AdSense na Ezoic - isplati li se?

Koliko mi je poznato po pravilu adsensea publisherima je zabranjeno da iznose javno svoje statistike adsensa (primer tvoj slika) Pokušaj da promeniš možda veličine oglasa ili pozicije oglasa na sajtu, eksprimentiši malo sa oglasima.

Hvala još jedno. Nisam znao za to pravilo. Evo brišem je brže bolje :slight_smile:

u svakoj grani industrije inflacija znači (pored svega ostalog) i povećanje prihoda, a u nas je kontra…
npr. uzmi za primjer fb koji je podigao abnormalno cijene za oglašavanje trenutno u odnosu na vrijeme tamo 2020.
zašto to isto i ezoic i svi ostali ne rade?
kao oako podignu neće niko da se oglašava?
isto kao što se kava ne pije jer je 2€ a prije je bila 0,5€…

nije ezoic ali je jedan od googleovih partnera… prije koji mjesec su mi poslali ovu sliku kada sam se žalio… zeleno je 2021. a crveno 2022.

1 Like

jbt financije niša, ne mogu vjerovati… jad i bijeda.

@fg43085 i @Mario063 ma najviše me živcira što sam im se javio i pitao je li jednostavno smanjena cijena oglasa itd… na šta ona meni govori kao da nije do njih već do mog sajta jer sam malo izgubio prometa i trebao bi postaviti više oglasa itd… znači izvlače se…

Na Adsenseu također sve padne u prvom kvartalu godine, jer su ulaganja manja. Zadnji kvartal godine je najjaci zbog black fridaya, cyber mondaya, Bozica, NG, i slicno, svi imaju vise love zbog zavrsene turisticke sezone, a i firmama je to zadnji vlak za napucat rashode i smanjit si dobit.

1 Like

Ma znam sve stoji ali bio je jaci prosle godine, i od 28.11. je drastivno epmv pao… znaci nije cak ni za bozic bio dobar

1 Like

Mi umom, @steelmaiden drumom…
Je li crni petak uopće bio 2022.?
Krivulja ravna skoro cijelu godinu

Sjest i plakat
slika

Vidim da si maknuo Ezoic… ides na nesto bolje ili neki drugi razlog?

Mako zbog katastrofa user experience a RPM mi nije vise bio nista veci nego na Adsense.

Plus sto bi mi svako malo neki sajt bio nedostupan itd…

Ezoic nikad nije bio ekstra ali je bio dobar dok im se nije dogodila ona kradja nekakva, odonda propadaju cini mi se. Sumnjam da je i sada situacija bolja

A ja se spremam prijeci na Ezoic jer je Adsense katastrofa, malo iznad jednog eura na 1000 impresija.
Mediavine mi je nedostupan san obzirom na njihove prohtjeve…

Mislis li sta drugo stavljati, Monumetric ili nesto ?

@petarcro Pre par dana kucam ti ja na Youtube kw: ezoic earnings i izbaci mi tvoji video, odgledam ti ja pola videa i vidim lik upiva poverenja, tek posle vidim pise Petar i ista slika kao ovde na Forumu. :joy:

Onda sam odgledao dosta tvojih videa i moje mišljenje da si na dobrom putu, pogotovo ta nicha na YT, tu jednom kada uspeš posle ide lagano. Kapiram za godinu ili dve, kod Petra na kanalu video kako zaraditi 750 dolara za 24 sata, 100k pregleda :joy:

@Mate_Peric Od gledaj video od kolege, neke stvari ce ti biti jasnije, i ako ti Ezoic zaista da bolju zaradu, da li to vredi zbog nekih drugih faktora.

4 Likeova

Ne planiram ništa za sada, barem dok ne oporavim sajtove, nekakav dugoročni cilj mi je Mediavine ili Raptive, ako ikad steknem uvjete za njih :joy:

hahaha hvala :smiley:

Ovo drugo sumnjam da će se dogoditi zbog jezične barijere koju ću teško unaprijediti, ajde možda video naučim malo bolje srediti i slično, ali vidjet ćemo. Nekako ne gledam predaleko nego kad stignem šibnem video pa za par godina što bude bude… To mi je baš onako, kad uhvatim viška vremena haha… Ali drago mi je da ti se sviđa :grinning:

Meni je npr. ogromna mana što većinu videa ne pripremam tekst (čak sma na tom Ezoicu imao neke bilješke ali nisam tekst), pa većina ide iz glave, onda još dodaš moj lošiji Engleski na to pa ne bude baš nešto… Jedino št vjerujem da me se lako razumije baš jer pričam full jednostavno i sporo.

1 Like

Ezoic je smeće koje potpuno sjebe dizajn i funkcionalnost sajta. Nemoguće da je zarada bolja nego adsense.
Inače u prvom mjesecu je naslabija zarada sa adense jer niko nema para za oglašavanje pa je puno manje publishera u reklamama.

2 Likeova

Zbog toga sam usao na forum, da vidim je li se jos neko zali na pad CPCa…
A ukratko, moze li neko objasniti sta je Ezoic i kakve veze ima sa adsensom?

Ezoic je ništa više nego Google Ad partner koji dodatno optimizira oglase (pozicije, veličine, vrste oglasa…) kako bi izvuako najviše zarade iz oglasa (sebi i nama). Ideja je bila dobra, ali praksa i nije nešto.

Kao prvo, sav promet koji dolazi ka tvom webu mora ići preko Ezoic-ovih nameservera (kao početniku to mi nije bilo problem, ali sada vidim da to i nije najidealnije). Na taj način oni valjda imaju dovoljno vremena optimizirati oglase za svakog pojedinog posjetitelja.

No, opet govorim, u praksi je to sve katastrofa. U startu je Ezoic trebao biti platforma za bolju zaradu od Adsense-a, i to je tako i bilo. Onda su počeli petljati a svime i svačime i sje*** cijeli sistem.

Ne želim ja tu sada biti nekakav nositelj loših informacija za Ezoic, ako si ti osobno zadovoljan korist ga, ali moje iskustvo je bilo prvo odlčno, a onda, što sam duže bio u Ezoic-u, postajalo je s vremenom sve gore i gore.

1 Like

Ako si ti na svom sajtu imao Ezoic nije ni čudo da se desio pad…

Ma iskljucio sam ga ja prije HCUa. Ali UX je bio katastrofa

Možda pomogne u izboru Ad mreže:

1 Like

Dobar članak.

Ja na domaćem sajtu koristim Adsense, Adskeeper i Taboolu. Za mene ove tri mreže su stabilne i sigurne.

1 Like