Adsense odbio web lokaciju - što napraviti?

Probao, neće.

20 karaktera

ovako ne shvacate novi policy update… pisao sam da nema smisla ako neznate o cemu se radi procitajte clanak od googlea adsensa prije nego napadate jedni druge…

uglavnom problem je s gaming desktop sajtevima da jednostavno ih ne vole odobravat 95% sajteva je odbijeno…

po novom svaki sajt na koji stavljate adsense ode na review nevezano jel vec imao reklame…

napravite novi sajt dodajte reklame vidjet cete da nece radit a postotak odobravanja je 5% i to ako je stariji od 3 mjeseca…

ovo mi nikako nema smisla jer glavni razlog odbijanja gaming sajteva je sadrzaj, znaci sta bi trebalo na sajt s igricama pisat tekstove, sta su onda aplikacije igre na google play one imaju sadrzaj kao…
ovo mi se cini kao velika diskriminacija naspram web gamingu…

link na nova pravila:

Naravno sva ta nova pravila ce utjecat na razvoj development igara od malih studia koji nisu premium jer nece moc naplatit svoj rad u startu ako ne postane full popularna itd…

1 Like

uglavnom zasto ova nova pravila nadam se da ne pusite fore o kvaliteti imao sam prije vec iskustva i znam da ulazak u adsense je postao veliki biznis…
sada se on prosirio i na sve web stranice…
jednostavno netko je to iznutra progurao i svi dobivaju osim ljudi koji rade, jer budimo realni zarada je najbitnija u startu…

koliko uspjesnih kompanija nebi postojalo da se im uskratila zarada prvih godinu dana…

a koliko je tesko uc u adsense govori sam to da prosle god sam imao posla s jednim amerom koji se mucio 4 mjeseca za ulazak s svim mogucim stranicama sto je naravno i kostalo puno, na kraju je platio nekom i odobrili sam tak.
Sad se to prosirilo i na svaki web sajt koji dodate…

Ova pravila vrijede zadnjih tjedan dva, ja se nadam da ce netko uvidjet da je to velika greska(optimista lol) vecina webmastera nije ni svjesna da sad mora svaki sajt odobravat (vidjet cete koliko je to tesko).
Ista stvar se dogodila i s youtubom jos prije kad povecali limit…

Najveci problem u svemu ovom je da ne vole desktop gaming sajtove. Dok admob igrice, browser igre itd nisu problem, web koji sadrzi te igre nema sadrzaja :wink:

Da ne pricamo u googleu samo koji za money making keyworde ima cijelu paletu svojih proizvoda prije i jednog rezultata.

Uglavnom teska vremena za webmajstore, developere, itd pogotovo pocetnike…

Pitanje je samo vremena kad ce se ukinut admob monetizacija na low traffic apps…

3 Likeova

Upravo to i je stvar. Nije mi htio prikazivati reklame i zato sam po prvi puta dodavao sajt na Adsense. Ne samo taj, nego još jedan koji sam također kupio od drugog kolege s foruma. Taj drugi je uredno prošao proces verifikacije, a ovaj ne. Stav koji je Petar pokazivao od početka kada sam ukazao na problem je i više nego loš, kao, to je tvoj sajt i tvoji problemi. Bravo, zapamti, karma je k… :slight_smile:

Vrijeme je da se prede na drugi oblik zarade. Sljedece sto bi moglo biti da se nece prikazivati oglasi na copy pase stranice…nista nije vjecno, nazalost.

1 Like

mozes biti sretan da ti je jedan barem prosao, migracija na odobravanje je postepena te tako jos nekima prolazi bez, ako imate neku ideju nemojte cekat, registrirajte domenu danas dok jos adsense nekima automatski se odobri…

Sta ce biti sa starim stranicama, gdje se ne vrsi migracija na novi acc. Ovo je onda ozbiljan problem, koji ce zadesit dosta nas. Po ovome imas sajt sa 30.000 igrica, a oni smatraju da je nedovoljno sadrzaja i kvaliteta?

Zar nije logicnije da ako hoce da ociste sajtove da se radi po posjetama… @tim121 ti si nedavno nesto ovo spominjao.

@mrcina jesi ih probao kontaktirati, ovaj mail bas izgleda automatski. Da li taj sajt sto si uzeo ima konkretnu posjetu?

Prije svega nije vise stvar u posjetama, stvar je u novim pravilima, google je napravio update za Adsense u 8-9 mjesecu ove godine, neki nisu primjetili zbog postepenog UPDATE-ta, ali ja koji izradjujem naloge za strano trziste sam primjetio odmah nakon nakon sto sam vidio promjene na accountu, dakle ljudi moji… Adsense je ocistio hrpu sajtova, hrpetinu STARIH sajtova u healthy niche, game niche, sajtovi sa nekvalitentim sadrzajem, sa nedovoljno sadrzaja (dupli content da ne spominjem), samo da VAM kazem, sve ovi navedeni sajtovi su bili prije u funkiciji i odjednom adsense odluci maknut reklame i zatrazit ponovnu verifikaciju sajta, gotovo je, samo ce kvalitet prolazit… Ako zelite adsense account, vas sajt mora zadovoljavat sljedece kriterije:

Kratki Guide:

