Adsense će povećati zaradu publisherima i plaćaće po impresijama!

Po ovom tekstu da, prijeći će na plaćanje po impresiji. Znači sve se mijenja ali ne mora biti da će zarada biti manja.

Oni kao najavljuju biće ista ili nešto veća, ali nešto sumnjam u to… Čim nešto menjaju ispadne gore za nas.

Ovo će biti kraj za ove što koriste PopUp. Možda zbog njih i menjaju.

1 Like

Pa samo neka idu tim tempom da pokopaju ljude koji se trude, pa kad im ljudi počnu odlaziti s platforme zbog nerentabilnosti, staviće malo prst na čelo, valjda. Hoće li ikad iko donijeti neku promjenu a da to ne bude na štetu korisnika, nego naprotiv?

Pa realno ovo bi nam moglo donijeti vise zarade…

Pa to i ja mislim. Konačno više neće biti bitna pozicija reklama i ostvarivanje čim većeg CTR-a. Znači staviš ih negdje sa strane da nikom ne smetaju, ako se reklama učitala korisniku ti dobiješ pare.

2 Likeova

Plus ako misle na impresije oglasa to ti je x3 sve…ne bi nas ovo trebalo ostetiti, ali vidjecemo…

2 Likeova

autoru posta slična tema je već postojala na forumu

1 Like

Nisam znao, ako hoćeš ovu moju obriši.

1 Like

Ma opušteno, ja ne mogu obrisati to može samo @steelmaiden ako hoće

Znaci prosipanje iz supljeg u prazno !!!

Pa biće jednako bitna pozicija reklama jer ako su neđe u sidebaru koji se na mobu (a vjerovatno je prosjek posjetilaca sa moba cirka 80%) ne vidi dok se skroluje do dna, onda se to neće ni računati u impresije nit će to gugl plaćati. I ne vjerujem da će ukinuti računanje klikova i akcija oko reklama. Možda će ukinuti u izvještajima, ali sigurno neće biti isto plaćano đe ima i đe nema konverzije ko i što do sada nije bilo

Mislim da će te impresije biti što se tiče cene jako male. E…sad ako tako bude kako oni kažu za impresije, moguće su velike zloupotrebe pojedinih publishera što se tiče oglasa i impresija.
Naravno verujem da će adsense imati mehanizme da spreči bilo kakve muljatorske radnje.

Vec odavno imaju te neke placene reklame po impresijama ali se sporije ucitavaju pa citalac ode sa sajta dok se ucitaju…
Mene zanima kako se to vise zaradjuje po oglasnim jedinicama?



Postoji cpm bids pa zato mislim da vec imamo placene oglasne jedinice.

Gledaj 17% zamisli zarade da nestane cpc bids :joy:

Ove active viev cpm reklame moraju da se vide bar 50 posto i bar jedan sekund.Mislim da te reklame dolaze od dijaspore.I ove vignette reklame su verovatno zarada na prikaz.Danas sam dobio uputstvo od google adsense da ih stavim svaki minut,ali ne znam da li ce to biti previse spamovanja.

Google se malo smeo, nije mu dosta para. Kako svake minute, pa onda nam sadržaj ne treba, samo reklame neka idu.

1 Like


I pretragu predlaze ili sta je vec ova druga poruka.