AdSense na Ezoic - isplati li se?

Na Ezoci dashboardu možeš da je isključiš tu dole reklamu eh…sad šta se posle dešava dal onda uzimaju deo tvog ukupne zarade ne znam (nisam stigao dotle) Možeš postaviš za tablet dekstop ili mobile da ti se prikazuje sticky baner dole.

1 Like

Bome nezz bas cu provjeriti analitiku kaf dodjem doma. Ali i da je tako, dokle god ja vidim veci rpm i jednoatavniji nacin isplate, plus masa drugih pozitivnih stvari, ne predstavlja mi problem da si nesto uzmu.

3 Likeova

Osobno nemam Ezoic ali upravo istrazujem mogucnosti, koliko vidim integracija je obavezna i prvi korak koji traze:

jedino ako pod “bez CDN-a” mislis na worpress plugin

1 Like

Da, samo sto je Adsense nacin isplate (wire transfer) najbolji nacin isplate jer ti svu zaradu direktno isplate na bankovni racun, bez posrednika. Kod Ezoica neces nikad dobiti svu svoju zaradu jer ce dio sebi uzeti PayPal ili Payoneer. Sad pokusavam skuziti tko uzima manje od njih dvoje.

Ja si isplaćujem na PayPal pa s paypala na Wise.

a i btw, nisu te provizije svakako nešto velike, u usporedbi sa većom zaradom na ezoicu to je ništa

1 Like

Ima li još netko da koristi Ezoic? Nekako mi se čini kao da se onaj premium baš i ne isplati… Plaćam ga $58, a on mi kao zaradi nekih $65-70. Znam da sam opet u plusu, ali mi se nekako čini kao da mi je rpm jednak kao i prije premiuma…

Jedino ako je općenito pao ad spending, ne samo na ezoicu već globalno, što je isto velika šansa

Jel neko primjećuje veliki rast zarade na adsense. Konkretno već 20ak dana se uduplalo u Nisha sajtovima našim. Evo Od jutros stanje. Sve je organic posjeta ili direct.

2 Likeova

Da primecujem rast nekih 20-30%, ali verujem da je to zbog vece posete na nekoliko stranica, bar u mom slucaju.

1 Like

Lupon Media. Meni su povećali prihode za 30% sigurno, planiram da skroz ugasim Adsense i njima prepustim cjelokupan oglasni prostor, treba malo jači traffic ako planirate imati značajne rezultate s njima, mislim da su jedina agencija za programmatic ads na Balkanu, sve možete završiti na domaćem jeziku što je ekstra

zanimljiv datum registracije…

4 Likeova

Video sam komentar ali nisam imao vremena da odgovorim. Znači Harune dotle je došlo, što kaže moj kolega @Mario063

Daj bolan ne brukajte se.

Nova mogućnost na Ezoicu: istraže teme koje možete pisati za vaš sajt (kw research).

Kada odrade to baš ću javiti kako je prošlo, i što mislim o tome.

3 Likeova

Isprobao sam ovo, ideja im je odlična, samo da još malo poboljšaju. Daju ti nekakve keyworde, ali volio bi da su još malo specifičniji, tj. malo više long-tail.

Ova stavka “potential” je zanimljiva, to oni pretpostavljaju da bi tema doprijnjela dosta sajtu. Ima gore desno i tablica sa competitorima, ali nije baš to to. Stavlja nekakvu konkurenciju za koju prvi puta čujem, čak ih dosta uopće nije u istoj niši…

Tako da, zaključak: super stvar, ali treba pričekati da to poboljšaju. Očito žele napraviti Ezoic nekakvom ALL-IN-ONE platformom.


Sad mimo toga, zadnjih dana mi je nešto odjednom skočio EPMV, je li ima netko slična iskustva ili?? Nedavno sam prešao u Ezoic LVL 2 ali se nije ništa dogodilo. Sada, zadnja 3 dana se jako puno povećala zarada na 1000 posjetitelja.

5 Likeova

Gdje se tocno nalazi ova opcija jer ju ne nalazim?

Još je u beta fazi ako se ne varam, ali klikneš ovdje (slika ispod), i onda ti tamo treba ponuditi. Sad, ne znam jesu li sve pozvali da probaju beta fazu.

1 Like

Može li kakav update, kakvo je sada stanje, da li si još uvijek na ezoicu.

Ma stanje je jad i bijeda. Ne znam koji se k… događa ali zarada na 1000 visitora je puno lošija nego što je bila…

Uvijek je bila bolja, evo usporedba 2. mjeseca prošle godine:

Znam da je inflacija ali nema šanse da su oglasi pali više od duplo… Ima li korisnika sa drugih mreža da podijele iskustva?

Hvala na info. Mislio sam da probam, ali sada odustajem. Ja sam na adsensu, nemam iskustva sa drugih mreža, a tek od skoro imam oko 16.000 posjeta mjesečno. Domaća publika, organski 90%, i to mi donese oko 40 eura mjesečno. Nemam pojma je li to dobro ili loše. Razmišljao sam još neku mrežu upariti sa adsensom, ili da pokušam da prodam neke baner pozicije. Šta bi mi ti preporučio?

Imaš dosta native mreža pa možeš neke i od njih da isprobaš.Evo par “dobrih” (naravno kako za koga)
Adnow , Native media. Naravno imaš i ad manager gogoleov koji ti može dati koji dolar više što se tiče gogole oglasa

1 Like

ista situacija je kod mene, englesko područje, financije područje.
Dosta je palo.

A ovo je kroz cijelo vrijeme gdje se vidi kako vrijednost pada…

1 Like