Zašto snimljeni video "titra" problem Rasvjeta

Jedno pitanje ako tko zna… Imao sam rasvjetu, kao neki studiski reflektori kupljeni na Gearbestu.


Imali su unutra neke štedne žarulje, uglavnom za vrijeme snimanja videa (preko mobitela), video zapis je pulsirao ili titrao i video je ispadao neupotrebljiv, tako da sam se te rasvjete rješio… Imam i još neku rasvjetu i s njom nemam problema pri snimanjima. E sad, možda bi mi se ukazala potreba za nabavkom dodatne rasvjete i sad nebih htio ponovno da kupim istu glupost. Na što da pazim? Što je uzrok titranju kamere, neodgovarajuča frekvencija svjetla?
Hvala…

Hmm, slabo se razumijem u snimanje inače, ali ovako na prvu bih sumnju bacio na LED

Ako ti je rasvjeta sa LEDicama moguće da titra na videu jer LEDice rade tako da titraju. Naše oko ne vidi, ali one titraju. Sada, moguće da se FPS i titranje LEDica pogodi pa dobiješ video koji nije upotrebljiv.??

Samo pretpostavka

EDIT: ako sam dobro preveo “titra” = pulsirajuće promjene osvjetljenja?

1 Like

Bravo Komentar, :+1: vidiš ti, isprve sam mislio da je možda u pitanju kvalitet kamere, no nije u tome stvar, kako kaže kolega, i kako piše moj omiljeni portal. :blush:
Ovdje se ne spominje snimanje kamerom, ali to je to, čini mi se. :neutral_face:


:o:

1 Like

Kod mene ne titra.
Koristim led sijalicu koja zamenjuje obicnu od 100W.
Nisam primetio nikakvo treperenje ili mozda mi vid oslabio …

Je, dobro si preveo… :grin:

Čitam u tvome članku s “Indeksa” i kako tamo kažu čini se da je problem bio u jeftinim žaruljama…

Ističe da većina novih LED žarulja danas sadrži transformatorski ispravljač napona koji pretvara izmjeničnu u istosmjernu struju, tako da nakon pravilnog filtriranja napona titranje nije primjetno. Problem se javlja kod generičkih proizvoda iz Kine u kojima se nalazi ‘capacitor dropper’ gdje se napon, koji u LED-icama mora biti niži nego u običnim žaruljama, snižava pomoću kondenzatora, umjesto pomoću transformatora.

Da, misliš da sam to ja pisao pod drugim pseudonimom? :roll_eyes:
Pa znaš da bih smislio bolji… :smile: :o:

P.S. Glavno da znamo da je LED krivac. :blush:

Znači samo sam trebao promjeniti žarulje… LOL
Sad mi je i žao, dao ih ispod cijene…

1 Like

Kako ispod cijene kad ne valjaju? :blush:
To si garant prodao nekom Youtuberu početniku? I rekao mu:

-Uzmite uzmite gospodine, to vam je dobro. :smile:

:o:

Je, bojim se da je bilo tako nekako… :sweat_smile:

Da ih sada kupis od njega? :slight_smile:

Evo sam pronašao članak baš na tu temu

1 Like

Prije elektroniku (drivere). Ili postavke na kameri (vidi u članku)

Interesantno, ajde sad sam naučio nešto novo… :+1:t2:
Ovo mi definitivno nikada nebi palo na pamet…

1 Like

Kupiti par bacvastih kondenzatora i zalemiti paralelno na izlazni napon. Tako ces ga lijepo ispeglat, i titranje nece biti vidljivo na kemeri.

Iako vjerujem da je jeftinije kupiti kvalitetniju LED žarulju :slight_smile:

1 Like

I ja sam jednom davno imao istih problema, propao mi je cijeli jedan video zbog toga. Ugrubo, imaš postavke na dslr-u za EU a dobio si američka svjetla. Mislim da samo trebaš promjeniti u postavkama videa iz PAL u NTSC. Promjeniti će ti se odmah i fps i nebi trebalo biti titranja

2 Likeova