Koje su najbolje kineske kopije mobitele?

I zanimljiv mi je ovaj argument od @abercrombie …da njega mobitel košta zapravo 200eur

Pa da objasnimo malo jednostavnu matematiku:

Kupiš mobitel za 600e prodaš za 400e = platio si zapravo 200e da nemaš mobitel
Kupiš nobrand za 200e = platio si zapravo 200e da imaš mobitel

ZAKLJUČAK: tebe ne košta taj mobitel 200e, nego te košta 200e najam od dvije godine

Ajmo drugu opciju, ona koja je očito logičan slijed:

Kupiš mobitel za 600e…kad zastari prodaš za 400e …i kupiš novi opet za 600e = platio si 800e da imaš najnoviji mob
Kupiš no brand za 200e, kad zastari (NE baciš ga u smeće) i kupiš opet novi za 200e = platio si 400e da imaš najnoviji mob i dalje imaš na raspolaganju još jedan odličan mob pored njega. (možeš pokloniti, možeš prodati…gubi na cijeni više od brandiranog…ali i u startu puno manje košta)

Ti razmišljaš u stilu: “Imam odličan mobitel, ali jeftino jer sam ga prodao”. Ne možeš imati ovce i novce xd. Dok je mobitel u tebe, nemaš novce. A novac vrijedi jedino dok ga imaš…ne dok ga čekaš da ćeš ga imat jednog dana.
Zato je i nastala kamata koja taj vremenski delay čekanja novca nadoknađuje…

Ja sam se odavno iskljucio iz rasprave jer sa one dve
osobe, ne znam kako da ih nazovem stvarno nema poente. Ali evo sad kad
sam procitao ovo od @BigTruck
interesuje me na koji nacin je povecao tu svoju produktivnost i to kako
bas tacno 20%. Ako bi mogao da mi odgovori i pomogne pa ako je tako i
ja bih uzeo verovatno jedan iphone ako to i meni moze pomoci da za oko
20% brze i efikasnije obavljam svoje privatne ili poslovne obaveze.
Mislim malo je glupo samo reci “e toliko i toliko smo bolji od drugih i
veruj te nam na rec” , zvuci kao olinjala reklama pa ako moze da
odgovori kako i sta mu je toliko pomoglo bio bih zahvalan.

edit: i to mislim bas konkretno, tipa 20% brze kucam email , 25% brze
saljem email, 15% brze saljem SMS, 17% posto brze odigram nivo u igrici
ili bilo sta sto mu je pomoglo da bude produktivniji tih 20%

ako moze bilo kakav odogovor, pogotovo jer ja koristim trenutno telefon mnogo losiji i od tog tvog bivseg LG-a pa bih ja verovatno jos vise “digao produktivnost” , hvala unapred

Ovaj post nema smisla i pol tog je krivo počevši od prvog odlomka, do kvalitete izrade i rezervnih dijelova…

A kad već toliko hvališ iPhone, znaš li da se brand koji ga proizvodi naziva zapravo Jabuka i logo im je odgrižena jabuka. Pitaš se zašto? Pa logički i oni su kopija, kopirali su jabuku, ali ne cijelu da ih se ne može tužit…

Heh…pisali smo u isto vrijeme. Lijepo je vidjeti i od tebe argumentiranu raspravu…ali sad odbij ovaj bod kod cijenovne usporedbe, jer je smješno da daješ bod iPhoneu tamo gdje ga nobrand upravo najviše pojede.

Ostane ti 4:3 za iphone.
S time da se neće svatko ni složiti da preferira iOS spram androida koji je otvoreniji, fleksibilnij itd. Možda radi glađe…ali to pak nobrand sa androidom nadoknadi s jačim hardwerom…tako da je moguće da ta glatkoća opet ne dodje do nekog izražaja…
Tako da su ti bodovi loš odabir usporedbe. Jednako ti je dobio iPhone bod tamo gdje dobiva nobranda za nijansu…kao što nobrand dobiva bod tamo gdje pojede iPhonea.

