[18+] Adult image hosting sa partnerskim programom (affiliate) <from zero to hero>

Ok, to razumem, izlaci se maksimum i prikazuje se najplacenija reklama u datom trenutku za datog usera.

Jel mozes objasniti na konkrentom primeru koji sam dao od 10 000 unikata ?
Naravno da izuzmemo geo strukturu kao univerzalnu, da imas poprilicno sareni traffic koji ne forsira primarno niti jedan kontinent.

Koji je odnos zarade sa brojem unikata na primeru od 10 000 ?
I dalje nisam siguran da li sam razumeo do kraja tvoje poslednje objasnjenje.

Da li ta optimalna reklama koju skripta izbaci po snazi menja 3-4 druge ? Dakle, sa li iskace jedan popunder/banner/nesto trece umesto 3-4 odjednom i ima istu vrednost ili jacu ?
Ili zapravo samo izvlacis maksimum iz prinudnog limita koji si postavio da max jedna reklama mora zadovoljiti konkretnog posetioca ?

Ne mogu ti objasniti na 10,000 unikata jer je upravo u tome i poenta: nekada je čak i peta posjeta istog korisnika skuplje plaćena od njegove prve.

jedan pop under - dva banner-a (header/footer) i push ili floating na modifikovanoj imgshot skripti daće približno omjer od 0.85 do 1.2, nasuprot hostu koji koristi standardnu skriptu i vrti 3-4 reklame istog placementa.

Sa ovim naravno možeš uraditi isto da staviš 3-4 reklame istog placementa i izvlačiti maksimum maksimuma, ali to ne bi bilo “user friendly”.

Za pocetak svaka cast ako je V/G tvoj forum a verujem da jeste, na zalost ja sam banovan tamo ali je forum bar za mene No1. Nadam se da ces podeliti dosta korisnih informacija ovde ali na malo razumnijem nivou za siroke mase, na zalost nemamo svi znanje kao feniks i V. Jedva cekam novi post, hvala.

1 Like

Zahvaljujem na lijepim riječima. Forum je bootstrappan od 0 i sami početak foruma bio je kao i svaki drugi, godin i pol samostalnog rada na dodavanju sadržaja (pod samostalnim mislim par poznanika i ja), nakon toga je krenula brza ekspanzija (Bog sami zna kako) i danas je tu gdje jeste, upravo zbog toga što držim do toga da se svako pravilo na forumu ispoštuje maksimalno. Mnogi su me nazvali monopolistom, šovinistom, zainteresovan samo za svoje “dupe” i slično, međutim onda kada sam htio da svi rade i zarade fino na njemu i davao svima smjernice šta da rade, mnogi su pokušali to zloupotrijebiti (nažalost to je bilo najviše od osoba iz našeg područja) i zbog toga sam zabranio sve i jedan privatni i affiliate host. Možda u nekoj budućnosti dam još jednu šansu, mada čisto sumnjam.

Elem, da se vratim na temu. Prvi u nizu postova očekujte tokom vikenda (najdalje u ponedeljak), obzirom da želim da svaki dio pokrijem što preciznije, s tim da bi umanjio bilo kakav vid podrške koji bih kasnije davao. I izvinite na čekanju :slight_smile:

2 Likeova

Ja tebi skidam kapu sto si 10g komunicirao sa nama na engleskom i tek sada se otkrio, hehe.

To nije lako i ne moze svako.

A mozda ja i nisam narocito inteligentan jer mi se tek sada slazu neke kockice 10g unazad.

Cekamo tvoje dalje objave, naravno…

P.S. Da, i ja sam jedan od tih koji je svojevremeno izazvao da doneses odluku o zabrani kakvu si doneo. Ne samo ti, nego i vlasnici ostalih dominantnih foruma tog tipa. Ljudska pohlepa je zajebana stvar i tu polazim prvo od sebe. Maksimalno smo koristili slobodu i moralo se jednom stati tome na put, to je cinjenica. Ali kao i svaki biznis, i ovaj se menja i trazi neke druga znanja i vestine i zato ne opstaje svako.

