% para, al benificije koje sam dobio nemjerljive… btw zivim u skandinaviji

1 Like

Napravi kvalitetan sajt pa ti ga nece odbiti :grin:

Što se tiče odobrenja računa, vjerovali ili ne prodaju se po 200 KM-600 KM, samo budala neka može platiti toliko. Odobrio sam preko 30 računa na isti sajt, samo c/p, prvi sam radio i trudio se i poslije sačuvao sajt komplet i bazu.

Kad su mi odobrili prvi put to je bilo 500 pregleda ukupno na sajtu. Mnogo članaka orginalnih tj kopiranih postova sa fb o obavještenjima, sad sam slao i nisu odobrili, znači dodam 3-5 članaka novih udarne naslove, udarim fb zaspamam, vrte se svaki dan pregledi, odobre odma drugi dan ili prvi kad pošaljem.

Svaki drugi ili treći dan snimam cookie reklama sa visokim cpc te šaljem krugu ljudi gdje klikamo između sebe. Mogu predočiti i sliku da od BiH klikova se nabere 500 e, plus ostali …

Ja radim i idem dok ne padnem, kad padnem čeka novi račun i domena.

1 Like