Zbog rata u Ukrajini Adsense pauzira monetizaciju ko podržava, negira i odobrava rat


Zdravo svima, jel ste dobili obavestenje na adsensu “Због рата у Украјини паузирамо монетизацију садржаја који искоришћава, негира или одобрава тај рат”? šta ovo treba da znaci ? Ja nemam nijedan članak koji se svodi na politiku, ali sam dobio obavestenje pa neka neko pojasni

Isto, to je samo obaveštenje

Znaci ako radis kao blic ili kurir velike su sanse da izgubis monetizaciju ili da bude pauzirana zarada?

Neće velike, samo nas male. :wink:

1 Like

News portali ovi veći imaju posebne agencije za oglase koje su partneri sa googole adsense pa tako da ih gore pomenuta objava neće ni malo doticati.Jer ipdu preko njih oglasi
Što reče trnac nagrabusiće sirotinja raja to jest mali i srednji news portali - sajtovi.

ne vjerujem da ce niko ovdje imat problema s tim. " exploits, dismisses, or condones the war"

Nista od ovog ne znaci da se ne smije pisati o ratu i izvjestavati

Upravo tako samo oni koji podržavaju rat i Rusiju biti će sankcionirani.

2 Likeova

Onda će nagrabusiti agencije i izgubiti profile. Neka, podržavam ovu odluku Googla.

2 Likeova

I nije fer niti ljudski zarađivati novac na tuđoj nevolji strahoti ili ratu na kraju krajeva

1 Like

Evo sam dobio obavijest da su blokirane reklame na članku gdje se spominje z simbol… Ali pazite ovo… Ta objava nije objavljena nego kao skica u wp, za par sati dobio mail blokade… Inače uredno prolazi spominjanje UA Rus rat i sl…

Pomalo čudno da google robot crawluje iskice unutar WP al eto primera .Verovatno robotu su zadati “keywordi” unutar crawl programa gde on pronalazi reči i na osnovu njih blokira reklame

Jel si siguran da nisi pisao nista protiv ukrajne?

vrlo lako moguce da je false flag… nisu ni roboti savrseni

Dakle, neki lik u njemačkoj sebi na auto stavio z. Ovi mu lupili kaznu.
I ispod opisao šta je to z.
To je sve

1 Like

Bilo bi dobro da niko ne pise o ratu da bismo izbegli gubitak zarade… nije tesko ne gurati nos gde nije mesto… ima 1000 tema o čemu pisati …

pišem svakodnevno po jednu objavu jer me se tiče i mene i ljudi koji zbog posla imaju vezu (bilo kojem smislu) i do sada nisam imao problema.
očito je vjrv neki problem u slovu z zadat robotu…

Ministarstvo istine je tu da misli za vas

da da ovo je ministarstvo istine a ne cinjenica adsense ne zeli reklame na takvih clancima

Predmnijevam da je tebi sve sto ne javi CNN teorija zavjere, mozes slobodno staviti tu foliju sebi na glavu.
Normalno da je Ministarstvo Istine jer se narativi mega-korporacija poput Gugla potpuno poklapaju sa narativom americkih obavjestajnih sluzbi, kakva slucajnost. Da to radi Rusija ili Kina kmecali bi o totalitarizmu.
Javi kad Adsense prestane objavljivati reklame na anti-ruskim stranicama

svima ce nam doci glave ljudi-reptili

2 Likeova