Zelio bih pokrenuti lokalni web sajt za zaposljavanje

Zelio bih pokrenuti lokalni web sajt za zaposljavanje, tacnije sve kompanije koje traze radnike da objavljujem na sajt konkurse, naravno oz opciju placanja.

E sad zanima me, da li vec neko ima ovakav biznis, da li ima neki savet kako funkcionira, placanje, na sta se treba najvise fokusirati, koja wp tema je najbolja za ovakav biznis i jos drugo…?

1 Like

Imam ja :slightly_smiling_face: stranica je relativno nova i na našem je jeziku. Što se tiče plaćanja, još nisam došao do te faze i za sada je samo minimalna zarada od AdSense. Moj savjet je da to bude niche stranica i da samo budu poslovi vezano za tu nichu.

Imam za ideju napraviti za svaku vrstu poslova, da ne bude samo neka kratka nisa.

Takav poslovni plan je mogao funkcionirati prije 10-15 godina. Sada ne prolazi.
Utopijski je očekivati da će firme platiti za objavu oglasa za posao.
Tvoj oglasnik za poslove bi morao biti hebeni brend da bi neka firma platila oglas koji bi ujedno bio i promocija same firme.

Pogledaj rep.hr našeg člana Bojana. Oglasi za posao i vijesti iz niše - IT.

2 Likeova

https://www.mojposao.ba/ je prvi to poceo u BiH. Imaju fine pakete za firme koje traze radnike za razlicite pozicije. Placanje, sta znam, integrises payment providera i furas, ne znam sta tu moze bit drugacije

Takvi portali su kompleksni i zahtijevaju, marketing i hrpu toga iza.
Integracija sa x drugih api-a i sw-a.