1and1.com SCAM! Najveća prevara u povijesti interneta?

Kod mene bi bio noćni party.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Ma zelim produzit domenu a sad to kamataru taj isti mi moze znas sta, neka me pronadje u bih i naplati ako moze :rofl:

Jedino sto zelim domenu produzit to je sve ili pustit da istekne pa je uzet

1 Like

Pa ako nisu promijenili praksu, neće je pustiti da istekne nego je oni produlje a da bi došao do nje, moraju ti dopustiti pristup admin panelu.

2 Likeova

We are sorry to hear that you could not log-in to your IONOS Control Panel. Our records indicate that you have unpaid invoice for the renewal of the domain that cost $15.17.

As per our Terms & Conditions, any unpaid invoices will be subject for termination of the account.

Unfortunately, we could no longer re-establish your account so you have to sign up a new one. To do this, your overdue balance of $15.17needs to be settled first.

Payment can be made via bank wire, or PayPal wire. To pay via PayPal wire, you will need a PayPal account of your own. Please let us know if that is your chosen method of payment so that we can send the PayPal link to the email address on file for you.

Please see below for the information needed to make a bank transfer.
1&1 IONOS Inc.
Citi Bank NA
Account number: 54348256
ABA/Routing number: 021000089
Swift Code: Citius33
460 Park Ave
New York, NY 10022

You can choose to perform the wire by either providing the above information to your financial institution or to any Citi Bank (our financial institution). You will need to send us via email or fax a copy of the receipt for the wire so that we can confirm payment and allocate it to your 1&1 IONOS account. Faxes can be sent to 1-610-560-1507 with the Customer ID and a short note as to why you are sending the information. You may also scan or take a picture of the receipt and email it to us at [email protected].

Once the overdue balance has been cleared, you can then proceed in signing up a new account. You may also give us a call at the number below if you wish us to open a new account for you.

If you still need further assistance, I would suggest that you contact us by phone at 1-484-254-5555 so that we can help you with a solution much quicker than via e-mail.

Sad ovo trebam platiti 15$ i sta onda, da li na novi account prebace domenu i produze. Ne razumijem sta je uopste 15$ unaprijed su mi zatvorili racun za dug koji jos nije ni doslo vrijeme za naplatu. Kakva ■■■■■

@limenka2017

Pošalji im email na sočnom balkanskom i reci im, ako ti ne riješe situaciju da će se javiti tvoj odvjetnik i s njima popričati. :smile: :smile: :smile:

2 Likeova

Platio sam im, poslali su mi mail paypal link za uplatu, sad cemo vidjeti sta ce izmisliti novo.

Thank you for making the payment.

We are now processing the transaction and once again, clearing of the outstanding balance will take 2 to 3 days. After the given time frame, you may contact the support line if you may wish to renew the domain. For the reactivation process, your new payment information is required which can only be processed by the phone support of IONOS.

If you still need further assistance, we may be able to help you with a solution quicker by calling us at 1-816-621-4795.

Sad ih ja trebam jos i zvati. Smecara nevjerovatno

Zao mi je sto ovo nisam prije vidio da napisem kako sam ja s njima rijesio problem.
Dakle isti slucaj koji je ekipa imala ovdje, dakle navlakusa i prijetnje.
Posto imam vremena, a i novaca (ne hvalim se) rekao sam im da se imam vremena druziti na sudu koliko ih volja i da nek mi pokazu dokument koji sam ja kao potpisao i pristao na sve to, bilo je tu dosta mailova i poziva, da bih na kraju samo rekao da mi dostave adresu bilo koje firme koja ih zastupa na sudu i da cu ih prijaviti, bila je tisina par tjedana ako se dobro sjecam, nakon toga mi dolazi email, kao da platim samo sto im dugujem (godinu dana za renewal, posto su to napravili automatski). Znaci htjeli su samo nekih 20-30$ ak se ne varam.

Nakon toga sam im rekao da sam ja iskljucio mogucnost autorenewa i da ne pristajem platiti godinu dana domene koju ja nisam produzio, a da su oni preksili pravilo i onemogucili mi logiranje na racun da provjerim.

Opet zatisje par dana i dolazi email kao da platim pola od cijene i to je to, tu sam shvatio da oni idu na shemu daj sta das, ali posto mrzim kad netko pravi idiota od mene odlucio sam se poigrati i malo ja prekrsiti zakone.

Dakle dobio sam paypal link za platiti i naravno platio sam sa stealth paypal racunom (vecina ce znati za sta su ti paypal racuni), dakle paypal nije na moje ime i upravljam njime preko rdp-a koji je smjesten u USA, da bi sve fino izgledalo ko slucajnost pocekao sam 2 dana i nakon sto sam dobio racun i premjestio domenu kontaktirao sam paypal da se je netko logirao na moj racun i napravio neautorizirane transakcije i da trazim chargeback (inace taj racun koristim zadnjih 5-6 godina preko drugog rdp-a koji je smjesten u europi, pa je paypalu bilo jasno da me je netko “hakirao” posto se je spojio preko americkog ip-a), i tu je paypal na kraju dosudio u moju korist i dobio sam natrag novce koji su bili namijenjeni njima.

