2020 finansijski izvjestaj i planovi za 2021

Mogu “zahvaliti” samo koroni sto me ohrabrila i natjerala da ulazem u online biznise. Za sada sam jos manji ulagac ali za svega 6 mjeseci sam nakupio 22 sajta, imam 10ak saradnika na njima, od studenata do ozbiljnih digitalaca. Studenti rade i oko nasih ofline medija tako da se sve zadjno isplati. U posljednja tri mjeseca kako radimo prodaju raznih usluga obrno sam 11k eura (2+3+6) sto smatram odlicnim usjehom, pokrijem rashode a ostatak i jos dosta vise ulazem dalje u content na sajtovima. Cilj mi je do iduce godine u ova doba uvecati mnogo organsku posjetu, smanjiti “ovisnost” o guest postovima i PR clancima te naci stabilne oglasivace. U iducoj godini pokrecemo VOD platformu sa legalnim sadrzajima za koje imamo prava, razvijamo razne alate kao dodatke nasim sajtovima, pokrecemo platformu umrlica koje ce biti vezane za mrezu lokalnih portala na kojima imamo vec ovaj sadrzaj i pokrecemo jos 4 sajta. Planiramo da pokrenemo multi vendor sajt za nase klijente sa radija i tv, te nisha sajtove fokusirane na exyu prostore gdje znamo da mozemo trenutne klijente dovesti kao sponzore. CIlj nam je obrtati 15k euta mjesecno od digitale do 4tog kvartala naredne godine. S obzirom da smo vec ugovorili 3-4 fina sponzora od juanuara, mislim da nam ovo nije nedostižan cilj. Iako će 2021 i 2022 proteći u ulaganju zarade i dodatnim investicijama u digitalu, ozbiljne prihode i povrate očekujem 2023 godine. Takva su mi iskustva sa svim ofline poslovima koje imamo, pa i stanovima koji su odlična investiicja za djecu i višak para. Imam konkretno dva super namjestena stana u centru grada, iznajmljujem ih, ali da me sada neko pita, radije bi kupio neke online sajtove i servise nego stalnove. Volim svoju djecu ali niko ni meni nije kupio stan :smiley:

PS. Probajte nas alat boost.tnt.ba koji je free za prvih 1000 korisnika u osnovnoj varijanti. Pormociju cemo raditi ove sedmice, imamo vec rezervisano nekih 640 licenci tako da se nadam da ce ovja projekat u buducnosti donositi neku kintu.

2 Likeova

Odlicna ti je strategija, mislim da spoj oline kladionica i communitya ima buducnost, koliko sam uvidio do sada ljudi se loze na kladionice, umrlice i horoskop :smiley: barem nama to posjete donosi na sajtove i organske i social.

Iskreno, stan na dan jest ok lova ali ima tu i posla, ja sam se opredjelio za “napucavanje” stanova i iznajmljivanje “jacim” podstanarima na duzi period. U biti manja je zarada, ali nem apeglanja, klijantela su uglavnom doktori i profesori koji staziraju/rade u nasem gradu na odredjeno vrijeme. Ne znas da postoje a lova kapa.

Naravno da je bolje ne raditi nista i imati zaradu koja podmiruje sve tvoje troskove, nego raditi. Ali uzmes ovu studiju slucaja, uzmes stan u centru visoki parter izdelis ga na 3 stana, to je bruto 100e dnevno, ako si pokriven sa 50% kapaciteta to je 1500e, zatim nesto kapne od pica i sokova i cokoladica u baru, nesto od skaliranja na hranu i turistickog affiliate-a ti mozes zaposliti osobu i opet ne raditi nista a imati bar 3x vise .

1 Like

Da, ja znam ljude koji rade po 15 stanva na principu, plate ovima u dijaspori neku kirijcu i odrzavaju stan tako reci, i dok ovi lsjakaju po njemackoj ovi zgrcu pare po sarajevu na 15 stanoca ali se mora covjek posvjetiti. Ja zivim u manjem gradu (trebao sa napomeniti) i kod mene je bilo birati izmedju cca 350e na nerad ili 1000e na rada mnogo. Posto nemam vremena za peglanje s gostima a niko u mom gradu ne radi agencijski fazon, odlucio sam se za ovu pasivniju varijantu. Ali svakako koegama predlazem, ako znaju ljudi u dijaspori, da skupe 10 stanova i rade stan na dan, sigurno da u vecim gradovima mogu da od toga kupe barem jedan stan godisnje.

nisam ubacio u racunicu ako posaljes jednu cold email kampanju za drugarice iz licnih oglasa, njima i ne treba ceo dan, umesto 50% kapaciteta, skace na 200% iskoriscenosti, to bi bilo idealno u toj zgradi neka posvecena i profi zenica, koja bi radila full time i za hranu i za docek gostiju, kupiti joj vise ves masina i radi se punom parom.

1 Like