Želi li Elon Musk monetizirati tweetove?

Originalna objava: Želi li Elon Musk monetizirati tweetove?

Prema izvještajima novinske agencije Reuters, Elon Musk razmišlja o monetizaciji tweetova “koji sadrže važne informacije ili su viralni”, kao i o naplaćivanju naknade web stranicama za citiranje ili korištenje tweetova s verificiranih računa. Nakon što Elon Musk preuzme Twitter, vrlo je vjerojatno da će promijeniti način korištenja tweetova na web stranicama i uslugama trećih strana.…

3 Likeova

Nisam twitteraš (objavim za novi moj sajt na engleskom dnevno 1-2 čalnka-tvit a) Po ovome što sad vidim …ubeđen sam da će se u skorijoj budućnosti twitter sam sebe da “pojede” to jest, propadne ko žeton!

To nije ni velika šteta, :blush: osobno mi Twitter nikad nije legao posebno, a kad se već 'itaju milijarde, trebalo bi vidjeti koliko bi Musk ponudio novaca za Facebook ili YouTube? :smirk:
Vjerojatno čak ni on još nije uštedio dovoljno za tako nešto. :smile: :o:

P.S. Ta ‘Twitter pretplata’ je promašaj, jasno. :wink:

1 Like

Sa ovim se i ja slažem ! Tačno je!

Biće zanimljivo videti te neke nove izmene koje će Ilon napraviti Ja sam ubeđen da će plava kvačica propasti.
Negde na internetu pročitah da je hteo da uvede i pretplatu na embed twitove sa oficijelnih online portala (svetskih) tako nešto ( nisam baš siguran 100% zaboravio sam ) to jest da se plaćaju takvih tvitovi

1 Like

Twitter je glavna društvena mreža za blockchain/crypto, isto tako su i Elonu u kupnji pomogle neke firme, pa je i Binance investirao 500 milijuna. U korak s razvojem tehnologije, Elon bi od Twittera mogao napraviti kvalitetnu mrežu i u budućnosti biti u borbi za vrh. Koristim ga aktivno par godina već i stvari koje se mogu pronaći na njemu teško je vidjeti na nekim drugim mrežama.

Threadovi su trenutno izrazito popularni i ako se pravilno prate ljudi, može se doći korisnih sadržaja: https://twitter.com/ecomwithbrook/status/1578399797886828545

3 Likeova

To sto je rekao 8$ je zajebancija. Rekao je 20$ da ce naplacivati taj plavi znak, a onda je jedan (inace debil hehe) korisnik sa 6m pratioca rekao da ce iz principa napustiti Twiter ako bude morao placati tih 20$, na st amu je Musk podrugljivo ponudio 8$

Facebook je bio vrijedan pola biliona do nekidan, sad je na nekih 250mlrd. Elon Musk ime NW od nekih 200 milijardi, ali to je net worth, ne kesh, tako da nema teorije da bi mogao kupiti… I Twitter je kupio jedva

300,000 naloga ima tu znacku, da 200k od njih plate tih 20$, to je mjesecno 4m $, odnosno 48m godisnje cistih prihoda za firmu koja nije profitabilna, sto je ogromna stvar. Prosle godine prihodovali oko 5 milijardi, a potrosili 200 miliona vise, pa onda mozes vidjeti koliko 50m na godisnjem nivou moze znaciti za nesto tako bezazleno

2 Likeova

Ma to je nebitno, ne placaju oni nesto ni reklame na Twitteru, nece se osjetit…

Prosle godine je bilo ono kad su brandovi poceli otkazivat oglasavanja na FB-u… pa onda pogledas koliko su oni placali, pa se ispostavi da vecina njih nije potrosila vise od par hiljada $ u zadnjih 12 mjesec u tom trenutku hehe

I nisam siguran koliko Musk ima $ u Tesli, ali taj kolateral je mozda cetvrtina/trecina onog sto ima, tako da i propane sve, nije strasno. Nije on direktor zato sto ima 51% pa da mu zavisi od toga (malo je to drugacije kad je CEO u pitanju, imas one dionice koje davaju pravo glasa, imaju oni odbori, i razne pm)

1 Like

Twitter neće propasti ni u kom slučaju. Pa nije nesposoban čovjek da dopusti propast nečega takvog…
Uz to ima para da to digne na veću razinu nego što je sada.
Kakav god da je čovjek ide mu dizanje firmi i inovativnost.

vidjecemo, poceli su da prelaze na mastodon

Osnivač Twittera Jack Dorsey, radi na novoj mreži pod nazivom “BlueSky” i rekao je da želi da i ona bude decentralizirana.

Taj BlueSky ne bi smjeo da bude direktna konkurencija Twitteru, jer sigurno kad je Dorsey odlazio, morao je potpisati neki ugovor da se nece baviti istim stvarima odredjeni period od xxxx godina, takva je praksa kod tih stvari.

1 Like

Twitter has had a massive drop in revenue, due to activist groups pressuring advertisers…

Elon Musk sold nearly $4 billion worth of Tesla stock since Twitter deal closed | CNN Business.

Elon Musk sold $3.95 billion worth of Tesla stock since completing his purchase of Twitter late last month.
This is not the best time to be selling Tesla shares, which have lost 46% of their value so far this year on disappointing sales caused by supply chain problems. Musk received an average price of $202.52 for the Tesla shares he sold since the Twitter deal closed, which is down 10% just since he closed on his deal to buy Twitter.

Soon after the deal was announced, he disclosed he had sold $8.5 billion worth of Tesla shares, a move seen as a first step to raise the cash he would need to complete the purchase of Twitter.

nije bas da ne osjeti sve ovo

Je, al to je za ad revenue overall, gore su se spominjale auto firme, kao u smislu da to ima mnogo uticaja (u kontekstu da konkurencija Tesle nece da se reklamira na Twitteru zbog Muska da bi sjebali Teslu… to nema logike), a to njihovo se skoro i ne osjeti

1 Like