Zbirna tema: AdSense - PRISTIZANJE ČEKOVA

stigo jucer za 10mj

Meni nije još!

Danas

[quote=“poros”]Imaš nekog u Googlu? :zub:
Za 11. je još u obradi.[/quote]

hm… onda je valjda za 10-ti… nisam bas gledo…
11 bi trebao sada doci samo onima koji su na brzoj dostavi

Stigao danas, zadnji dan :slight_smile:

Pozdrav,

Maloprije mi je stigao prvi ček pa me zanima hoće li u banci oni to uzeti sebi kao dokaz ili će mi vratiti da imam uspomenu?

naravno da ce ti uzeti ček

Ma to nije u redu. Baš su bezobrazni.

Onda ću ja za njih ček kopirati i dati im kopiju, ionako je to moje.

A ništa, ovo ću skenirati da imam uspomenu, oni neka si zadrže original a meni isplate dolare.

Još nešto.

Hoće li uzeti samo onaj zeleni dio ili kompletan papir?

Samo zeleni, vratit će ti papir, kuvertu i kopiju računa…
Ja sam isto skenirao prvi, ali čuvam sve kuverte u zadnjih 15 mj…

Samo neće ti sve banke htjeti isplatit odmah ček, u splitskoj meni hoče…

Pa nemoj unovčavati prvi ček, nego ga daj uramiti i objesi na zid.
Onda ćeš moći unucima pokazivati na ček govoreći “od ovoga je sve počelo, zbog toga sada vaš dida ima dvije urbane vile u našem glavnom gradu, Brusselsu!”

[quote=“sime_zd”]Samo zeleni, vratit će ti papir, kuvertu i kopiju računa…
Ja sam isto skenirao prvi, ali čuvam sve kuverte u zadnjih 15 mj…

Samo neće ti sve banke htjeti isplatit odmah ček, u splitskoj meni hoče…[/quote]

Ok, ja mislim čuvati sve te kopije dok mi ne dosadi.

Imam nekoliko računa u ERSTE banci pa mislim da ne bi trebalo biti problema oko isplate.

[quote=“mile”]Pa nemoj unovčavati prvi ček, nego ga daj uramiti i objesi na zid.
Onda ćeš moći unucima pokazivati na ček govoreći “od ovoga je sve počelo, zbog toga sada vaš dida ima dvije urbane vile u našem glavnom gradu, Brusselsu!”[/quote]

Sve ovo stoji, osim Brisla - ja bi Ženevu. :eu:

1 Like

Imam i ja tekući u Erste od kada su se zvali Trgovačka banka pa je ipak ček otišao na led.

Opet sam oduševljen ERSTE bankom. Imam kod njih nekoliko računa i nikada nije bilo problema.

Danas sam otišao srediti ovaj ček, provjera je trajala nekoliko minuta i evo sada sam se vratio kući i koliko vidim novac je na računu - svih 102,28$. - Sve to za manje od 40 minuta.

Imaš ga na računu ali probaj ga potrošit…

Isto je i u splitskoj, 5 min posla, ali u pbz nisam mogao podići ček!

jel kome stigao za 12. mj cek?

ja jos cekam…
btw novi acc…

[quote=“linky”]jel kome stigao za 12. mj cek?

ja jos cekam…
btw novi acc…[/quote]

meni je dosao… dodje uvijek od 5. do 8.

Ovako…

Cekam vec misec dana da taj cek stigne, treba je stic oko 26. 4. danas je vec 3. 5, a prije dva dana su mi od ukupnog iznosa makli 102 $, sad mene brine (jel prvi put priman) :

  1. dali je meni neko drmia cek i isplatia ga;

  2. kako ce to meni uopce stic, jel sam isa na glavnu postu i rekli su mi da mi to nemoze stic na postansku adresu vec da to ide priko banke

  3. kad to stigne, kako i ako stigne, kako cu ja to isplatit

  4. sto je devizni racun a sto ziro i kako se to otvara

  5. dali ja to mogu otvorit posto nemam osobno no stariji sam maloljetnik

  6. dali je moguce da je to negdi zapelo u sustavu, tj od odjela za posiljeke koji se nalazi kilometar od moje kuce, ili to jos nije poslano

  7. Jel ovo nuzno

Evo slike s Povijest plaćanja

[color=“Red”]Klikni da je vidis jel je rezolucija velika pa kvari izgled stranice[/color]

  1. Ovo crveno je ono najvise sto mi tjera strah u kosti

[quote=“Tux”]Ovako…

Cekam vec misec dana da taj cek stigne, treba je stic oko 26. 4. danas je vec 3. 5, a prije dva dana su mi od ukupnog iznosa makli 102 $, sad mene brine (jel prvi put priman) :

  1. dali je meni neko drmia cek i isplatia ga;

  2. kako ce to meni uopce stic, jel sam isa na glavnu postu i rekli su mi da mi to nemoze stic na postansku adresu vec da to ide priko banke

  3. kad to stigne, kako i ako stigne, kako cu ja to isplatit

  4. sto je devizni racun a sto ziro i kako se to otvara

  5. dali ja to mogu otvorit posto nemam osobno no stariji sam maloljetnik

  6. dali je moguce da je to negdi zapelo u sustavu, tj od odjela za posiljeke koji se nalazi kilometar od moje kuce, ili to jos nije poslano

  7. Jel ovo nuzno

Evo slike s Povijest plaćanja

[color=“Red”]Klikni da je vidis jel je rezolucija velika pa kvari izgled stranice[/color]

  1. Ovo crveno je ono najvise sto mi tjera strah u kosti[/quote]

Pa tek su ti 24.04. poslali cek… doci ce do 10.05.
Mislim da u Hrvatskoj mozes novac podici bez deviznog racuna, ali moras imati licnu kartu (Erste banka, ili UniCredit).

Za porez ti ne mogu odgovoriti, jer ja nisam gradjanin Hrvatske, ali u BiH ima prag do kojeg ne placas porez tj 3600KM a to je nekih 13000 kn godisnje zarade.

[quote=“nike”]Pa tek su ti 24.04. poslali cek… doci ce do 10.05.
Mislim da u Hrvatskoj mozes novac podici bez deviznog racuna, ali moras imati licnu kartu (Erste banka, ili UniCredit).

Za porez ti ne mogu odgovoriti, jer ja nisam gradjanin Hrvatske, ali u BiH ima prag do kojeg ne placas porez tj 3600KM a to je nekih 13000 kn godisnje zarade.[/quote]

teta mi se bavi time a ni ona nezna, tekla mi je da moram prijavit porez ako je zarada veca od 16 k godisnje, pa ovo je samo 100 $ bas kao i na onoj str,

sto je licna karta, jel to mozda osobna

kako znas kad su mi poslali (ovo 24. 04.)