Adsense varanje - jadranka-kosor.com

Enigma, to što si ti sada ispričao je večinom istina, ali to je priča cijelog adsensa, dakle, tako funkcionira adsense na svakoj web stranici. Webmaster se trudi da korisnici kliknu na oglase ovako ili onako, neznam zašto sada mene izdvajaš.

Pa i sam google predlaže da se oglasi postave onako kako sam ja (blokovi ispred sadržaja), ne kako bi netko slučajno kliknuo na njih nego kako bi bili uočljiviji.

Upravo ono što hrvoje_j priča, ako moji sajt nije dobar za oglašivače, oglašivaći idu, cjena klika se bazira na njima i sve je lančano. Onaj tko ima sajt o poslovima njemu je klik 1$, meni je 00,5$ zato je su curice.

Čak mislim da imam bolji cjenu klika od sličnih sajtova zato je sajt videći u toj kategoriji i najbolje stoji kod googla pa ga google još diže.

Nije mi to bila namjera, ovo nije nikakava kritika upućena tebi. Samo ti tako nastavi, vidim na jako lijepo stojiš na gemiusu.

Smatram da ipak nije nesvjesno… jer ako je curica došla na net vjerojatno zna čitati i ako vidi neki tekst link gdje piše Igre Igrice, Šaljivi SMSovi nju ako to interesira ona će tamo i otići s tim ciljem da je ondje taj sadržaj koju nju zanima znači neke nove igrice, ili šaljivi SMSovi, to sam uzel ta dva teksta samo za primjer isto tako kao i za neke druge pojmove i ta curica ako klikne na neki od AdSense sadržaja ona će se i zadržati na tom siteu, dok onaj slučaj s navođenjem na klik posjetitelj će kliknuti da “kao donira” nešto siteu i u roku 2 sekunde će zatvoriti site koji je otvorio navođenjem…
Sad Ti reći što je korisnije i što štetnije!
A navođenje na klikove je u AdSensu zabranjeno!
Toliko o mojem mišljenju…

Meni se čini da su reklame na igrice-djevojcice sasvim fer postavljene.

Ja nisam djevojčica pa me te reklame ne zanimaju. Jednostavno odskrolam dalje.

Moja mala je djevojčica, ali još ne zna čitati, pa ni nju te reklame ne zanimaju. I ona samo odskrola dalje.

Djevojčice koje znaju čitati mogu prvo pogledati ima li neka reklama koja ih zanima i ako nađu takvu - kliknu. Ako ne nađu ništa zanimljivo - skrolaju dalje do igre.

Ono što me ljuti je kada se reklame postavljaju tako da mala djeca koja još nisu dovoljno vješta s mišem slučajno kliknu na njih i umjesto da dobiju igricu, dođu na rezervaciju avionskih karata. Kod Šime se ne klika na oglase slučajno. Testirala djevojčica od <4 godine :slight_smile:

Slažem se, zato nisam htio stavljat slikovne oglase da se nebi mješali sa igrama a i curice koje se jedno zabune drugi puta neće jer video da je oglas.
Mislim da 500 klikova dnevno na 10 ak tisuča posjeta nije puno, ctr za danas je 0.22%…

Koliko ja vidim, Šime ne pokušava prevariti djecu tako da umjesto na igru sa Spužva Bobom greškom kliknu na “Financijski preporod”, nego fer i kvalitetnim sajtom pokušava privući čim više posjeta (više posjeta = veća zarada).
Zato ja moju malu upućujem na igrice-djevojcice, a ne na one koji zbog zarade od par centi pokušavaju prevariti malu djecu.

jadranka-kosor je nešto potpuno drugačije. “Svakim klikom na linkove ispod donirate portal s 0.25 lp !!!” je bezobrazna laž! Klikanje na oglase nije nikakvo doniranje nego uzimanje novca oglašivačima. A ako pri tome oglašivači ne dobiju ono za što su platili, to nije samo laganje posjetiteljima nego i pljačkanje oglašivača.