  1. URL (pozeljno da je starija od 6mj)
  2. Sadrzaj (minimalno 800 rijeci po objavi), oko 25-30 unique posta + pozeljno da se konstantno update-a nov sadrzaj.
  3. Pozeljna traffica, moze biti i sa fejsa, no bolje je organska.
  4. SSL (nije uvjet), ali je prednost
  5. Disclaimer, sitemap, about me, contact page
  6. Niša mora biti prikladna (sve sto google uvazava)

Sta se tice starih sajtova, poput igrica, bojim se da je to gotovo, isto kao i healthy.
Svaki sajt je potrebno verificirat, mislim da ostali nisu shvatili ozbiljnost ovog Update-a, sudeci po komentarima. :slight_smile:

2 Likeova

Ima posjetu. Dizajn je jako loš i ima vrlo malo sadržaja, ali posjeta je dosta dobra. Probati ću sredit dizajn i ubaciti još nešto sadržaja, pa zatražiti novi pregled. Možda prođe. U najgorem slučaju ubacit ću neku novu mrežu jer moram početi i tome razmišljat s obzirom na to kaj se događa. U konačnici, Google radi protiv sebe. S jedne strane imaš rang i posjetu, a s druge strane nisi dobar za monetizaciju. ■■■■ lud zbunjenog.

1 Like

Ovo je ozbiljan stvarno problem, obzirom da i nemamo neku alternativu. Jos ako dodamo za nase sajtove, ako krenu gasiti rade protiv sebe, ali jos niko dovoljno priblizan njima, pa da nas briga…

Imam jedan sajt u fitness niši, 200 postova (unikatna), dnevna traffica USA, UK, CAN… ne zele prihvatit. Provjerio sam za domenu ako nije banana, sve u najboljem redu i redovno mi dolazi poruka “zbog nedovoljno sadrzaja”. :smiley: Mislim da ce masovno popusit na ovome, ovo nejde u prilog nikom. Jest da spameri nece dolazit, ali govorim o pravim, ozbiljnim sajtovima sa “pravom” trafficom. :slight_smile:

BTW. sta se tice traffice (ako cemo o traffi) oko 800-1200 UV/day, sada mi jedino pada na pamet Affiliate… od ovog Gugla mi se dize polako… ne mogu shvatit zasto odjednom ovakav stav prema ljudima koji rade posteno.

1 Like

ne želim da vjerujem da google gubi konce ali možda svjedočimo ozbiljnom potresu … generalno i što se tiče fejsbuka i googlea i applea (inovacije što se tiče iphonea … )

Nisam nikada čuo da Adsense uvjetuje išta količinom traffica, ponajmanje otvaranje accounta. :blush:

Reče lik koji inače se bavi (i) izradom Google AdSense accounta trećim osobama. :smile: :o:

2 Likeova

Pa i on je direktno pogođen pa saosjeća sa njima :smiley:

3 Likeova

što se ne prijaviš na amazon i koristiš njihove native reklame, ja mislim da zarada od native reklama amazonovih može možda i bolja biti od adsensa, pogotovo ako ti je većina posjete usa

2 Likeova

Procitaj svoj gornji komentar i vidjet ces koliko si zapravo out-of-date. To sta ti nisi cuo, ne mjenja nista. Traffica je pozeljna jer time dajemo signal gugl botu da je stranica aktivna “realna” i samim time prolazimo brze kroz proces dobivanja accounta (provjereno).

Sta se tice izrade, da, izradjujem accounte, ne vidim gdje je problem… :disappointed::drooling_face:

2 Likeova

Danas cu… Izvadit cu jos sa jednog sajta adsense i lupit linkove od amazona i vidjet kako ce sa time… :handshake:

Iz prve ruke dva slučaja. Odobrenje Adsensa na firmu prije koju sedmicu trajalo je možda 2 sata. Prebacivanje sajtova nije zahtjevalo dodatnu verifikaciju i reklame su se pojavljivale nakon 15tak minuta.

Kolega lokalni, pokreno sajt prošle godine na engleskom. Na Adsense se prijavio sinoć. Jutros odobren.

Pošto smo obojica iz BiH, ne bih rekao da se išta promjenilo, nego da ima nešto što im se ne sviđa na tim odbijenim sajtovima ili čak osobama koje podnose zahtjeve.

4 Likeova

U mojem slučaju ne može biti do accounta, tj ne vjerujem da je, jer je sve do sada radilo normalno i nikada niti jedno upozorenje niti čudnu poruku vezano za način korištenja nisam zaprimio. NIsam imao ni razloga jer pazim na TOS i način korištenja. Account ima povijest i mislim da nije do toga.

E sad, moguće da ove promjene koje su linkane gore imaju veze s gaming nichom jer registrirao sam novu domenu, pokrenuo web i stavio adsense, a Google nije odobrio prikazivanje oglasa.

Dok je za drugi web normalno prihvatio i oglasi su se počeli prikazivati vrlo brzo (odobreno je dodavanje lokacije u roku 12 sati a oglasi su se odmah počei prikazivat), o kojem sam već pričao da sam također kupio, a koji je health nicha i ima dosta svog sadržaja.

Mislim da je do weba koji sam kupio… I eto, na kraju ja ispadam kriv da sam demonetizirao web jer sam ga prijavio na Adsense. Na greškama se uči, više ne kupujem ništa.

To ti je sve povezano s google promjenama s gaming nichom. Išao pogledat kod sebe i tek sad vidim da mi se na jednom sajtu s igricama više ne prikazuju adsense oglasi. Inače je sajt star više godina, ima igrice i neke opise igri od par rečenica, uglavnom tipičan sajt s igrama na wordpressu.