Zna li neko kada google hvata backlinkove

Zna li neko kada google hvata backlinkove? imam par linkova ( svi sa sajtova PR 3-4 ) koji linkaju na moj sajt sa igrama vec nekih 15+ dana ali i dalje mi pokazuje 0 backlinkova… :slight_smile:

Davore, Google je uhvatio te linkove pod uvjetom da je procrawlao stranice na kojima se ti linkovi nalaze. Budi strpljiv.

Upiši u google keyword site:
http://gdjejelink.com

gdjejelink zamjeni s imenom stranice gdje se nalazi tvoj backlink.

Guglu nekad treba par dana a nekad puno više da ih prikaže. Prema osobnom iskustvu puno prije se vide pomaci na SERP-u nego linkovi (koji se kasnije, nekad i par tjedana kasnije, prikažu).

Korisna opcija je ovo:

links:domena.com

dakle bez www i http samo “links:” i domena spojeno u nastavku. To ti izlista trenutne linkove na twoj web.

Hvala svima, inace Uber_Gosu ne radi mi po tom sistemu samo izbaci druge sajtove vezane za igre…

Sad koristio sam ovaj sajt Backlinks Checker Tool - Backlink Watch da proverim koliko backlinkova imam. Zanima me da li je to merodavno takodje me zanima posto imam na par velikih sajtova backlink u footeru da li se u ocima googla to racuna kao 1 backlink ili sa svake strane posebno ( posto po ovom sajtu gore imam vise od 15k pa mi nije bas jasno )…?

Ako pregledavaš sa links:example.com Google ti najvjerojatnije nikad neće prikazati linkove.
Ako pregledavaš sa nečime što nije Google, onda to nema veze s onime što je Google indexsirao.

Ako želiš vidjeti jel ti Google indexirao neki backlink, potraži cache stranice na kojoj je link:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:www.example.com/nesto.php

Inače… što se tiče provjere backlinkova, vidi http://www.webmajstori.net/forum/35077-provera-backlinkova

Ako su ti linkovi “zamotani” u neki anchor text…tesko za pronaci.
Ako su ti linkovi postavljeni kao “h t t p://w w w.tvojadomena.nesto” onda odes na gugl upises pod navodnicima “imetvojedomene.nesto” pa kad se otvori rezultat pretrazivanja klikas na:/alati za pretrazivanje/bilo kad/protekli tjedan (ili mjesec) pa ti izlista sve webove gdje je (u zadnjih 7 ili 30 dana) gugl indexirao tvoj link i, takodjer, webove koji su, eventualno, spomenuli tvoj web bez linkanja na njega.
Gugl ne “hvata” linkove, npr, svakog prvog i petnaestog u mjesecu.
Ako si (nekom srecom) postavio link na jutarnji list, indexirati ce ti ga u slijedeca 24 sata (mozda odmah ili za “x” sati).
Za linkove postavljene na nekim “drek” stranicama, u vecini slucajeva sa nizim page rankom)…indexiranje ce potrajati.
Mozes “forsirati” indexiranje linkova “pinganjem” url-ova gdje si postavio linkove sa raznoraznim ping alatkama (guglaj “ping tools”).
Znaci, iskopiras sve urlove gdje si postavio linkove, ubacis ih u, npr, PingFarm | FREE Mass Ping Site To Ping Your URLs For More Backlinks i klik na “mass ping”.
I, na kraju, uvijek mozes otici na google analytics i proceprkati po: /traffic sources/sources/direct i vidjeti koji webovi (bez obzira dali se radi o anchor textu ili url-u) preusmjeravaju na tvoj web.
Takodjer…probaj postati novu temu ako te nesto zanima…“Page Rank Update” nema puno veze s tvojim upitom :wink:

Kostenloser Backlinkcheck & Linkanalyse » SEOkicks SEO Tools

Prob’o…ali mi nije izlistao sve linkove…za pogledati sve linkove…bolje webmaster tools-i…

Progoogle-aj za alat SEO Power Suite. :wink:

Nedelju do dve mu treba da indeksira backlinkove ali racunaj da ih nece uvek prikazati u google web master tools.

najbolje ti je gledati po webmaster toolu. a googleu treba da nađe link tjedan do par mjeseci ovisi o mnogim faktorima, npr puno prije nalazi linkove koji su u tekstu i koji su na stranicama koje imaju velik autoritet. Dobra fora ja koju ja koristim, tipa da sheram link na kojem je moj link svaki drugi dan po socianim mrežama. Strpljenje, ja sam radio na jendoj stranici i za 3 mjeseca stranica je bum došla na prvu poziciju s 3 stranice.

Google vidi linkove kad indeksira stranicu na kojoj je tvoj link. Sve drugo je nebitno …

Utorkom :wink:

Nedjeljom Google ne radi !

1 Like