Adsense reklame - pad prihoda i dvoklik

Ekipa u posljednjih 7 dana imamo uzasab pad prihoda id reklama. Ne prikazuju ae na mob. A i kad se prikazu trazi 2x da klikne neko. Kako da rijesimo ovo?

U pitanju je tntportal.ba

Dvoklik si dobio. Proci ce 7 dana, 14 dana.
Kako kad.

Da. Nasli smo neki virus ubilo nam 7 daja zaradu uzas

Kako mislis virus? Dvoklik stavi adsense jer smatraju neke nepravilnosti da imaju.

Ma pokupili smo i nesto

1 Like

Ovaj dvoklik je zajebana stvar… ja bih ti savjetovao da maknes vecinu google reklama i ubacis neku drugu mrezu dok traje dvoklik

1 Like

Takodje, zaboravih dodati, ako dovlacis posjetu sa facebooka, pogledaj da li ti je citav account flagovan (s dvoklikom) ili samo taj jedan sajt. Meni je prije jednom prilikom bio jedan sajt flagovan a imao sam 2-3 skoro ista- samo sam preusmjerio posjetu ka drugog sajtu i sve je islo ok (u medjuvremenu su skinuli i dvoklik sa tog prvog sajta)

1 Like

ja koliko mogu da shvatim iz vaših pisanja na ovoj i na drugim temama … adsense ne treba raditi sa fejsbuk trafficom

A zašto to misliš, kolega?

A što se tiče kreatora teme, zašto nemaš uključenu automatic ads opciju na adsensu?

zato što su skoro svi koji rade sa social trafficom imali dvoklik na adsense ili neku drugu restrikciju … ili im je rpc mali

Ništa od toga nisam imao, ne volim se zajebavati sa SEO-m…pa se više orjentišem na društvene mreže a pogotovo facebook, tu i tamo pinterest nešto vrtim za strani jedan projekat, pored facebooka koristim i youtube kanal na kojem imam 20k subova ali nemam adsense, pa koristim community odjeljak na kanalu i ljepim tu linkove sajta sa slikom, odatle dovlačim također veoma dobru posjetu, znači sve su društvene mreže, cpc malo oslabio u zadnje vrijeme ali sam zadovoljan…evo slika posjete sa društvenih mreža
65zij76rztrzr
ovo je slika za ovaj mjesec, mda nije još završio…

4 Likeova

svaka čast … domaća/strana publika? niša?

Riječ je o informativnom portalu koji je jednim dijelom fokusiran na religiju, publiku skupljam već godinama, proučavam facebook i pratim novosti, striktno vodim računa kad se šta objavljuje, mislim na tajming…poznajem svoju publiku tj. znam kakve objave ih zanimaju, već godinama pravim jedan proces na tom polju i ne spamam, nisam nikad koristio popup zajebancije, spamao itd. znači uvijek legalno sve…publika su naši ljudi ali naravno dijaspora tu vuče najviše, koje sudeći po analitici imam dosta…
Screenshot (3)

3 Likeova

Dvoklik se moze desit svakom, desi se zbog samog sajta, ne zbog izvora traffica (onaj ko radi sa fbom nabaca pun ■■■■■ reklama i logicno je da ce doci do nekih manjih problema zbog toga) ali i to prodje za 10-ak dana i ponekad bude samo za odredjeni sajt ne za citav nalog.

Sad bi mogla biti prilika da se malo promovisu stranice, da skupis vise publike- trebale bi promocije biti dosta jeftinije nego inace

Zato što nam adsense nije primarni izvor zarade. Pogledaj vezanu temu:

Ma mozemo samo da cekamo da skinu flag, kontam da je ipak ovaj uzasni malwere sve prouzrokovao. Tako nam i treba kad sam licno instalirao neki plugin sumnjivog porijekla :smiley:

Stari ovo je top! Naklon do poda!

2 Likeova

aaaa znači ti saff držiš hahahahah

2 Likeova

hahah, ma kakvi buraz…ni blizu :smiley:

3 Likeova

I ja sam prvo pomislio :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: ili ono smece bosnjaci.

Kako god dobra posjeta i zarada. Bravo :+1:

1 Like