Teško je to sve uraditi obzirom da i dan danas imam pritisak sa xy strana (od sudskog, copyright, do pritiska oglašivačkih kuća) da u bilo kom trenutku otkrijem bilo koji detalj mog pravog života. I dan danas sam svima poznat kao “ukleti Holanđanin” na forumu i tako će i ostati.

Vjeruj mi da i sam razumijem tu pohlepu u neku ruku, pogotov od strane naših ljudi. Problem je što je ta pohlepa uništavala kvalitet foruma i posjeta na istom se počela gubiti. Jedini izbor je da zatvorim svaki pristup affiliate hostovima, pogotov zbog toga što je veliki broj hostova na forumu bio privatnog tipa (kreiran za jednu ili više osoba koja su jedini korisnici na tom forumu bili). Zbog toga smo imali skoro milion neaktivnih postova (neke hostove sam uspio da otkupim i na kraju preprodam sigurnim osobama da bi nastavile rad).

Nova ideja je da dozvolimo affiliate host pristup samo vlasnicima postojećih velikih image hostova da bi obezbjedili siguran rad istih u budućnosti tako što će njihov inicijalni affiliate host moći pokrivati troškove ovoga u slučaju negativnog poslovanja. Prvi pokušaj je sa imagetwistom pa ćemo vidjeti ishod.

2 Likeova

@hyk
Prodje 26dana, jos uvek nista od novog posta. Da ocekujemo i dalje tvoju besplatnu podelu znanja ili si ipak odustao od cele price ?

1 Like

Nista od ove teme izgleda.

Pisao sam o tome na Fenixovoj temi, to sam uradio jos 2010, sa Plugrush, svaki partner kada se registrovao, otvarao sam mu poddomen, i onda sam APi-ijem taj poddomen registrovao kod Plugrush, kao posebni partner i apijem izvukao reklame, i te reklame kacio na njegove slike, plugrush salje zaradu, ja je umanjim za moj deo i prikazem partneru, ovo jeste gospodski i najbolje jer plugrush racuna posete zaradu, fake, ti samo prikazujes i delis.
Posle je plugrush ukinuo poddomene , ali to se moglo resiti sa unikatnim pozicijama banera .

Poštovani,

Iskreno se izvinjavam na tome što nisam uspio da napišem članke, ali trenutno sam bio u procesu (i dalje sam) akvizicije jednog od foruma, a kojeg daću vam samo hunch - major in the field for file hosting and image hosting discussion.

Temu ću ostaviti otvorenu za sada iako neću stići sve napisati, ali uglavnom da znate da će (kad/tad) svanuti ti članci. Oprostite još jednom na false promises.

1 Like

Znaci i wjunction si kupio.
Ajde kupi i neki dobar filehost pa da radimo ko ljudi na njemu i da nas ne shejvujes :slight_smile:
Pozdrav.

1 Like

Vjeruj mi da sam duboko u affiliate vodi i forumima da trenutno nema teorije da nisi član na bar jednom od mojih affiliate programa (bio ili jesi i dalje) i foruma :slight_smile:

1 Like

Svaka cast…kako radis ovo do sada, ja bi licno voleo da preuzmes sve dobre forume i hostove.

