Adsense reklame - pad prihoda i dvoklik

Momci niste mi odgovorili na pitanje vezano za novu domenu koja vodi na istu stranicu …
A pazite još nešto… Adsense mi odobri acc za samo 2 dana ito nepotpuna… a imao sam prije slanja zahtjeva 3 dana aktivna po 300 posjeta dnevno… sve mi nešto da kažem smrdi…još ovo da mogu imat haman 100 bannera po jednoj stranici…

Mozes imat koliko hoces sve dok je vise sadrzaja od reklama i dok reklame nisu na nezgodnom mjestu

Ali je pad i bez dvoklika mogu mislit kako je tak vama. Uzas.

1 Like

Moja procjena, po iskustvu, jeste da dvoklik smanji zaradu za 80%… a korona za 50%… znaci onaj ko ima dvoklik sad zaradjuje 10% od onog sto bi zaradjivao inace dok nije dosla korona :smiley:

1 Like

Bas. I meni je pad tacno 50% rpm

Meni je pao nesto manje od 50% a izbacio sam bio jednu google reklamu… Znaci prije je rpm u prosjeku bio oko 40 centi, sad nesto iznad 20, danas 24… Izvlaci me adnow. Trenutno mi danas adnow (sa samo dve reklame) donjeo oko 16$, dok je adsense donjeo nesto iznad 10e a imam 7-8 njihovih reklama (doduse u prosjeku se vide 3,5 po pregledu)

2 Likeova

ako mozes reći na koliko prikaza stranice tih 10€
kod mene danas 3500 prikaza 2,41€ a ctr 4%70% domaća publika, srbija očajna duplo više dobijem za hr klik…

sta je dvoklik? …

na oko 40k pregleda i 130k impresija

Kad posjetioc mora dvaput kliknut na reklamu da bi se otvorila

1 Like

koristim ih vise od 15 god, a nisam imao pojma da ovo postoji :slight_smile: hvala, pozdrav

znam da nije ovo tema ali plizzz pomoć
uskoro ću doći do 10€ i tog pina…
Ne znam koju sam adresu upiso i da li sam uopće i gdje upiso…
Hoće li oni mene prije slanja pitati adresu ili to ima negdi upisano ?
hvala

kad skupis 10e poslat ce ti na adresu koja je vec postavljena, za neke dvije-tri sedmice ti stigne postom
da vidis koja je logujes se na adsense i imas pod Payments podatke, ako nisu ispravni izmijenis, vidi to odma da ne salju na drugu adresu slucajno

Samo da provjerim je li bilo nekih promjena?

AdSense živnuo zadnjih deset dana? Kod nas dobro funkcionira, a zadna dva dana se i CPC vraća u normalu

Moj savjet?
Kvaliteta contenta! sadržaj koji će linkati drugi! I eto adsensea!

2 Likeova

Ja sam o toj temi pisao ima par mjeseci, samo originalan sadrzaj i organski promet ili referral i adsesne ce u odnosu na copy-paste sadrzaj s prometom s FB-a biti i do min. 3x bolji, i dan danas svjedocim tome na svom projektu na tu temu

1 Like

vidiš kod mene je više od 70% prometa social pa svakako vrlo dobar adsense jer je sadržaj original

Kod mene su oglasnici vise, iz vise oblasti, sad koliko je to original sadrzaj, pitanje je. Organska poseta 95% koja je skocila, ali prihodi su 3x manji od prosle godine.

Naravno, najviše usvemu ovome i mislim većinom na originalni sadržaj

1 Like

Pozdrav. Da ne otvaram novu temu, mogu i ovde da pišem jer je vezano za adsense. Od 14. aprila ne prikazuju mi se reklame i imam sledeće u policy center: “Valuable inventory: Templated page”. Uklonio sam sve reklame tada i stoji dole da će se greška povući nakon 7-10 dana, ali ništa.

Da li je neko imao sličan problem?

Mozes prikazat to sto pise da ce se povuci greska?