Adsense traži porezne podatke

pa fol bi bio u tome da bi ti uzeli 24% na ceo iznos koji bi zaradio na adsense nalogu (računu) znači od na primer 100€ uzeli biti porez od 24% ovako bi uzimaju smao 24 % od gledalca/posetilaca iz SAD-a

2 Likeova

Aha, hvala…ako je tako odlicno. I nemam USA posjete.

ma i ja imam neku siću bedu od posetilaca iz SAD što se tiče sajta

1 Like

izvukli ste se,ali nisu svi

Screenshot_7

Zao mi je …ovo je bas udar jbg puno je 30%

po mojoj proceni oko 40-60 dolara ce da mi otmu.
Samo jos nesto mi nije jasno.
Mene ne isplacuje google,nego partnerska mreza …

1 Like

Mislim da, isto važi ako ti je YT kanal sa partnerskom mrežom ( negde pročitah od onoliko yutoube linkova :roll_eyes: ispod onog linkovanog videa)

Ja sam upravo popunio obrazac u adsense nalogu Sad se pitam… šta im je sledeće :roll_eyes: šta će sad da smisle

Kakva je u Hr situacija, dali je netko popunio a da ima firmu? Bilo je nedavno da je Hr pred potpisom sporazuma sa USA o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Koliko sam shvatio ovaj lik iz Srbije u videu je stavio “individual” a ima firmu? To mi nije jasno nikako

1 Like

može da stavi individual na adsense nalog je mu je to lični nalog. a firmu ima, ali za sponzorske video klipove gde mu sponzori isplaćuju novac na račun firme

1 Like

A šta da stavim u slučaju da imam firmu, 3 zaposlena, imam i youtube kanal i web, oboje povezano sa adsense i sve mi ide preko istog bankovnog računa firme? Tu dobivam i zaradu od youtube-a i od weba (jer je sve ionako spojeno) To onda nije individual zar ne? Ili sam krivo shvatio

da to Bbi trebao biti onda poslovni adsense nalog (račun)
pogledaj pod stavkom " Vrsta računa"
https://support.google.com/adsense/answer/10163?hl=hr#zippy=%2Cима-ли-разлике-између-налога-предузећа-и-појединца%2Cpostoje-li-razlike-između-poslovnih-i-privatnih-računa

1 Like

Hvala ti. Uglavnom na neku foru meni piše osobni račun a ne poslovni. Svakako puno hvala na pomoći, nešto ću već iskemijati

Pa ako si preko osobnog (ličnog) naloga dobijao(la) novac od adsense na račun firme i pre ove frke oko poreza SAD onda pokušaj da prođeš kroz aplikaciju to jest, formular od adsense kao lični

upravo to radim ali zapeo sam na dijelu u kojem ne znam koji odabrati a jedan moram, baš sam već lud

da li miožeš da se vratiš korak unazad pa da pokušaš s osobnim? (individual) ako možeš pokušaj ovo štosi sad screenshoot-ovao izgleda kao aždaja :laughing:

1 Like

hahahahah 20 karaktera

Au kakva je ovo propast za Youtube. R.I.P. Youtube.

neće. jer nema alternative. ovo će samo otresti ove male, a veliki će zbog toga još narasti…

šta sa nama koji još nisu dobili obavijest?