Zna li neko kako da povratim hakovanu FB stranicu

ako neko zna nekami se javi na PM

dobro placam

Geknackte Konten. | Facebook-Hilfebereich | Facebook

tu imaš sve

i uostalom vratiš profil preko maila na koji ti je account registriran klikom na “Zaboravili ste lozinku?”

meni nisu oduzeli profil…oduzeli su mi samo stranicu :slight_smile:

idem.hr

sta si hteo da kazes ???

e onda neznam, nisam imao takvih problema, probaj kontaktirat fejs pa objasni problem

Pa stranicu mozes otvoriti samo sa svojim profilom. Neko ko nema profil na fejsu ne moze kreirati stranu. Znaci ti sa svojim profilom upravljas stranicama koje si stvorio. ili se varam?
ne kuzim pojam hakirana fejs strana? objasni tocno sta se dogodilo.
Mozda ti je fejs ukinuo stranicu zbog nekog razloga?

@tom971: napravio je fan page stranicu sa svojim profilom e sada je vjerovatno dodavao druge administratore i dao im/mu full ovlasti a čovjek ga je prevario i makeo njega kao administratora

to je moguća opcija

ako je tako, nema pomoći

@VIC to pretpostavljas ili znas vise od nas?

Ako je tako kao sto kazes, onda mu stranica nije hakirana. Zna tko mu je otudjio stranicu i nek se sa njim obracuna.

Postoji i mogucnost da faejs jednostavno zatvori stranicu, npr. to se dogodilo stranici grada Minhena sa preko pola miliona folowera (bez ikakve obavjesti!!). Fejs ne dozvoljava da se stranice zovu kao npr. gradovi. Ne moze se zvati Minhen, ali moze portal grada minhena…

Fasciniraju me ovakvi postovi. Tip pita, kao od zivotne vaznosti je, a onda se ne javlja a mi ovdje pogadjamo…

Zapravo da, stranica ne može biti “hakovana”.

zapravo problem je sledeci:
jedne veceri sam dobio poruku na stranici od jednog fana stranice i u toj poruci je pisalo
"vidim da vam je stranica aktivna,pa ja da vam pomognem malo imam dosta slika pa kaci na stranicu
i imao je jedan rar fajl pod nazivom slike.rar
u tom rar-u je imala kao neka aplikacija slike.exe i ja kad sam kliknuo na taj fajl nije hteo da se raspakuje"
i ja ja pomislim neko se zeza i uopste ne razmisljam na to…

od tog vremena prodje 5 min hocu da udjem na stranicu,ja ne mogu da je nadjem na mom profilu
u fb search nje nema uopste i nije je imalo jedno 5-7 dana,a onda se pojavila

ja nisam bio vise admin i eto kako se sve toi zavrsilo

da li cete znati sada nesto vise da mi kazete,zato sto sam vam detaljno opisao situaciju problema.

Hahaha na kakvu jeftinu foru te dobio tip.
Vjerojatno i previše nezna o webu i programiranju nego je napisao u google “how to hack facebook account”.
Ovu ću pričati napamet, ali ovako nekako ide. Dok se logiraš na facebook dobiješ jedinstveni broj sesije npr
SID=“897G89zh09jkPOIHp98zhpg8978ft57ee46” i svaki tvoj zahtjev na facebook sadrži taj ID. On je napravio .exe aplikaciju koju ti je poslao i koja dok se pokrene pročita taj tvoj SID i pošalje ga njemu, na neki server ili gdje god. Nakon toga je on ide na facebook, ali si postavi(nekim alatom ili nekako) da mu svi zahtjevi na facebook idu sa tvojim SID i sada logirani je kao ti i radi šta hoće :smiley:
Probaj tu datoteku skenirati sa
https://www.virustotal.com/
pa javi rezultat…

Neznam koja je politika facebook-a kod vraćanja hakiranih profila i stranica, proući malo to, mislim da bi morao napisati poruku facebook-u sa detaljnim objašnjenjem i dokazom da ti je stranica hakirana.

