Adsense reklame - pad prihoda i dvoklik

Može biti previše reklama, pojedini boxovi s reklamama liče na boxove s vijstima, iznad reklama ti NE pise Advertising title ili Oglasavanje i sl. - bar kod mene je to bilo problem ima 2 godine … trajalo je 15 dana taj 2xklik, vidim i kod vecine drugih ako odmah poduzmu nesto od navedenog, cisto da AdSense roboti vide da se nesto radi po tome pitanju.

Šta to fali bošnjacima ? :thinking: :joy:

2 Likeova

Divno, svaka cast :hugs:

1 Like

Pozz raja, treci dan mi nema reklama na jednom sajtu, u adsense kad se ude stoji sve 0, i pregledi i cpc,ctr… Zna li neko sta je u pitanju? Hvala

Nešto ne valja. 100%

3 Likeova

Hvala na inteligentnom odg

Sigurno neka restrikcija, hoćeš nam reći jesi i ti jedan onaj “popup reklama kad uđeš na sajt” tip.

2 Likeova

ma nije, on to samo pola sata-sat drži pa ugasi

idi na admin pa policy, pa vidi jesu ti banovali sajt

Mi smo dvoklik dobili jer smo preko plugiba easy share kupljenog u paketu nekoom na sumnjivom sajtu pokupili baju. A generalno pricam sa dosta ljudi… adsense, adx itd uzas ovih dana. Moje misljenje da, barem ako radite news site, treba da razvijete vise izvora zarade. Od oglasnih mreza, nativa, affilitie linkova, guest postova, pr clanka, direktnih sponzora. A onaj ko rzavije zajrdnicu i uspije da je naplacuje taj je top. To je buducnost i sadasnjojst. Recimo ja sam clan na nekoliko sajtova domacih i stranih sa insiderskim media informacijama. Jer sam u toj branshi. Nisam nikad gledao koliko je clanarna nego sta mi nude.

1 Like

Ovo sam uradio nekoliko puta na različitim sajtovima koji su fasovali dvoklik, i uvijek je pomoglo:

  1. Ukloniti sve oglase sa sajta
  2. Kreirati 2 nove Adsense oglasne jedinice
  3. Postaviti na nova mjesta
  4. Sačekati 48 sati
  5. Polako ubacivati jednu po jednu

Tu sam za pitanjca

1 Like

Hvalaa punoo na konkretnom odgovoru :slight_smile:

Ma mi jos na japanskom imamo seo od clanaka. Ko kad ijamo preko 600k objava. Arhivurali smo cca 430k

Može li mi neko reci gdje prijaviti bezobrazno kršenje google adsense pravila, mislim na reklame koje iskacu na mobitelu i na koje traže da se prvo klokne da bi se procitala vijest? Kome prijaviti ovo? Zbog ovakvih kasnije svi ispaštamo…

1 Like

sta je dvoklik? …

Na oglasu u desnom cosku imas opciju. Kad ti iskoci taj oglas pritisnes i pratis upute.

To sam jednom uradio…ali vise se taj ‘‘x’’ ne pojavljuje u desnom uglu. Taj sajt i dalje postavlja te oglase koji iskaču, ali nemam vise tu opciju…

Ljudi molim za pomoć…
Imam portal i adsense… i sad na “meni” sam dodao jednu stranicu… ja bih sada da registriram drugu domenu i da domena vodi direktno na tu stranicu… je li to dozvoljeno od strane adsense ???
usput na 650 prikaza imam 1600 pojavljivanja… stavio sam automatsko postavljanje adsense reklama i nekad ih po članku zna biti i po 5, je li to ok ? a CTR oko 7,5% ?
HVALA

Ja imam teoriju da nas namjerno valjaj oglašivačk emreže pvih dana :smiley: Ozbljno, dugo sam u marketingu, dešavaju se za lovu i gore stvari :smiley:

Mislim da 7,5% ctr nije normalno i da bi mogao dobiti dvoklik… al eto mozda grijesim…

1 Like