Adsense da li je vama ovo premalo zarade?

E pa onda je to O.K. ako je tako to već menja stvar oko zarade. Ako je dosta poseta iz inostransva tako je moguće

P.S. vidim da si se malo uvredio kad sam rekao muljanje. Nadam se da nisi shvatio ozbiljno da sam pomislio na to. Samo sam hteo malo da se našalim :grinning:

1 Like

Nije problem Goci :upside_down_face:

Nego meni generalno malo prismeta kada se pokaze neka iznadprosecna zarada, a zatim krenu “sto posto radis nesto ilegalno” “ova zarada nije moguca sa domacim sajtom” itd…

1 Like

Ma ja kad vidim ove klikove (cene klikova) sa ovih naših Balkanskih (ex yu) prostora jednostavno to je horor
Tu i tamo malo jači klik imaju Hrvatski oglasi i Slovenački

1 Like

Nije moguća takva zarada sa domaćim sajtom. Nije uredu prodavati muda pod bubrege tu po forumu ljudima koji se bave tim 15-20 godina. Imao sam i ja klik iz Njemačke 90€ zaradio kupio frajer auto. To te usere jednom u sto godina. I šta trebao sam to slikati u 00:30 ukupno 650 PageViewsa i kurčit se tu po forumu kako može domaći sajt imati toliko jaku cijenu klika. Ovo mi tvoje smrdi na popup skriptu i 99% sam siguran. Ajde dodaj analyticsa da pogledam svojim očima :joy:

1 Like

Pa dobro to je tvoje misljenje i ja to postujem i cak sta vise razumem takvo razmisljanje

Nisam imao nameru nista lose uraditi sa ovim, a isto tako nisam ni hteo, kako ti kazes, “kurcit se”. Ovaj sajt je regularan, legalan i na njemu ne praktikujem nikakav vid prevare. Ne bih vise coveku da spamujemo temu tako da, ako imas nesto slobodno me pitaj na PP, rado cu ti odgovoriti. LP

1 Like

Sve ljudi zavisi od niše (kategorije) sajta jbg nije isto onaj koji piše lupam sad o domenima i hostingu i onaj koji piše o zadruzi. Isto tako nije isto poseta s Balkana i poseta s Zapada (ovo drugo dobro sve kolege znaju) Kao i da li posete su organske ili preko društvenih mreža

Kako ko “ubode” kategoriju sajta s kojom se bavi tako mu nekako i adsense da CPC

1 Like

Jeste to je premalo zarade,bar bi trebalo duplo.
Ovde se vidi da je sve skoro balkanska poseta plus verovatno njuz sajt.

Premalo klikova ima, vjerovatno mu je posjeta sa fb-a pa bi zbog toga trebao koristiti nativne reklame. Imao bi isti cpc, a minimalno 3x više klikova.

1 Like

Da ovde bar jos par nativnih a na ovom sajtu adsense izgleda beskoristan.Ne znam kako bi prosli sa Ad manager oglasima.
Kod mene najvise bude zarade od vignettes i anchor oglasa plus bidovani oglasi.

1 Like

Bio sam odustao od ove teme u startu sam imao neozbiljne odgovore.Ovaj web mi je na ove posjete ranije imao vise klikova i minimalno 50 eur, ocekivao sam da ce se neko javiti sa slicnim problemom…
Izgleda da su to ove nove izmjene sa adsense-om…
Hvala na odgovorima!

3 Likeova

Javi nam ako postaviš GDPR i one ostale banere (što zahteva adsense) dal se zarada povećala

1 Like

ima li negdje primjer,postavio sam s nekog sajta kopirao ali nisam siguran da je sve ok

U samom adsense imas taj baner pod opcijom ads pa auto ads i kako ce izgledati na sajtu baner koji se pokazuje sa auto oglasima ali moras omogucitii da prikazuje i poruku za GDPR I Kalifornisjski zakon.Evo ovako:

1 Like

Na sličan broj klikova ovo je moja zarada za domaći sajt:

ja imam malo vise stranih klikova

mislim da se ovde sve i svašta mješa :slight_smile:
prije svega “domaći” nije isto srb. bih. porediti sa hr
jer je hr 5 a srb 1 cent trenutno kod mene cpc… dalje o stranom da ne pričam…

Evo izvukao sam par naših država sa adsense statistikom Znači ovo vidite su okvirne približne brojke :

            CPC        CRT  	 RPM
Croatia	   0.05€	   0.66%      0.34
Serbia	   0.04€	   0.92%      0.26
Bosnia	   0.03€       1.11%	  0.35

Celu listu možete videti ovde:

2 Likeova

Gluposti manje vise kao i sve liste… Burkina faso dva puta veci CPC od Luxemburga? :smiley:

Jos ovaj RPM pretpostavljam da racunaju na 1000 impresija… tako da na neku prosjecnu posjetu ovo gore ne valja. Mislim da mi rpm na ovom jednom sajtu (na impresijama naravno), nije 0.3e ni sa njemackom, austrijskom i americkom posjetom, a kamoli samo bosanska.

Evo izmedju nekoliko sajtova (da ne idem pojedinacno), desetine miliona pregleda i ovakvi su rezultati:

-RPM 1000 impresija= 0.15e
-Bosna 1000 impresija= 0.07e, klik oko 0.014e (reko bih zahvaljujuci Srebreniku i ostalima).
-Hrvatska 1000 impresija= 0.15e; klik oko 0.028e
-Srbija 1k impresija= 0.09e, klik oko 0.016e

Svicarska imala najvise na 1000 impresija (nasa dijaspora), oko 0.53e na 1000

Evo ispod sa jednog po drzavama. Sajt je krs, u fazonu vijesti (samo zadnja “vijesti” objavljena prije 3 god) al mislim da nije ovo daleko od prosjeka sto se posjete tice (ako je neki generalni sajt u pitanju)

download

2 Likeova

Slovenia zna da ima dobar rpm.Ovako je i meni slicna lista.

Koji je ovo region pa da ima ovako visoku kvotu?

" Unknown Region 0.18 1.13% 2.07 "