PS. I drugi put ne otvaraj takve .exe fileove niti stranice linkove “Kliknite na link da bi vidjeli golu Angelinu Jolie”

Ma pokrenuo si aplikaciju koja salje njemu na mail tvoje zapamćene lozinke u browseru tako da mijenjaj sve lozinke dok ti nije napravio vece sranje…

Možeš se obratiti policiji (npr. na e-mail: [email protected] ili [email protected], vidi Kontakt - mup.hr) i opisati detaljno, razumljivo i čitljivo što se je dogodilo, te zamoliti za pomoć. Odgovaraju sigurno. Ako dvojiš oko kontaktiranja policije, možeš se obratiti ili odvjetniku (bilo kojem, preporučam) ili postaviti pitanje na pravnom forumu (forum.hr, legalis.hr). Čini mi se da je osoba koja te je kontaktirala počinila kazneno djelo (vjerojatno i više njih, npr. v. čl. 223. st. 2. trenutno važećeg KZ-a; ako je to učinio s ciljem da stekne imovinsku korist, moguća je kazna zatvora) i možda bi već i pod prijetnjom prijave policiji odlučila vratiti ti pristup.

Naravno, možeš li ti uopće prijaviti nekoga policiji ovisi i o tome što će policija pronaći kada pogledaju tvoju Facebook stranicu ili uzmu tvoje računalo kao dokazni materijal. :smiley:

Policija ti makar može osigurati osobne podatke počinitelja kako bi ga mogao dalje goniti privatnom tužbom. Međutim, svakako se prvo konzultiraj s nekim tko ima licencu davati pravne savjete kako bi dobio točnu kvalifikaciju toga što je počinjeno.

[quote=“fico7489”]Hahaha na kakvu jeftinu foru te dobio tip.
Vjerojatno i previše nezna o webu i programiranju nego je napisao u google “how to hack facebook account”.
Ovu ću pričati napamet, ali ovako nekako ide. Dok se logiraš na facebook dobiješ jedinstveni broj sesije npr
SID=“897G89zh09jkPOIHp98zhpg8978ft57ee46” i svaki tvoj zahtjev na facebook sadrži taj ID. On je napravio .exe aplikaciju koju ti je poslao i koja dok se pokrene pročita taj tvoj SID i pošalje ga njemu, na neki server ili gdje god. Nakon toga je on ide na facebook, ali si postavi(nekim alatom ili nekako) da mu svi zahtjevi na facebook idu sa tvojim SID i sada logirani je kao ti i radi šta hoće :smiley:
Probaj tu datoteku skenirati sa
https://www.virustotal.com/
pa javi rezultat…

Neznam koja je politika facebook-a kod vraćanja hakiranih profila i stranica, proući malo to, mislim da bi morao napisati poruku facebook-u sa detaljnim objašnjenjem i dokazom da ti je stranica hakirana.

PS. I drugi put ne otvaraj takve .exe fileove niti stranice linkove “Kliknite na link da bi vidjeli golu Angelinu Jolie”[/quote]

Da u pravu si, vjerojatno mu je pokrao sve, ovo moje vrijedi za web linkove jer se sa javascriptom ne mogu otvarati lokalni file-ovi, nego samo sesija poslati…

problem je taj sto sam ja taj fajl izbrisao,drugi problem je sto ja iz Srbije,a treci problem je sto ja nemam nikakav dokaz da sam ja bio vlasnik stranice :confused:

“x” puta sam slao mail fb podrsci,ali nista od odgovora.

a stranica koja je hakovana je Svi oni koji su stalno gladni xD | Facebook

Što se pravnog aspekta stvari tiče, sumnjam da postoje značajne razlike u zakonodavstvu. Jedino je problem što si do sada već uništio dokaze… da si odmah prijavio, tehnički bi se našlo obilje dokaza da si ti vlasnik stranice i da ti je netko sabotirao računalo. :frowning:

E pa sada kako onda nazvati ako ti fisingom ukradu stranicu ili nasednes na keyloger…

[quote=“fico7489”]Hahaha na kakvu jeftinu foru te dobio tip.
Vjerojatno i previše nezna o webu i programiranju nego je napisao u google “how to hack facebook account”.
Ovu ću pričati napamet, ali ovako nekako ide. Dok se logiraš na facebook dobiješ jedinstveni broj sesije npr
SID=“897G89zh09jkPOIHp98zhpg8978ft57ee46” i svaki tvoj zahtjev na facebook sadrži taj ID. On je napravio .exe aplikaciju koju ti je poslao i koja dok se pokrene pročita taj tvoj SID i pošalje ga njemu, na neki server ili gdje god. Nakon toga je on ide na facebook, ali si postavi(nekim alatom ili nekako) da mu svi zahtjevi na facebook idu sa tvojim SID i sada logirani je kao ti i radi šta hoće :smiley:
Probaj tu datoteku skenirati sa
https://www.virustotal.com/
pa javi rezultat…

