Zašto su propali nekad uspješni forumi?

Zašto su propali nekad uspješni forumi kao što su npr. izforum i croportal?
Po mom misljenju uz malo rada, mogli su i dalje donosit solidnu posjetu…

Ovaj forum im konkurencija, a mngoo je jednostavniji :smiley: Ljepse je ovdje uci nakon 2-3 dana, pogledat po naslovima nove teme otvorit sta te interestiju i tjt

1 Like

Rekao bi radi facebook grupa

Fb jeste dobar za brz odgovor, ali su mi forumi nekako bolji i pregledniji. Na FBu se sve nekako brzo odvija i jos brze zaboravlja. A ovde lepo udjem i po redu prelistam sta me interesuje. Dok na FBu moram da udjem u 16 grupa da bi pokrio ono sto ovde dobijem.

1 Like

Forumi cak i imaju jos posjetu s googla, ali ljudi prestali pisati jer ih nitko ne održava. Primjer croportala jos uvijek ima recaptcha v1 i zbog toga se nitko ne moze registrirati.
Izforum koji je imao puno strucnije teme od wmforuma, ljudi prestali dolazit zbog problema s forum skriptom pa kasnije zbog hrpe spama…

1 Like

Meni nije jasno da nisu mogli izdvojit desetak minuta dnevno za nesto sto im donosi posjetu i zaradu, nego pustili da tako propadne

1 Like

Preselili se svi na fejsbuk. Ljudi prate grupe koje ih zanimaju i bude tu dobrih diskusija. A i puno više je tamo diskusija nego ovdje.

Forumi su mrtvi, tu i tamo ako se sta moze procitat i to onako na kapaljku (ne pravi se kvalitetan sadrzaj), vise nas veze uz forume navika jer smo vecina nas prije fejsa kao klinci odrasli na forumu. Sta se tice prakticnosti fejs je izdominirao, lakse se povezat sa ljudima, brze do je doci informacija, ekipa je aktivnija. Sta se tice foruma, mozda forumi poput warriorforuma, blackhat, ugl. koji su specijalizirani forumi, ovo ostalo ce se do kraja pogasit, mda bih volio da nema fejsa i grupa…trendovi…

1 Like

Moje mišljenje je da ce se prije FB ugasiti nego forumi.

3 Likeova

I moje da ce BTC doci do 100k krajem 2018 :stuck_out_tongue:

Dobri forumi nisu propali. Dobri forumi cak i napreduju.

Pogle Reddit.

Pogledaj ana.rs forum

Prosečni broj poruka po danu: — 5.624,76

Prosečni broj prisutnih članica po danu: — 2.345,35

Prosečan broj pregledanih stranica po danu: — 1.116.477,4

Znači tematika zanimljiva velikom delu populacije, ogromna mašina iza sa (bukvalno) neograničenim resursima i dosta ozbiljnog rada.

Mada si ti konstatovao da su forumi mrtvi, videćemo kada če ovaj da se ugasi.

čak i ja koji sam dijagonalno udaljen od niše tog foruma nekad završim na tom forumu, često zaista naiđem na teme sa tog foruma :smiley:

Velika je steta sto je propao croportal i jos neki drugi forumi, ja vise preferiram forume i nekako su mi vise prihvatljiviji od fejsbuka za savjete i odredjene informacije

Pratio sam forum akvarij.net zanima me akvaristika, ali eto nije vise aktivan…steta

Kako nije aktivan? A radit’ će i dalje. :blush:
https://www.akvarij.net/forum/ :o:

Prolaz će imati specijalizirani forumi kao što je ovaj na kojem smo sada. Primjer još dva foruma koja su aktivna na dnevnoj bazi: http://www.stolarskaradionica.com/forum
http://sokaz.hr/forum/index.php

Forumi su mrtvi?! Je, je… Kak da ne :slight_smile:

Prije bi se ulogirao svakih sat vremena i imao bi sto citati. Danas isto dobijes ako se ulogiras svakih mjesec dana…

1 Like

Imam osjecaj da su se prije puno vise dijelile informacije nego danas, valjda zato jer smo bili pioniri i htjeli podijeliti svoje znanje. Danas kada je sve manje vise dostupno u pedeser razlicitih varijacija nemamo tu potrebu kao prije, nek se snalaze, googlaj…
Osjecaj mi je kao da smo se svi malo zatvorili, nadam se da grijesim…

2 Likeova