Takooo jeeeee!

[quote=“hrvoje_j”]Tu se javlja da su oglašivači sigurno osteceni za neki novac, a nisu nista od reklame dobili osim sto je moraju platit.
Tu lovu dobiva samo “webmaster” i google jer ce ovi kad vide da je google adwors neucinkovit spucat google u k… a domaci webovi iz dana u dan na taj nacin gube raznovrsne oglasivace i nakraju ce ostat samo njuskalo s 5 lipa/klik.[/quote]Taj sajt je konkretno kod nas, gdje web oglašavanje nije razvijeno još, super. Ako netko radi štetu, to su oni za koje svi znaju i prodaju maglu, bez AdSensea.

~ Nestadoše Enigma Gazoo…

Ha! Vidim da je jadranka-kosor promijenila poziv na klikanje.
Sad glasi "ovo nije poziv na besmisleno klikanje. svaka posjeta linkovima način je promidžbe istih."
Opet zavaravanje posjetitelja. Opet ne piše “svakim klikom uzimate novac oglašivačima”

[quote=“gambo”]Ha! Vidim da je jadranka-kosor promijenila poziv na klikanje.
Sad glasi "ovo nije poziv na besmisleno klikanje. svaka posjeta linkovima način je promidžbe istih."
Opet zavaravanje posjetitelja. Opet ne piše “svakim klikom uzimate novac oglašivačima”[/quote]

sad se vidi da oni koje brigu o toj stranici nisu slucajno ili iz neznanja navodili ljude na klikanje :slight_smile:

a gde mogu da prijavim nekoga? Pogledajte ovo, lik je nabio oglase tamo gde se niko ne bi setio, bukvalno je unistio svoj forum:
http://www.screenfun.rs/forum/forumdisplay.php?fid=11

Tada je otvorena tema u kojoj clanovi zahtevaju da se broj oglasa makar smanji i evo sta je on rekao na sve to:
http://www.screenfun.rs/forum/viewthread.php?tid=3375&page=4#pid81111
pogledajte poslednji post.

EDIT: Obratite paznju na to da je u svakom postu po neka reklama.

Ako želiš nekoga prijaviti, klikni na onaj natpis “Google oglasi” uz reklame.
Na sljedećoj stranici ćeš pri dnu imati link “Prijavite kršenje pravila na web-lokaciji ili oglasima koje ste upravo pregledali”

Ocito da gospoda misle da mogu s novim natpisom ublazit sudbinu koja ih sljedi.

Strava…

Cijeli sajt se temelji na nekakvim litanijama o postenju, pljuvanju po osobama iz politike a samo jedan klik dalje… ocito, bezocno varanje svakog posjetiteja / oglasivaca koji posjeti sajt…

Majketi dosta o adsensu, pričajmo malo sada o meni…

Ovi revolucionari još varaju…

kako ih nitko još nije probio … haha a mene u jednom danu baali a nisam poticao na klikanje

evo moram podici ovu temu iz sljedecih razloga

  1. 98% korisni na ovom forumu se sluzi barem nekim nacinom prevasre
  2. sigurno su nekada prevarili adsense itd.
  3. vidim da je se svi prave neka nevinasca a i sami 100% krse pravila a da ni neznaju
  4. odmah bi prijavljivali bilo sta odma ide prijava

pa jb. sta vam smeta ako ste ljubomorni sto su ljudi zaradivali onda stvarno nemam rijeci … ljudi su nasli priliku za zaradom i kladim se da su podigli barem jedan cek i cestitam im …

ovdje bi svatko svakoga prijavljivao a i sami koriste ilegalni materijal bilo to softwer ili neto deseto (oko karikiram)

LP.

sad svi sute jer znate da imam pravo … ovo gore sto sam napisao … mislio sam da ce se tema jos vise rasplamsati ali nista od toga