Zato bi morao u svakoj kategoriji dati ocjenu od 1-10 na stranu iPhonea i 1-10 na stranu nobranda koji je u kategoriji iPhonea. Ja nisam objektivan da dajem te ocjene…ali bilo bi zanimljivo vidjeti nekoga tko je dovoljno upoznat s obje strane da pokuša recenzirati na taj način.

Onda bi još potencijalni kupac gledajući takvu recenziju mogao razmišljati dali favorizira kategorije: novac, kameru, bateriju…ili što već. Te svoju odluku ponajviše donesti na osnovu ocjena kategorija koje najviše favorizira.
Ne moram biti previše upućen u rezultat da mi bude jasno tko favorizira novac i traži best buy, da će presuditi na stranu nobranda, jer sve ostale kategorije će se razlikovati u nijansama.

Dok recimo netko tko želi odličan… (hmm…nemogu se sjetiti što bi pripisao iPhoneu da ga ističe xd, ajmo reći da mu je odlična kamera) …i tog istog ako ne brine što radi s novcem…on će presuditi prema kategoriji kamere i odlučiti se za iPhone.

A mozes pogledati i ovo:

Ovo su cinjenice i akd sam gledao usporedbu ovog Meizu sa ovim Iphoneom 8 puta sam rekao WTF.
Ajde probajte odgonetnuti na koje cinjenice, nijedna nije isla u korist iPhonea.

EDIT:
Cak sad trenutno razmisljam da su podaci za Meizu lazni, a neda mis e ici istrazivat, pa nemoguce je da ima ovakve dijelove.

1 Like

Kad octa-core i 3/4gb rama ne radi fluidnije od dual core procesora i 1gb rama, onda tu nešto ne štima :slight_smile:

Ma i ove camere pixelne mi nisu jasne, wtf 20 megapixela camera i front camera od 5 megapixela?
Plus baterija jaca i ona resolucija mi nije jasna, pa to je rezolucija kakvu neki slabiji laptopi imaju.

neznam sta uopce usporedjujemo. Jer meizu nije u cijenovnom rangu iPhonea, one je jeftiniji… a trebao bi biti barem za 1/3 skuplji

Od svih karakteristika gdje ga nobrand pojede…bitno je uočiti jednu jako bitnu:

User rating za nobrand 10/10
User ratinga za iPhone 8.8/10

Problem je što neki ljudi nemaju osjećaj za mišljenje mase…pa sude po sebi, bratu i sestri za cijeli svijet.
Eto ponovit ću, meni krepo iPhone, sestri više puta i MACi iPad …neću reći da su to govna koja se kvare svakome…jer sam realan i kužim da smo mi bili lošije sreće.
Isto tako, ne može ti se trefiti da ti se mobitel ne pokvari i još četvorici oko tebe…i zaključiti da je to stanje isto za cijeli svijet. (Takvi brzo popuše u casinu, misleći da mora ići pravilnim redom crveno, crno, crveno, crno …bome se samo tako nareda 20 crvenih za redom!)

Zato fino na phonearena postoji userRating, pa ako to nije objektivno…onda neznam što reći @abercrombie , nego da si dovoljno umišljen da misliš da tvoje iskustvo, tvog brata i sestre… vrijedi više od sve populacije koja posjećuje phonearena. (Koja je prilično posjećen site, jel tak?)

nobrand -> Based on 1 Reviews

Heh istina, ali i dalje ne mogu istinu krojiti mišljenje brata i sestre i bližih prijatelja… dok se ne dodje mišljenja mase…

Ok da zakljucimo ovu raspravu jer ide u totalno krivom smjeru. Znači ovdje se uspoređu iPhone 6 koji košta 5000 kn uređaj i to s 16GB (gledam na Tele2 jer su oni mislim najjeftiniji :http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/iphone-6-16-gb-silver/d539/?typid=1#txt) s mobitelima koji koštaju po 2000kn.

