1and1.com SCAM! Najveća prevara u povijesti interneta?

Konkretno za moj problem se nista nije rijesilo, platio sam jucer tih 15.7$ i napisao da su ■■■■■■ retardi i da sam proslu godinu uredno platio, jer nebi bila aktivna domena. Da bi odgovorili imate li dokaz da ste platili, proslijedim mail o potvrdi iz prosle godine, da bi odgovorili isti mail kao i jucer, moram platiti 15.17$.

Cisto sumnjam da cu uspjeti rijesiti problem sa idiotima, i ne znam koju opciju drugu imam…

Zamisli, ti njima moraš dokazati da si platio domenu njima, a bez plaćanja doma ne bi bila aktivna kod njih :grinning:, a oni kao potvrdu da si platio njima prošle godine nemaju, a da nisi platio domena kod njih ne bi bila, tj uopće ne biste mogli voditi ni razgovor.

Ovo da nije smiješno bilo bi tragično. Gotovo ne možeš vjerovati da je istina, i još nijemci, nije somalija ili gambija.

1 Like

Nemam pojma stvarno sta uraditi, sto je najgore imam taj mail potvrde od prosle godine sam nasao i proslijedio, gdje opet ignorisu i salju da platim 15.17$ koje sam opet i to platio jucer haha…

Brutalni su u svojoj krađi, imaju tvoju domenu i mogu raditi što hoće. Ako platiš još 15$, tražit će ti još 15$. Ja mislim sam ja 10ak domena platio oko 500 e slijedeće godine, znači oko 50 e po domeni za jednu godinu, to je bilo prije 4-5g pa se ne sjećam točno. Ne znam koliko ti je bitna domena i jel se isplati poslati još 15$ pa da vidiš što će nakon toga, hoće li ti se smilovati, ali nemoj se čuditi da kažu da traže još 15 ili 50 eura, ili da kažu da nisu primili tvoju uplatu.

1 Like

Ovo prelazi granicu s ludilom, kad ti vrate domenu i kad je uspjesno prebacis na novi registar kontaktiraj paypal i posalji im dokaze kako su te vukli za nos i lagali, ako paypal stane u njihovu obranu i u nadi da si placao kreditnom karticu, samo kontaktiraj izdavaca kreditne kartice i neka oni naprave chargeback zbog scam-a…
Naravno ako ti se da toliko natezati.

1 Like

Hocu sad mi je bas krivo sto nije ovo placanje direkt karticom, jer bih mogao napravit povrat s obzirom da su mi nedavno blokirali karticu radi pokusaja kradje od neke lijeve stranice. I to bih odmah napravio, ovako ako ikad dobijem pristup adminu ili ako propadne natezat cu se svakako i pokusati refundati preko PayPala.

Ali najgore sto vide i znaju da trebam tu domenu i mogu da me navlace.

2 Likeova

Oni imaju tisuće, možda i stotine tisuća domena i svima to rade, osim onima koji znaju njihovu caku i plate odmah 15$ i presele domenu a takvih je malo.
Ovome treba stati na kraj, gdje su tu zakoni, gdje je EU, onaj svjetski registar kojemu sam pisao kada su meni to radili?
Ne postoji nitko da im stane na kraj.

1 Like

Nevjerovatno bas, ja sam platio i tih 15$ odmah ali ne daju pristup admin panelu i vjerovatno ce jos trazit $ i jos i jos. Isplacat cu to sve i onda probati refundati sa paypala.

Maloprije sam im napisao da sam platio jucer tih 15$ i da sam kontaktirao njemacku policiju i da cu ih tuziti bla bla

Thank you so much for processing the payment. Pleas allow up to 3 days for the payment to reflect in the system. When the billing issue is result you should be able to restore the domain in the new contract. Thanks

Vidjecemo sta ce sad biti

Ne znam dali ti je netko predložio ali kontaktiraj ICANN oni bi ti to trebali riješitk

1 Like

@bugi nisu ni oni pomogli u ovom slucaju, ali poslao sam i njima mail.

Nista sa ovim nisam rijesio, poslali mi mail hvala na placanju i traze da ih zovem na onaj broj kao za novi ugovor.

ICANN me ignorisao na tri maila, nisam dobio nijedan odgovor…

Pa ne produljujes ugovor za Real Madrid, koja banda…
Javis kakva je situacija i dali je sto rijeseno i kakav ugovor ti zele poslati?
Takodjer dali si tamo registriran pravim imenom?

1 Like

Sve poplacano i spominju ugovor jer su mi bez razloga zatvoriili racun, pa da fol sad na novi racun se to prebaci. Nisam pod pravim imenom

1 Like

Pa to je to, nazovi ih i na sve pristani, reci da ce sve biti rijeseno :smiley:
Kada ti napokon daju racun prebaci sve tamo di hoces i problem rijesen, zatvoris racun i bye bye, ako nemas te opcije preporucio bih ti da koristis vpn ili rdp od pocetka procesa pa do kraja, ako ces se odlucit na to i treba ti rdp na neko vrijeme javi posudit cu ti ja jednog :wink:

1 Like

Necu da ih zovem, govorim mailom pristajem na sve i da hocu admin panel jer sam sve platio ali djaba…bice da cu morati zvati

1 Like

Nije frka nazvat, uzmes kredite na skypeu ili uzmes google voice i jeftino to odradis, samo da se rijesis govnara…

1 Like

Sad su mi poslali mail sa kodom, Please give this code to your new provider so that you can begin the change of registrar process,… jel ovo da se konacno mogu smecara rijesit?

1 Like

Jeste konacno su mi dali pristup admin panelu i produzili domenu. Sad cu da uradim transfer i kad prenesu pokusat cu refundati sa paypala.

Bjezite od ovih smecara i ovakvog stresa.

3 Likeova

@bugi slažem se 1and1 tj. ionos najveća prevara jedva sam ih se riješio teretili su me , na kraju sam jedva uspio obrisati i nalog i sve zauvijek, ne bih nikad više kupio kod njih domenu da je prodaju za 0,01 dolar i da je produzenje 1$.

Sjecam se i prije 2-3 godine kada je google uveo automatsku naplatu na google MAPS API , kada mi je umalo skinuo 600$ iznenada, bez nekih prethodnih najava to su tada iznenada mnogima uradili…

pozz