Naravno da jesam.
Bio sam ti i moderator pre nekoliko godina na onom glavnom tvom forumu…a i mislim da sam mnogo doprinosio forumu jer sam uglavnom radio New release tada (Mozda bi i sada ali ne vidim neku zaradu trenutno tu bar)
Kasnije kad si ukinio affiliate imagehostove odustao sam od svega bio…(Secam se da sam ti rekao na skajpu da cu se ubiti haha…)
Evo sad sam opet poceo pre par meseci da radim,ali slabije kod tebe jer vidim da su neki novi momci stigli a i kao sto rekoh ne vidim neku veliku zaradu,tako da sam na ostalim forumima trenutno.
A i dosta si mi pomagao oko servera i skirpte na mom imagehostu dok je bio dozvoljen na tvom forumu.
Zato kazem da treba da uzmes neki dobar filehost (ako vec nisi) a mislim da ovi jaci (k2s,rapidgator) nisu tvoji…
Imam osecaj da oni daju uploaderima mozda nekih 15-20% od prodaja,mnogo shejvuju iz nekog razloga(moze im se).
Ako je neki od tvojih filehostova dozvoljen na onom ljubicastom forumu rado bih radio na njemu (ako ne shejvujes mnogo :slight_smile: ) jer sam i tamo kao neki VIP clan kao sto sam i kod tebe na forumu.
Pozdrav i svako dobro

imate li vi neke veze sa imageshack ?

Na (žalost)sreću - nemamo :slight_smile:

Toliko ludi nismo da imamo public company u US :smiley:

1 Like

svakom bi bilo drago da je vlasnik tako uspesne firme, naravno za konkretno ovaj posao mozda je bolje imati sajt na drugoj lokaciji, ali bez obzira gde si dmca te na kraju nadje u najgorem slucaju visis na domenu, ako se bahatis, i ne sklanjas sadrzaj koji je vise puta zatrazen za brisanje ,tako da to pametovanje i objasnjavnje kako ti bolje znas od vlasnika imageshack, kao dokazanog start upa koji radi godinama deluje amaterski u najmanju ruku .

Naravno da bi svakome bilo drago, jer oni imaju mnogo više od ImageShack-a, a ja nisam rekao da znam bolje od odbora Nventify-a, nego samo da ne želim da mi privatnost korisnika visi o koncu jedne “bolesne” nacije kao što je United States, koja propagira “demokratsko” društvo, a sve što rade jeste suprotno demokratskom.

A što se tiče domena i njihovog oduzimanja, to je super sve dok znaš koji registri (čitaj VeriSign, Tonic, ne Namecheap) podlijegaju nelegalnom preuzimanju domena (koje nije riješeno na sudu, nego putem metode “zastrašivanja” i vidjećeš da je mnogo lakše biti “bulletproof” (pod navodnicima jer ništa nije bulletproof, kao što je Google juče dokazao).

Ako pricas o spoljnoj politici USA svakako mozemo diskutovati o tome, ali ono sto USA daje preduzetnicima, malim preduzetnicima ne postoji nigde u svetu, imati USA kompaniju je privilegija i sve zakone povlastice su podredili ka sto laksem poslovanju , uplitanje emocija i ta spoljna njihova politika nema veze sa sistemskim odnosom prema svojim preduzetnicima , porezima, olaksicama…

1 Like

O ne, ne govorim o njenoj spoljnoj politici, nego govorim o narušavanju osnovnih ljudskih prava definisanim ustavom. U USA sam bio dovoljno dugo, nekada radio i za preduzetnika koji je bio u sličnim vodama kao i ImageShack kao i moji servisi, da si u potčinjenom položaju kada se dovodi u pitanje privatnosti korisnika, o ISP-u i da ne pričam.

To kakvu oni vode spoljnu politiku nema nikakve veze sa mojom konstatacijom, jer me iskreno ne interesuje njihova spoljna politika, kao ni oni kao država iliti kontinent. USA je davno prevazišla demokratske zemlje, samo što mnogi ne mogu da vide i sanjaju o “Američkom snu”.

Upravu si za povlastice za svoje preduzetnike, ali ako se ograničavaš samo na povlasticama, onda ćeš i raditi kako oni sviraju, isto kao i ovdje.

Njihova “Vučić”, “Dodik”, “Izetbegović” politika je na mnogo višem nivou nego kod nas.

1 Like