Adsense će povećati zaradu publisherima i plaćaće po impresijama!

Naletoh na internetu u vezi adsense oglasa… na njihov blog. Pa reko da obavestim vas na forumu kao i ostale koji nalete na ovaj tekst

Ako sam dobro skontao sa linka od adsense bloga, u njemu se kaže da adsesne od iduće godine će plaćati i impresije :grinning: i da će se povećati udeo u zarade publishera .

This is why we are making two changes: updating AdSense’s revenue-share structure and moving to paying publishers by impression

E…sad nadam se da sam dobro skontao tekst na engleskom ako nism sorry narode. Evo linka do adsense bloga pa sami pročitajte šta kažu

Ako je ovo tačno što sam napisao biće izgleda više zarade za nas publishere koji držimo adsense i adManager kao i ostale google oglase. Biće zanimljivo i nadam se više para nama publisherima

ne bih da mracim ni da kvarim veselje ali:

Based on our tests, we don’t expect publishers to see a change in their earnings as a result of these updates.

stvar je u tome sto je, proporcionalno, 100-500-1000 impresija uvijek slabije placeno od jednog klika … za advertisera, jedan klik je sigurniji od 100 ili 500 ili 1000 impresija

na kraju krajeva, advertiser je taj koji odlucuje na kojoj ce se oglasnoj jedinici oglasavati … ako mu ona ne donosi konverzije (bilo da racuna po impresijama ili klikovima) nece se oglasavati na njoj

zarada nece biti niza sigurno, ali ce, u najboljem slucaju, biti neznatno veca

1 Like

Klik nije jedino što vrijedi. U offline oglašavanju su jedino “impresije”, nema klikova.

naravno i ja se slažem sa ovim što si rekao.

Uvek će advesteri plaćati bolje cenu po kliku nego po impresijama. Što je u neku ruku i logično ako će dovući klijente na svoj sajt preko svojih oglasa.

A što se tiče zarade da biće nešto veća za one koji zarađuju par stotna eura ili hiljada ostalima boranija sitna

1 Like

Zanimljivo i pomalo mi je čudno to da su malo povećali pocenat zarade. Mislim da će adsense malo po malo ličiti na sve ove ostale mreže za zaradu što se tiče formata oglasa. Ima utisak kao da pokušavaju da zadrže publishere (konkretno mislim na adsense ne na ostale njihove mreže poput ADmanager ili google AdX)

Siguran sam da će za par godina a možda i manje adsense da će uvesti i onaj klasičan pop up po under tab oglasa (kod kod sajtova sa filmovima) ili sve ono što su nekada branili uslovima koroštenja

Poznato je da adsense je uvek imao malu cenu za impresije, s toga me pomalo buni da će te impresije po njima doneti nekakav tako da kažem novčani napredak -poboljšanje.

2 Likeova

je li se meni čini ili se njihov popup počeo pojavljivati ako si duže od cca 10 sekundi na stranici tj. samo skrolaš čitajući i odjednom iskoči…?

1 Like

Nekako si upravu… Sada ima opcija u adsense u auto ads podešavanjima da naštimaš na koliko minuta će se pojavljivati taj njihov pop up oglas to jest, oglasi vinjeta kako je zovu ,n a 1, 2, 5, 10, 30 minuta i na 1 sat

hehe adsense nudi vinjetu a to je ustvari in-page popup … taj format oglasa im nije problematican ali su im problematicni popunder formati tj. oglas koji iskace u novom tabu/prozoru i zbog tih formata oglasa kaznjavaju sajtove

1 Like

Sve više postaju bezobrazni da ne kažem pokvareni po nekim pitanjima. Tačno je to što si napisao (u fazonu nije šija nego vrat)

Čekam za par godina (meseci) da budu i ti pop under oglasi, valjda im malo novca pa sad prave svakakve formate oglasa . Nekada webmastere vlasnike sajtova kažnjavali ukidanjem naloga ako su imali više od 3 oglasa a sad vidi(te) šta sve nude i kakve oglase prave

2 Likeova

Google adsense vec odavno uvodi stvari zbog kojih nas je nekada banovao :smiley:

1 Like

Nakon 10 godina korištenja Adsense oglasa danas sam ih povukao. S obzirom da su iritantni čitatelju prilikom otvaranja, ovakav potez smatram štoviše korisnim jer neću tjerati ljude sa stranice.

Na to sam se odlučio nakon što sam putem afilliate partnerstva već u prva tri dana zaradio 15 eura, što sam odmah vidio kao priliku da se više tome posvetim. Uz još malo napredovanja i poticanja vjerujem da će s vremenom zarada biti veća.

Tih 15 eura na Adsensu nikad nisam zaradio u 3 dana, eventualno kroz pet. Pored svega, affiliate linkovi i postavljeni baneri nikome ne iskaču, samim time su manje iritantni.

Hvala Google, možda do neke druge prilike.

1 Like

Nije isto googlov pop up i onaj drugi, razlika je ogromna

Mnogi ne znaju da je adsense kao program uvek bio namenjen manjim sajtovima tj. malim publisherima.
Pa je s time i manja zarada (ponekad se može omaći veća cena klika)
Dok na primer AdManager ili ADX su namenjene jače posećenijim sajtovima a i kvalitetnijim , samim tim je i zarada veća

1 Like

Adsense donosi ozbiljniji novac za sadrzaj na engleskom. Ozbiljna posjeta, ozbiljan novac.

Ako imaš ozbiljnu posjetu, imaš mnogo boljih opcija od Adsense-a, kao što su Raptive, Mediavine i slični.

1 Like

Da ,donosi dobar novac ako su sajtovi na engleskom ili ako poseta dolazi iz EU zemalja kao i USA, CAN ,AUS, NZ UK. Retko koji može naš balkanski primirisati nekoj većoj lovi (jedino ako nema na hiljade posetta i klikova dnevno)

Kod mene je sve gore i gore i gore :rofl:. Google i Meta, braća blizanci, su baš krenuli da čerupaju. Na FB se skriva broj lajkova i domet, na Adsense se skrivaju impresije, GA4 pokazuje umanjenu posjetu, a sve to da bi se “opravdala” manja zarada. Evo navest ću primjer jedne objave. U CS pokazuje jedan broj reakcija i komentara, kad otvorim istu objavu taj broj je umanjen, samo je broj dijeljenja isti, na webu je objava podijeljena 1749 puta, GA 4 prikazao posjetu za taj dan 1.800, a zarada na Adsense 1.68E (ukupna zarada za taj dan). :face_with_hand_over_mouth:
baarea
baaarea222
sharrreees
Ajd sad vi ovo pohvatajte šta i kako. Kud i gdje da se prebacujem, nemam instagram tiktok racune :thinking:

1 Like

Baguju im mašine (serveri) a toliko velike IT kompanije. :joy:Kad stalno nešto čačkaju po kodovima i prave izmene i ne čudi što nema prave i normalne statistike niti zarade
To je ono ko s Mujom i raketom ne diraj ništa na`rani majmuna :joy:

1 Like

Da li ste dobili email i da li ce stvarno AdSense sa zarade od klika preći na zaradu od impresije? Ako bude tako zarada će mnogo PASTI…