Zašto se ne mogu spojiti na internet žično?

Dakle, u pitanju je neki modem koji nema wireless. A do modema u svakom slučaju nije jer se moje računalo nigdje ne može žično spojiti (spajao sam na više mjesta). U pitanju je windows 7 64bit…U network center-u pokaže mi samo wireless mreže, a nema nigdje znaka da ja išta spojeno u računalo. U pitanju je driver, ili nešto drugo? Kako da saznam koji je driver? Što bi drugo uopće moglo biti?

  1. Driver
    Desni klik na moje računalo pa svojstva
    u lijevom stupcu odaberi upravitelj uređaja.
    Ako ima koji error onda je do drivera, vjrovatno.

    2.Hardver
    Probaj ugraditi novu mrežnu karticu i onda se probati spojiti, možda je stvar u hardveru, tj. neispravnoj mrežnoj.

Ides ovo sta je mestro67napisao, ako ti u device manager na popisu nema “Network adapters” znaci ili da ti je mrezna otisla ili driveri, skini drivermax program, besplatan je samo se trebas registrirat i on ce ti automatski nac koja ti je mrezna i driveri za nju…

[quote=“mestro67”]1. Driver
Desni klik na moje računalo pa svojstva
u lijevom stupcu odaberi upravitelj uređaja.
Ako ima koji error onda je do drivera, vjrovatno.

2.Hardver
Probaj ugraditi novu mrežnu karticu i onda se probati spojiti, možda je stvar u hardveru, tj. neispravnoj mrežnoj.[/quote]

Bilo je djelomično do drivera, bio je error, instalirao sam driver i sad je to ok…ali javlja mi se jos jedan problem, kada napravim dijagnostiku, javlja mi se:

Local area conection doesnt have a valid IP configuration ---- Not fixed

??

Upravljačka ploča\Mreža i internet\Mrežne veze - pa na svojstva pa na Internet protocol version pa odaberi automatsko dodjeljivanje adrese.

Ako nije problem može malo preciznije? Imam win7 i ne vidim to :confused:

Otvori Centar za mreže i zajedničko korištenje pa u lijevom stupcu imaš Promjena postavki prilagodnika pa tamo desni klik na ikonu od mrežne kartice ako se ne varam i onda svojstva i imaš Internet Protocol Version odaberi to pa opet svojstva i vidi dali automatski dobiju IP.
A možda možeš popraviti i direktno iz Centra za zajedničko korištenje tako da klikneš na onaj trokut pa popravi, ili tako nešto