Realna usporedba je dva smartphonea iste cijene, znači npr Samsung galaxy S3 koji košta 1800kn (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/samsung-galaxy-s3-neo-blue/d523/?typid=1#txt) s recimo Meizu Metal koji košta 220$ + 40$ poštarina je 260 dolara, a to je otprilike ta cijena kao i S3 oko 1850kn (http://www.honorbuy.com/581-meizu-metal-2gb-ram-32gb-smartphone-white.html)

Sad kad usporedite ta dva mobitela recite koji je bolji? Meizu Metal s Helio X10 osmojezgrenim procesorom 2GHz, 2GB RAMa , 13MP kamerom koja je odlična, ekranom 5.5’’ i raznim drugim stvarima poput otisaka prsta, ili pak S3 koji ima quad core 1.4GHz, gigu rama, 8mp kameru i ekran 4.8’’.

Nadam se da ćete shvatiti što se želi reći, znači realna cijena meizu je ta od 1800kn, a realna cijena S3 je recimo 800-1000 kuna, ali ostatak plaćate ime.

1 Like

I sad kad sam vas sve procitao ja otisao u Vodafone i narucio Microsoft Lumia 950. Zgadili ste mi i Android i kineske proizvodjace s toliko hvaljenja, a iOS i Apple ionako nisam volio. A prema ovom: http://www.phonearena.com/phones/compare/Meizu-MX4-Pro,Microsoft-Lumia-950/phones/8991%2C9544 izgleda da taj Microsoft Lumia 950 i nije tako los mobitel.

no brand reviews: 1
MS Lumia reviews: 8
ako to uopce ista znaci.

huh pa nije uopce losa? A koliko kosta? I jel se taj mobitel smatra u rangu iPhonea? Jer ako nije po ovome sto vidim na linku on je bolji od iPhonea

Mislim da mu je redovna cijena oko nekih 600 Eura i to je trnutno Microsoftov flagship Phone. Ono sto me posebno veseli je Win 10 na njemu i to da ga preko dock stationa pretvaras u racunalo.

Znaci nema krize u online biznisu. Hahaha

Zasto? Ovo je preko ugovora u Vodafoneu na dvije godine, nije me pamet ostavila kesirati tolike pare za jedan mobitel, a s obzirom da je bila akcija ovo me izadje jako jeftino. 2 GB LTE interneta, neograniceni pozivi u sve mreze(fiksne i mobilne), sms, mms i sva ona ostala sranja za 34.99 Eura mjesecno. Lud bi bio kad ne bi uzeo :smile:

Aha, pa da kad tako pogledas onda je to solidno. Jos ako trosis tu veliku tarifu onda je vise nego solidno.

Cinjenica jeste da je iphone veoma stabilan telefon, i tu nema price.
Ipak, smatram da malo premasuje cijenu, da je oko 15,20% jeftiniji po meni bi bila ok kupovina.
Ali ko voli nek izvoli, ko ima para treba da ih trosi, za to one i sluze zar ne :slight_smile:
Neko ko ima mnogo novaca nece toliko paziti daje li za telefon 300 ili 700e, to je normalno i sasvim u redu.

Uh, brale…
Ili da se promjeni naslov teme ili da se vratimo temi a to su kineski telefoni.

OnePlusOne hvale svi. OnePlusTwo je izasao 2015, mislim da je 3GB RAM-a…

Mada, ja sam skoro presao na Windows Phone(Lumia 640) i rekao sam Android NIKAD vise…

1 Like

Prije neki dan sam dobio Meizu MX5 i tamo gdje sam narucio valjda ima za kinesko trziste i za evropsko a ja sam dobio za kinesko ako to uopce ima, ne razumijem se u to.

Problem je sto Meizu ima svoju verziju Android programa i umjesto google play on ima svoje aplikacije, ok nekako sam uspio da instaliram google play ali iako je na engleski stalno se mijesa kineski jezik(na tastaturi recimo i na mnogo mjesta).

Sa njihovog sajta sam pokusao da preuzmem program koji je za evropsko trziste ali kada hocu da instaliram pise da je program kao nesto korumpiran.

Prije njega sam kupio Cubot X17 i jako mi se svidjelo to sto je cisti android i odmah ima hrvatski jezik.

Ima li neke sanse da se u Meizu instalira cisti android ili kako instalirati program da ima jos neke jezike i da se kineski ne vidi nigdje.