[/quote]

Znam inace za ove cuvene ZIP arhive sto salju adminima stranica u poruke i meni samom je stizalo ko zna koliko puta a moja teorija je bila da su stvarno unutra slike sa nekim keylogerom koji se implementira bez znanja korisnika naravno, no nikad nisam skidao niti skidam bilo sta jer kod nas ljudi gledaju samo kako da te zajebu…

[quote=“tsereg”]Možeš se obratiti policiji (npr. na e-mail: [email protected] ili [email protected], vidi Kontakt - mup.hr) i opisati detaljno, razumljivo i čitljivo što se je dogodilo, te zamoliti za pomoć. Odgovaraju sigurno. Ako dvojiš oko kontaktiranja policije, možeš se obratiti ili odvjetniku (bilo kojem, preporučam) ili postaviti pitanje na pravnom forumu (forum.hr, legalis.hr). Čini mi se da je osoba koja te je kontaktirala počinila kazneno djelo (vjerojatno i više njih, npr. v. čl. 223. st. 2. trenutno važećeg KZ-a; ako je to učinio s ciljem da stekne imovinsku korist, moguća je kazna zatvora) i možda bi već i pod prijetnjom prijave policiji odlučila vratiti ti pristup.

Naravno, možeš li ti uopće prijaviti nekoga policiji ovisi i o tome što će policija pronaći kada pogledaju tvoju Facebook stranicu ili uzmu tvoje računalo kao dokazni materijal. :smiley:

Policija ti makar može osigurati osobne podatke počinitelja kako bi ga mogao dalje goniti privatnom tužbom. Međutim, svakako se prvo konzultiraj s nekim tko ima licencu davati pravne savjete kako bi dobio točnu kvalifikaciju toga što je počinjeno.[/quote]

Ovako, prvo decko rece da je iz Srbije, a posto je to banana zemlja naravno u policiji najblaze receno ce da se nasmeju za ovo i da pitaju molim te ponovi nismo razumeli, tacnije ovaj sitan nazovimo internet kriminal niko nece shvatiti za ozbiljno niti ce sta preduzeti…

,Policija ti makar može osigurati osobne podatke počinitelja’'
Uzmimo da se policija stvarno zainteresuje za ovaj slucaj recimo da smo u nekoj normalnoj zemlji, sta oni mogu otkriti… Pa u sustini nista. Decku su u inbox stranice poslali poruku ( naravno sa laznog profila, a ako su iole pametni preventive radi ne sa svoje konekcije, mada nema potrebe posto se zna da ih niko ne moze goniti ), da skine slike itd on je preuzeo tu datoteku i od nekoliko sledecih trenutaka on nema tu stranicu kod sebe, dakle on ne moze dokazati ni da je bila ikada kod njega da je bio administrator ! E sada naravno to se moze dokazati uz pomoc fb-a jer oni imaju sve kod njih i ko je kreirao stranicu i kada i ko su sve bili admini sve to ima kod njih u logovima, al ko ce se cimati sa tim sada za neku stranicu naravno niko, tako da od tog posla na zalost nema nista…

[quote=“Liberty”]“x” puta sam slao mail fb podrsci,ali nista od odgovora.

a stranica koja je hakovana je Svi oni koji su stalno gladni xD | Facebook[/quote]

Imas u FB-ovom TOS-u lepo pise u prevodu : ,ako date nekome administratora na stranici FB i on vam je ukrade FB nece biti u mogucnosti da vam vrati tu stranicu natrag, zato pazite kome dajete administratora’‘
E sada nisam siguran da li ovo vazi i kada neko ,uhakuje’’ stranicu, al bilo kako bilo izgleda da pomoci nema…

No ja 99 % znam ko ti je ovo uradio, i mogu ti dati profil od tog lika mada sumnjam da ce ti ista znaciti i profil je najverovatnije lazan to jest 99.99 %… On je inace ko zna koliko ljudi prevario na ovaj nacin saljuci te poruke u inbox ljudima sa dosta slika, dobrim igricama, i svim ostalim glupostima, neki od ljudi koje je nasankao bili su moji saradnici pa sam dobro upoznat u ovu pricu.