Nakon malo vise od pola godine sam im poslao email te se zahvalio sto su mi besplatno produzili domenu i da nije lijepo radit od ljudi idiote jer ces uvijek naic na nekog tko ce te navuc za nos.

Poanta cijelog eseja je da se ne radi o par eura nego o tome kako mrzim da me netko radi idiotom i jos mi se smije.
Mrzim takve ljude/firme i borit cu se do zadnjeg eura s takvima ako treba :smiley:

EDIT:
Samo bih dodao da domena nikada nije bila registrirana na moje pravo ime, niti sam koristio pravi email, niti sam domenu prebacio na registar di sam registriran pravim imenom, takodjer pozivi su se vrsili putem virtualnog telefonskog broja koji takodjer nije bio na moje ime, tako da im bas nije bilo jednostavno saznat tko sam ja ustvari i moguce da su zato popustali jer su znali da mi mogu na rep soli stavit.
Necu previse filozofirati o svojoj privatnosti na internetu to je posebna tema :rofl:

3 Likeova

Nema veze sa temom, ali…
Meni su non stop dolazile reklame na email od jedne firme kao promocija za nagradne igre.
Popizdio i napisao im email da će im se javiti moj odvjetnik. Opet su slali i nakon toga sam im poslao da ću ih tužiti, ako pošalju još jedan email.

Više nisu. Na zapadu ovo shvaćaju ozbiljno i manje firme se boje suda, jer bez problema bankrotiraju. A rade po principu App.

Please be advised that the recent payment you made via PayPal is an invoice from last year. Your domain did renew last year Jun 2, 2019 which supposedly have a term until Jun 2, 2020. As the renewal is successful, we sent you an invoice last Jun 3, 2019 for $15.17 however it was not paid on time causing the account and the domain to be terminated. The domain xxx.com is still kept under your name but it is inactive. Once the balance is cleared, this can be reactivated back to your account with the payment of $10. Before we do so, we need your updated payment information to assure that the renewal will be collected. We are still processing as of the moment and this will take 2 to 3 days. After then, please contact the support to provide your new payment details.

If you still need further assistance, I would suggest that you contact us by phone at 1-484-254-5555 so that we can help you with a solution much quicker than via e-mail.

Ovi idioti nisu normalni, plqtio sam tih 15$ sad traze jos.

keisuke sumnjiv si hahahhha koliko rdpova, stealth nalog, šta li radiš hahahaha

./ontopic

ja sam imao 10ak domena kod njih, nisu plaćene mojim karticama niti su na moje ime bile … nisam uključio renew, domene su istekle, slali su mjesec dana mejlove … odgovorio sam im samo jednim mejlom i tu sam napisao da me domene ne zanimaju i da neću platiti produženje … prestali su slati mejlove

1 Like

I ja sam to davno na domeni koju nisam namjeravao produzi ali ovu trebam sad i proslu godinu uredno produzio. Sad ovaj problem.

@korisnik9758789
keisuke sumnjiv si hahahhha koliko rdpova, stealth nalog, šta li radiš hahahaha

radim malo legalno malo “ilegalno” :smiley: pa se skrivam koliko mogu, imam 3 aktivna rdp-a i po potrebi zakupim na par mjeseci ako zatreba :smiley:

@limenka2017
ako je tako i domena ti treba hitno i ne da ti se zezati plati, premjesti domenu na drugi registar i to je to, meni domena nije bila bitna vec je bila za test necega pa mi je bilo svejedno koji ce ishod biti …
ali kao sto sam i rekao 1and1 su lihvari veci od naseg eos matrixa :rofl:

1 Like

Pa platio sam, samo ne kontam za sta hoce 10$ jer mi nije isteko period, da sam kasnio ili nesto u tome je fol. Bezveze kradu pare i prave debilom, ali svakako cu morati platiti i tih 10$ da omoguce pristup i vjerovatno jos 15$ za “produzenje”. Fakticki cu platiti produzenje 2x 15.17$

Kako god odmah ce transfer biti uradjen samo da mi je pristup.

Lihvari teski, vide da ti treba domena i pokusat ce iscjedit cim vise para… olos
Nema ti druge nego platiti i zaboraviti

1 Like

Da bas primjetili su da mi je stalo i samo govore da ce stvarno biti ugasena ako se ne plati, a platio im danas haha…

1 Like

Mene nisu nijednom do sad scammali, placam sa PayPal-om. Ne unosim nigdje brojeve kartice, ako ne podrzava PayPal ili Paysafecard, ne treba mi takav provider :smiley:

Nisu ni mene do sad. Bolje se prebaci sa ovih govana, i ja sam uredno obnovio prosle godine.

Obavezno kliknite na sve njihove mailove “spam” - google će ih s vremenom prebaciti u spam pretinac ako dosta ljudi da znak da su spam kao što jesu.

U spam folderu su odavno.